Tarz Kadın

Sakal Nasıl Bırakılır? (Sakal Nasıl Kesilir)

18.05.2021
879
Sakal Nasıl Bırakılır? (Sakal Nasıl Kesilir)

Sakal Nasıl Bırakılır? (Sakal Nasıl Kesilir) başlıklı yazımızda sakal nasıl kesilir sorusunun cevabı niteliğinde top sakal nasıl bırakılır, uzun sakal nasıl bırakılır, üçgen sakal nasıl bırakılır, sünnet olan sakal nasılı bırakılır, sivri sakal nasıl bırakılır gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Ayrıca sakal tüyleri nasıl sertleşir? Sakal nasıl sıklaşır sorularının cevaplarını daha detaylarda bulabileceksiniz.

Sakal Nasıl Bırakılır? (Sakal Nasıl Kesilir)

Nasıl sakal bırakılır konusunda bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Yani sakal nasıl düzeltilir, nasıl sakal bakımı yapılır gibi detaylar yeni sakal bırakan kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.

Nasıl sakal bırakılır

Nasıl sakal bırakılır

Sakalı yeni çıkanlar düzenli olarak tıraş oldukları zaman sakalların eşit bir şekilde çıkmasını sağlamış olurlar. Sakallarınızı bir süre hiç traş etmezseniz ve farklı boylarda bir sakalınız olacaktır. Bu şekilde uzatılan sakal hem seyrek hem de ince bir görünüm sunacaktır.

Top Sakalı Nasıl Bırakılır?

Halk arasında keçi sakal olarak da isim yapan top sakal nasıl bırakılmalıdır?

Yüzünüzü ılık su ile yıkayın. (Bu işlem tıraşa hazırlık işlemidir)

İkinci adım olarak top sakal dışında kalacak kısımlara traş köpüğü veya tıraş jeli sürerek köpürtmek ve traş etmektir. Bu işlemi yapmadan önce top sakalın stilini belirlemeniz gerekmektedir. Tıraş olurken top sakal bırakacağınız kesimlere jiletin kaçmamasına dikkat edin.

Keçi sakalı traşı sırasında simetri çok önemlidir. Bu nedenle simetri konusunda dikkatli olunmalıdır. Eğer keçi sakalı traşı öncesi sakalınız çok uzun ise makas veya düzeltici ile fazlalıkları kırparak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Top sakal nasıl bırakılır

Top sakal nasıl bırakılır

Keçi sakalı stili dudak bitiminden çene altına kadar olan kısmın bırakılması diğer tarafların traş edilmesi şekli ile belirlenir.

Kirli Sakalı Nasıl Bırakılır?

En kolay sakal bırakma kirli sakal olarak nitelendirilir. Genç sakalı olarak da adlandırılmaktadır. Halk arasında bir diğer adı daha 3 günlük sakal olarak karşımıza çıkmaktadır. Az bakım isteyen sakal, karizmatik gösteren sakal arıyorsanız kirli sakal, aradığınız sakal diyebiliriz.

Eğer uzun sakal sahibi iseniz ve bu sakalı kirli sakal şeklinde kullanmak istiyorsunuz traş makinanızı 0,5 ayarında kullanarak kirli sakal oluşturabilirsiniz.

Kirli sakalı nasıl bırakılır

Kirli sakalı nasıl bırakılır

Tüm sakal bölgesini eşit olarak düzelttikten sonra boyun ve faul kısımlarını da düzelterek kirli sakalı kullanabilirsiniz. Kirli sakal traşı sırasında en önemli detay sakal dışında kalan bölgenin tamamen tüysüz ve pürüzsüz olmasıdır.

Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Üçgen Sakal Nasıl Bırakılır? Sakal Nasıl Kesilir?

Özellikle yuvarlak ve tombul yüzlere estetik bir görünüm kazandıran üçgen sakal sivri sakal olarak da adlandırılmaktadır.

Üçgen sakalı nasıl bırakılır? Sivri sakal nasılı bırakılır sorusunun cevabını da en önemli detayın elmacık kemiklerinin olduğu kısmın düz olarak dudak kenarına doğru inmesi olarak belirtilmektedir.

Üçgen sakal nasıl bırakılır

Üçgen sakal nasıl bırakılır

Eğer tombul yuvarlak yüze üçgen sakal uygulanacaksa kenarlarından dudak bitimine kadar hafifçe inilmelidir. Çok abartmadan verilen bu kavis yüzünüze daha uzun ve estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Kulak hizasından top sakal bölgesine kadar aşamalı şekilde inceltilen sakal çene kısmında uzun bırakılarak, çenenin tam orta kısmı en uzun noktası olarak belirlenmelidir. Evde üçgen sakal kesimi yapmadı iseniz ilk üçgen sakal traşınızı berberde olarak tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Sünnet Olan Sakal Nasıl Bırakılır?

Sünnete uygun sakal nasıl bırakılır sorusunun en net cevabı her taraftan eşit olacak şekilde bir tutam sakal şeklindedir. Yani çenenizin olduğu kısımdan tuttuğunuz zaman bir tutam olacak uzunlukta olması gerekmektedir.

Yanak kısımları kısaltılan tam aksine yanak kısımları uzun bırakılarak çene bölgesi kısaltılan sakallar ve buna benzer farklı formlardaki sakallar sünnete uygun sakal olmamaktadır. Din alimlerinin bildirdiği sünnet sakalı bu şekildedir.

Sünnet olan sakal nasıl bırakılır

Sünnet olan sakal nasıl bırakılır

Sakal Tüyleri Nasıl Sertleşir?-Sakal Nasıl Sıklaşır?

Birçok kişiyi sakal tüylerinin seyrek ve yumuşak olmasından şikayetçidir. Sakal tıraşı jiletle günlük olarak sık sık yapılırsa sakal daha sert ve sık çıkacaktır. Sakal nasıl sıklaşır ve sakal tüyleri nasıl sertleşir sorusunun cevabı düzenli olarak jiletle tıraş olmaktır.

Resim Galerisi: Nasıl Sakal Bırakılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek başlıklı yazımızda Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek ve Saç traşı erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu