Salaş Örgülü Saç Modelleri 2024-2025

03.01.2024
1.723
Salaş Örgülü Saç Modelleri 2024-2025

Salaş örgülü saç modelleri günlük salaş saç modellerinden abiye salaş saç modellerine kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Salaş örgü saç modelleri modası geçmeyen saç modelleri arasında yer almaktadır. Yüz tipine uygun salaş orgu sac modelleri her yaşta, her ortamda ve her tarzda kullanılmaktadır.

Salaş örgü dağınık örgü saç modelleri de bu senenin en trend saç modelleri kadın stilleri arasında yer almaktadır. Özellikle salaş balık sırtı modelleri, en çok kullanılan salaş saç modelleri yapımı arasındadır.

Salaş Örgülü Saç Modelleri Nelerdir?

Salaş örgü saç modelleri, dağınık saç modelleri olarak da bilinmektedir. Dağınık saç örgülerini abiye kıyafetler, spor kıyafetler, ofis kıyafetleri ve günlük kıyafetler ile kullanabilirsiniz. Orgu sac,  okul saç modellerinden düğün saç modelleri ne kadar geniş kullanım alanına sahiptir.

Örgü salaş saç modelleri

Örgü salaş saç modelleri

Dağınık örgü modelleri uygulaması sırasında dikkat edeceğiniz en önemli ayrıntı yüz tipine uygun modeli kullanmak olacaktır.

Uzun saç modelleri örgü dağınık şekilde uygulanabileceği gibi kısa saç modelleri örgü salaş yapımı ile kullanılabilir.

Abiye Salaş Örgü Saç Modelleri

Salaş saç örgüleri abiye saç modeli olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Abiye üstüne salaş saç modelleri arasından salaş örgülü topuz saç modelleri kullanılabileceği gibi kısmi salaş balık sırtı modelleri de kullanabilirsiniz.

Abiye salaş örgü saç modelleri

Abiye salaş örgü saç modelleri

Orgu Sac Modelleri – Düz Örgü

Klasik, düz örgü benim tarzım diyorsanız saç önlerinden aldığınız kalın tutanlarla kalın bir örgü sonucunda örgüyü gevşeterek salaş tarz da kullanabilirsiniz. Klasik salaş örgülü saçlarda saçlar tek örgü ve çift örgü şeklinde uygulanabileceği gibi kısmi örgü şeklinde de uygulanabilir.

Salaş kısmı örgü saç modeli yapımı nasıl olur? Açık saçların örgü olmasını istediğiniz kısmından dilediğiniz boyutta bir tutam alarak klasik örgü ile ördükten sonra örgüyü dilediğiniz genişlikte gevşeterek yapılmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Uzun Saç Örgü Modelleri Yeni

Örgülü Salaş Saç Modelleri – Taç Örgü

Örgülü saç modelleri özellikle sıcak yaz günlerinin en çok tercih edilen kadın saçlarıdır. Salalaş kadın saçları arasında da örgülü saçlar ilk sırada yer almaktadır.  Salaş örgülü saç modeli için saçları balıksırtı şeklinde örebilirsiniz. Abiye, nişan,düğün ve özel gün saçları olarak özellikle salaş balık sırtı saç örgü modellerini düşünebilirsiniz.

Salaş saç örgüsü modelleri

Salaş saç örgüsü modelleri

Salaş Örgülü Topuz Modelleri

Dağınık topuz modelleri salaş örgü ile birleştiği zaman çok daha etkileyici ve dikkat çekici olmaktadır.

Kolay saç örgü modelleri arasında yer alan örgülü topuz saç modellerini abiye saçı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca gelin saçı, nişan saçı, ofis saçı ve günlük saç olarak da kullanabilirsiniz. İki örgülü, salaş alttan topuz saç veya  iki örgülü salaş yüksek topuz saç modellerini de düşünebilirsiniz.

İkili Salaş Saç Örgü Modelleri

Salaş örgü saç stilleri arasında ikili örgüler dağınık stil ile birleştiğinde çok daha enerjik ve havalı saç modeli ortaya çıkmaktadır.

İkili salaş saç örgüleri balıksırtı saç örgüsü balık sırtı şeklinde görülebileceği gibi ikili savaş kılçık örgü şeklinde de yapılabilir.

Uzun Salaş Saç Modelleri Yapımı

Uzun saç modelleri, örgü stilleri arasında salaş saç örgüleri hacimli yan örgü ilk sıradadır. Ayrıca dağınık örgülü at kuyruğu saç modeli, salaş düğüm örgülü saç modeli de öne çıkmaktadır. Dağınık örgülü plaj dalgalı saç modelleri ile birlikte dağınık örgülü topuz saç modeli yer almaktadır.

uzun saç modelleri örgü modelleri

uzun saç modelleri örgü modelleri

Kısa Salaş Saç Modelleri Yapımı

Kısa saçlarda salaş örgü kısmi örgü olarak kullanıldığı zaman çok daha etkileyici ve havalı durmaktadır. Orta uzunlukta saçlara salaş örgü yapabilirsiniz. Çünkü çok tarz ve şık durmaktadır. Ayrıca, omuz hizasında saçlara, kısa saçlara salaş örgü uygulayabilirsiniz.

Salaş Örgü Saç Modelleri Yapımı

Salaş örgü nasıl yapılır?  Etkileyici salaş örgüler için örgü doğallaştırma gerekmektedir. Bunun için de saç örgülerini gevşetmek ve saçların ön kısmından kalın tutanlar çıkarmak yeterli olacaktır.

Saçlarınızın aşırı düz olduğunu düşünüyorsanız önlerden çıkardığınız tutamlara özensiz saç dalgası yapabilirsiniz.

Salaş Balık Sırtı Modelleri

Salaş orgu sac modelleri arasında en çok kullanılmaktadır. Gelin saç modellerinden düğünlük saç modellerine kadar her türlü ortamda kullanılmaktadır.

Saçları önce nemlendirin. Ardından güzelce tarayın. Sonrasında ise balık sırtı saç örgü yapın. Son olarak ise örgüyü dikkatlice gevşeterek salaş görünümü verin. Her türlü ortamda rahatlıa kullanabileceğiniz saç modeliniz hazır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Balık Sırtı Nasıl Örülür (videolu)

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin salaş örgü modelleri saç stilleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek tarzınıza ve yüz tipinize uygun salaş saç örgülerini bulabilirsiniz.

Resim Galerisi: Örgü Salaş Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu