Tarz Kadın

Şal Bağlama Teknikleri

24.03.2021
1.508
Şal Bağlama Teknikleri

Şal bağlama teknikleri tesettürlü bayanların en çok merak ettiği sorular arasındadır. Bugün şal bağlama modelleri arasında yer alan çapraz şal bağlama, dantelli şal bağlama modelleri, penye şal yapımı, ipek şal bağlama gibi tesettür şal bağlama tekniklerinden bahsedeceğiz.

Şal Bağlama Teknikleri

Kolay şal bağlama modelleri her zaman revaçtadır. Bu nedenle biz bugün sizlere şal bağlamaları olarak pratik şal bağlama konusunda bilgiler vereceğiz.

Şal bağlaması hangi kıyafetlerle kullanılır diye soranlara hemen bilgi verelim. Tesettür tunik kombinlerinde, günlük tesettür kombinlerinde ve tesettür abiye kombinlerinde şal bağlaması modelleri rahatlıkla kullanılabilir.

En güzel şal bağlama modelleri

En güzel şal bağlama modelleri

Şal bağlaması şekli kullanılması kombine göre farklılık göstermektedir

Örneğin özel gün için abiye kombinleri ipek şal bağlama tekniklerini kullanarak daha şık ve zarif görünebilirsiniz.

Günlük kombinler de şal yapımı için penye şal veya dantelli şal kullanarak şal bağlama şekilleri tasarlayabilirsiniz.

Yeni moda şal bağlama modelleri genelde pratik şal yapım olarak karşımıza çıkmaktadır. Yeni moda şal bağlaması için  sıkı şal bağlama, iğne ile şal bağlama veya salaş şal bağlama tekniklerini çeşitli şal aksesuarları kullanabilirsiniz.

Şal Bağlaması Nasıl Yapılır?

Şal bağlamasından önce mevsime göre şal alımı yapmalısınız. Yazlık şal yapımı için ince pamuk kumaşlı şallar kışın ise daha çok yün dokulu şallar kullanmanızı öneriyoruz. İpek şal bağlama özel günlerde kullanabileceğiniz şal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Şal bağlama videoları

Şal bağlama videoları

Şal bağlama  modeline göre eşarp topuzu şeklinde şal bağlama topuzu modelini yukarıdan veya aşağıdan ( buna siz karar vermelisiniz) yaparak boneyi takın.

Ense kısmının görünmemesi için şalın yan tarafından 4 parmak kadar katlamanız yeterli olacaktır. Herkesin yapacağı şal bağlama şekilleri arasında şalın iki ucunu eşit bir şekilde bırakarak çenenin alt kısmında iğne ile tutturduktan sonra dilerseniz tek tarafı arkaya atarak, dilerseniz 2 şal ucunu arkada bağlayarak, dilerseniz de yandan bağlayarak kullanabilirsiniz.

En basit ve kolay şal bağlama tekniği olarak bu teknik öne çıkmaktadır.

Şal bağlama modeli kişinin hayal gücüne göre şekillenebilmektedir aslında. Özgün ve yeni moda şal bağlaması istiyorsanız kendiniz ayna karşısında yeni teknikler en güzel şal bağlama modeli bulabilirsiniz.

Çapraz Şal Bağlama

Çapraz şal bağlamaları son dönemlerde kullanılan şal bağlaması model olarak karşımıza çıkmaktadır. Çapraz şal bağlama için şalın bir kısmını eşarp yapar gibi üçgen hale getirin.

Çapraz şal bağlama

Çapraz şal bağlama

Üçgen kısmının ön tarafını normal çene altında tutturduktan sonra diğer kısmıyla kendine özgü tasarımlar yapabileceğiniz gibi arkadan dolayarak önde fiyonk şekli yapabilirsiniz.

Bu tamamen şal yapılış modelinin yüzünüze yakışıp yakışmadığını karar verdiğiniz bir modeli seçmeli şeklinde olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisinde en güzel şal bağlama modelleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Şal Nasıl Bağlanır?

 

Bir önceki makalemiz olan Kırmızı Elbise Kombinleri 2023 (+28 Stil) başlıklı yazımızda Kırmızı elbise ve Kırmızı Elbise Kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu