Tarz Kadın

Sırt Dekolteli Gelinlik Nasıl Seçilir?

Sırt Dekolteli Gelinlik Nasıl Seçilir?

Sırt Dekolteli Gelinlik seçerken nelere dikkat edilmelidir? Düğün günü tüm gözler gelinin üzerinde olacağı için en müthiş gelinliği seçmek gerekir. Bu hakkı kullanması için tüm şartlar seferber edilmelidir. Çünkü bu sadece bir günlüğüne yaşanan bir şeydir. Gelinlik modelleri elbette günden güne değişmekte. Sırtı açık gelinlik de gelin adayları tarafından çok fazla tercih edilen gelinlik modelleri arasında yer alıyor. Bu yazı ile yakın zamanda gelin olacak kimselere yardımımızın dokunacağını düşünüyoruz.

Sırt Dekolteli Gelinlik 

Yeni sezonda yeni çıkan gelinlik modellerine bakıldığında çok fazla farklılık göze çarpıyor. Genel anlamda sınırların dışına çıkıldığını söyleyebiliriz. Gelinlik modası diye bir şey var mı, diyenleri duyar gibiyiz.

Gelinlik modası ülkemizde ve dünyada yön veren merkezler bilindiği gibi İtalya ve Fransa. Bu ülkelerden çıkışı yapılan akımlar, bir virüs misali kısa zamanda tüm dünyaya yayılarak büyük bir moda dalgasını meydana getiriyor.

Böylece harika gelinlikler, dünya çapında üretilmeye ve satılmaya başlanıyor. Gelinlik modellerine şöyle bir göz atıldığında görünen ilk çarpıcı detay, gelinlik renkleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gelinliklere renk alternatifleri 2020 yılının en trend unsuru. Gelinlik beyazdan başka renkte olmaz demeyin.

Özellikle vizon gelinlik, bej renklerde hazırlanmış gelinlikler çok moda bu yıl.

Mavi bejler, krem bejler, gri bejler renk seçimlerinde ön planda. Bu renklerde hazırlanmış gelinlikler ister, prenses, ister, A kesim sırt dekolteli gelinlik, ister sırt dekolteli balık gelinlik, isterse de sırt dekolteli düz gelinlik  modellerde üretiliyor.

Sırt dekolteli gelinlikler dikilmeli mi

Sırtı Açık Gelinlik Modelleri

Gelin adaylarının beğenisine, 2020 yılı başlarında, hazırlanan düğün konseptli fuarlarda tanıtılan bu gelinlikler, ülkemizde pek çok gelinlik üreticisinin de gelinlik kataloglarında yerini almış durumda.

Renk seçeneği tercihi özellikle, farklı kumaşlar için uygun görülüyor.

Eğer toz pembe bir gelinlik seçilmişse, bu renk özellikle saten veya sateni çağrıştıran kumaşlarla birleştirilerek, gelinlik ortaya çıkarılıyor.

Diğer detaylara gelindiğinde, özellikle dekolte unsurları dikkati çok fazla çekiyor.

Özellikle gelinliklerin ön kısımlarını kapatmak suretiyle sırt dekolteli gelinlikler üretmek bu dönem çok trend.

Dekolteli gelinlikler gelin adayları için iyi bir örnek teşkil ediyor. Dekolte tercih etmekten pek yana olmayan gelin adaylarına, duvak yardımı ile bu dekoltenin istendiği gibi kapanabileceğini hatırlatmak istiyoruz.

Sadece istediği gelinliği giymek için pek çok alternatif bu anlamda sağlanabilmektedir.

Sırt dekolteli gelinlikler dantel

Sırtı dekolteli akay gelinlik

Hazır Gelinlik Modeli Mi, Dikim Mi?

Sırtı açık gelinlik modelleri arasında en çok özel dikim yapılmaktadır. Hazır gelinlik bedenleri her geline ve vücut yapısına uymadığı için genelde özel dikim yapılmaktadır. Ancak size önerimiz önce hazır gelinlik modelleri incelemesi yapın, olmazsa özel dikim yapın.

Dekolteli gelinlik modellerinde özellikle dekolte ayarlamasının ve dekolte konumlandırmasının, dikim gelinliklerde daha yerinde uygulanabiliyor olmasıdır. Hazır üretimlerde de değişiklik yapmak mümkündür. Ancak genel anlamda bütünlüğün bozulabilmesi de ihtimal dahilinde olduğundan dikim tercih etmek daha mantıklı görülmektedir.

Sırt dekolteli gelinlikler en güzeli

Sırtı Açık Gelinlik Modelleri

Sırtı açık gelinlikler sayesinde, harika bir görünüm elde etmek mümkün oluyor. Daha kapalı bir gelinlik tercih ederek tüm dikkati sırtta toplamak son derece asil bir görünüm yakalamanızı sağlayabilir. Özellikle uzun kollu dekolteli gelinlikler büyüleyici olmaktadır.

Ancak çok çılgın bir gelin adayı iseniz aynı şekilde hem sırtta hem de göğüste dekolte vermek yine tercihen geline kalmıştır. Şu unutulmamalıdır ki bütün gelin adayları gelinliklerini giydiklerinde en güzel gelinlik, üzerilerindeki gelinlik olur.

Vücudunuza güveniyorsanız dilediğiniz kadar dekolte kullanabilirsiniz. Dekolte gelinlik modeli detaylarına, vücut şeklinize ve boyunuza göre belirlenmelidir. Tüm bu detaylara dikkat edilerek seçilmiş gelinlik ile kuğu gibi büyüleyici olacağınıza eminiz.

Aşağıda yeni çıkan dekolteli gelinlik modelleri resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2020 Sırt Dekolteli Gelinlik Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Yeni Nişanlık Modelleri başlıklı yazımızda Nişanlık Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu