Tarz Kadın

Şal Bağlama Modelleri 2023-2024

08.05.2023
2.090
Şal Bağlama Modelleri 2023-2024

Şal bağlama modelleri için penye şal bağlama, uzun şal eşarp bağlama, şifon şal bağlama modelleri bilmek gerekir. Şal yapma modelleri bu kadarla da sınırlı değil tabi ki. Aslında en önemlisi rahat şal yapma modelleri bilmektir. Özellikle uzun saatli kullanımlarda rahat şal yapma modelleri öne çıkmaktadır.

Bugün şal bağlama modelleri arasında yer alan çapraz şal bağlama, dantelli şal bağlama, penye şal yapımı bilgileri vereceğiz. Ayırca ipek şal bağlama, şifon şal bağlama gibi tesettür şal bağlama tekniklerinden bahsedeceğiz.

Şal Bağlama Modelleri

Kolay şal bağlama modelleri her zaman revaçtadır. Bu nedenle biz bugün sizlere şal bağlamaları olarak pratik şal bağlama konusunda bilgiler vereceğiz.

Aslında sal bağlamanın puf noktası, kolay yapılması ve güzel olmasıdır.

Şal bağlaması hangi kıyafetlerle kullanılır diye soranlara hemen bilgi verelim. Tesettür tunik kombinlerinden, günlük tesettür kombinlerine kadar kullanılmaktadır. Hatta geçmişte eşarp ile kombinlenen abiyeler bile şal yapımı ile kullanılmaktadır.

En güzel şal bağlama modelleri

En güzel şal bağlama modelleri

Şal bağlaması kombine göre farklılık göstermektedir. Arkadan şal bağlaması, yandan şal bağlaması ve benzeri seçenekler vardır.

Örneğin özel gün için abiye kombinleri ile ipek şal bağlama veya şifon şal bağlama yapabilirsiniz.

Günlük kombinlerde şal yapımı için penye şal veya dantelli şal kullanarak şal bağlama şekilleri tasarlayabilirsiniz.

Yeni moda şal bağlama modelleri genelde pratik şal yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni moda şal bağlaması arasında  sıkı şal bağlama, iğne ile şal bağlama vardır. Ayrıca salaş şal bağlama tekniklerini çeşitli şal aksesuarları ile yapabilirsiniz.

Rahat Şal Yapma Modelleri

Şal bağlaması nasıl yapılır? Aslında şal bağlamasından önce mevsime göre şal alımı yapmalısınız.

Yazlık şal yapımı için ince pamuk kumaşlı şallar, kışlık şal ise daha çok yün dokulu şallar şeklindedir. İpek ve şifon şal bağlama özel günlerde kullanabileceğiniz şal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şal bağlama videoları

Şal bağlama videoları

Şal bağlama öncesinde şal topuzu yapılarak daha estetik hale getirilmektedir. Ancak şal topuz yapmadan da şal bağlama yapılmaktadır. Dini açıdan çok ince şallar yerine iç göstermeyen şal kullanımı daha doğrudur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Şal Topuzu Nasıl Yapılır? (Videolu Anlatım)

Ense kısmının görünmemesi için şalın yan tarafından 4 parmak kadar katlamanız yeterli olacaktır.

Şal ​​Bağlama Modelleri Kolay

Herkesin yapacağı şal bağlaması modelleri arasında klasik şal bağlaması vardır.

Şşalın iki ucunu eşit bir şekilde bırakarak çenenin alt kısmında iğne ile tutturun.

Sonra dilerseniz tek tarafı arkaya atarak, dilerseniz 2 şal ucunu arkada bağlayarak kullanabilirsiniz. Ek olarak yandan bağlayarak kullanabileceğinizi de unutmamalısınız.

En basit ve kolay şal bağlama tekniği olarak bu teknik öne çıkmaktadır.

Aslında şal bağlama modeli kişinin yüz şekline göre yapılmalıdır. Böylece daha estetik ve güzel görünebilirsiniz.

Özgün ve yeni moda şal bağlaması istiyorsanız kendiniz ayna karşısında yeni teknikler deneyebilirsiniz. Böylece yüz şekline uygun en güzel şal bağlama modeli bulabilirsiniz.

Çapraz Şal Yapımı

Çapraz şal modelleri son dönemlerde kullanılan şal bağlaması modelleri arasındadır. Özel günlerden günlük kullanıma kadar her alanda kullanılmaktadır. Çapraz şal yapımı için şalın bir kısmını eşarp yapar gibi üçgen hale getirin.

Çapraz şal bağlama

Çapraz şal bağlama

Üçgen kısmının ön tarafını normal çene altında tutturduktan sonra diğer kısmıyla kendine özgü tasarımlar yapabilirsiniz. Ek olarak arkadan şal bağlaması modelleri de yapabilirsiniz

Bu tamamen şal yapılış modelinin yüzünüze yakışıp yakışmadığını karar verdiğiniz bir modeli seçmeli şeklinde olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel şal bağlama modelleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz. Görsel kaynağı: Pinterest

Resim Galerisi: Şal Nasıl Bağlanır?

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Etek Kombinleri-Tesettür Etek Üstüne Ne Giyilir? başlıklı yazımızda tesettür etek ve Tesettür Etek Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu