Sarımsak Yağının Saça Faydaları

Sarımsak Yağının Saça Faydaları

Sarımsak yağının saça faydaları, saç derisinin ve saç tellerinin sağlıklı olması için birçok vitamini ihtiyaç duyulmaktadır. Saça sarımsak sürmek veya saça sarımsak yağ sürmek saç derisi için gerekli olan vitaminleri sağlamaktadır. Sarımsağın veya sarımsak yağının saç derisine ve saçlara olan faydası tartışılmaz. Ziyaretçilerimiz tarafından en çok merak edilen sarımsak yağının saça yararlarını sizler için araştırdık. İşte detaylar…

Sarımsak Yağının Saça Faydaları Nelerdir?

  • Sarımsak yağı, Her evde mutlaka bulunması tavsiye edilen doğal antibiyotiktir. İçeriğindeki sülfür, C vitamini, A vitamini, B1, B6 vitamini ve diğer vitaminlerle tedavi edici etkiye sahiptir.
  • Mevsimsel saç dökülmesi veya farklı nedenlere bağlı saç dökülmesini durdurmaya katkı sağlamaktadır.
  • Sadece saç dökülmesi değil, saç beyazlamasına, cansız ve bakımsız saçlara kullanılmaktadır.
Sarimsak-yaginin-saca-faydalari

Sarımsak yağının saça faydaları

  • Sarımsak yağı, saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Buna bağlı olarak da saç derisi rahatsızlıklarının tedavisine katkı sağladığı görülmektedir.
  • Saçların hızlı uzamasını sağlar
  • Sarımsak ve sarımsak yağında, birçok protein parçasından oluşan sülfür yanında saçlar için gerekli tüm vitamin ve mineralleri içermektedir. Buna bağlı olarak da tüm saç ve saç derisi problemlerinde faydalıdır.
  • Saç derisini saç köklerini güçlendirerek saç dökülmesini önler
  • Saçların daha parlak ve canlı görünmesini sağlar
  • Saç derisindeki egzama, pul pul dökülme veya diğer saç derisi sorunlarında kanıtlanmış faydaları vardır.
  • Seyrek saçların gürleşmesini sağlar

Peki, saçlar için bu kadar faydalı olan sarımsak yağı saça nasıl uygulanmalıdır?

Sarımsak Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Aromatik yağların ısıtılarak kullanılması her zaman etkisini kat kat artırmaktadır. Bu nedenle sarımsak yağını kullanmadan önce de ısıtmanızı öneriyoruz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir Kesin Çözümlü

Saç uzunluğuna göre 1-2-3 tatlı kaşığı sarımsak yağının uygun bir kapta yakmadan ısıtın. (genelde 1 tatlı kaşığı yetmektedir.) Elinizi yakmayacak dereceye kadar soğumasını bekleyin.

Daha sonra saç diplerinize püskürterek veya parmak uçlarınızı yağa batırarak masaj yapın. Yani sarımsak yağını saç derisinin her tarafına yedirin.

Sarimsak-yagi-saca-nasil-uygulanir

Sarımsak yağı saça nasıl uygulanır

Önemli: saç bakımı için saça püskürtme yöntemi ile uygulanacaksa spreyli bire iki su ile sulandırarak yapılmalıdır.

Sarımsak yağının saçta bekleme süresi ne kadar uzun olursa etkisi o kadar erken olur. Önerimiz, saç diplerine sarımsak yağı uygulamasının akşam yapılması ve sabaha kadar bekletilmesidir. Ancak buna vaktim yok diyenler için en az 1 saat bekletmek gerektiğini de belirtelim.

Sarımsak Yağı Saçlara Haftada Kaç Kez Uygulanmalıdır?

Saç probleminizin yoğunluğuna göre haftada 5 kez veya 2 kez yapabilirsiniz. Ancak yoğun saç dökülmesi var ise bir hafta günlük kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

Önemli: Saça sarımsak yağı uygulaması günlük yapılacaksa kullanılan yağ miktarı 1 çay kaşığı şeklindedir. Ancak silerseniz yarım çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak da kullanabilirsiniz.

Düzenli uygulama sonunda sarımsak yağı içerisindeki vitaminler, antimikrobiyal bileşenler ve kalsiyumlar sayesinde sonuç alınacaktır. Bu nedenle düzenli kullanmaya dikkat etmenizi öneriyoruz!

Sarimsak-saca-nasil-uygulanir

Saç dökülmesinde Sarımsak saça nasıl uygulanır

Sarımsak Saç Çıkarır Mı? Sarımsak Yağı Saç Çıkarır Mı?

Geçmişten günümüze doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak özellikle saçkıran ve diğer nedenlere bağlı saç dökülmesinde etkilidir. Sarımsak veya sarımsak yağı, saç ve saç derisine düzenli uygulama sonrasında yeniden saç çıktığı görülmüştür.

Sarımsak, günlük kullanımda sizi zorlayacaksa sarımsak yağı kullanımını öneriyoruz. Güvenilir ve doğal sarımsak yağı saç dökülmesini azaltacak yeniden saç çıkmasını sağlayacaktır.

Sarımsak Yağı Saça Ne Kadar Uygulanmalıdır?

Sarımsak yağı kullanımı sonrasında saçların çıktığını gözlem dedikten sonra uygulamaya yavaş yavaş son vermelisiniz.

Örneğin günde bir kez kullanıyorsanız, günaşırı, 2-3-4-5 günde 1 şeklinde 10 günde bir olunca sonlandırabilirsiniz. Toplamda 25-30 günlük uygulama yapılmalı, gerekirse bir kür daha yapılmalıdır.

Saca-sarimsak-kullananlarin-yorumlari

Saça sarımsak kullananların yorumları

Saça Sarımsak Kullananların Yorumları

Geçmişten günümüze gelen saç dökülmesi tedavisinde en etkili doğal iksir sarımsak ve sarımsak yağdır.

Düzenli olarak sarımsak yağı kullanımı sonrasında problemlerin ortadan kalktığı kullanıcı yorumlarında görülmektedir.

Sarımsak yağı uygulaması sonrası, sarımsak yağının saça faydaları konusundaki gözlemlerinizi sizde yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kuru Saçlar İçin Evde Maske Yapımı (Onarıcı Maskeler)

Resim Galerisi. Sarımsak Yağı Yararları

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu