Tarz Kadın

Sakal Nasıl Bırakılır-Sakal Nasıl Kesilir

08.02.2023
1.301
Sakal Nasıl Bırakılır-Sakal Nasıl Kesilir

Sakal Nasıl Bırakılır başlıklı yazımızda sakal nasıl kesilir? sakal nasıl çıkar diyeceğiz. Ek olarak top sakal nasıl bırakılmalıdır, kirli sakal nasıl bırakılır konularına değineceğiz. Ayrıca uzun sakal nasıl bırakılmalıdır, üçgen sakal nasıl bırakılmalıdır, sünnet sakalı nasılı bırakılmalıdır, sivri sakal nasıl bırakılmalıdırı inceleyeceğiz. Ek olarak sakal tüyleri nasıl sertleşir? Sakal nasıl sıklaşır sorularının cevaplarını da detaylarda bulabileceksiniz.

Sakal Nasıl Bırakılır? Kirli Sakal-Top Sakal

Sakal nasıl bırakılmalıdır konusunda bilgi sahibi mi olmak istiyorsunuz? Yani sakal nasıl düzeltilmelidir? Sakal bakımı nasıl yapılmalıdır? gibi detaylar yeni sakal bırakan kişilerin en çok merak ettiği sorular arasında yer almaktadır.

 

Nasıl sakal bırakılır

sakal nasıl bırakılmaldır-sakal nasıl çıkar

Sakalı yeni çıkanlar düzenli olarak tıraş oldukları zaman sakalların eşit bir şekilde çıkmasını sağlamış olurlar. Sakallarınızı bir süre hiç traş etmezseniz ve farklı boylarda bir sakalınız olacaktır. Bu şekilde uzatılan sakal hem seyrek hem de ince bir görünüm sunacaktır.

Top Sakal Nasıl Bırakılmalıdır?

Top sakal modelleri birçok erkeğin sevdiği sakal traşıdır. Ancak Halk arasında keçi sakal olarak da isim yapan top sakal nasıl bırakılmalıdır?

Yüzünüzü ılık su ile yıkayın. (Bu işlem tıraşa hazırlık işlemidir)

İkinci adım olarak top sakal dışında kalacak kısımlara traş köpüğü veya tıraş jeli sürerek köpürtmek ve traş etmektir. Bu işlemi yapmadan önce top sakalın stilini belirlemeniz gerekmektedir. Tıraş olurken top sakal bırakacağınız kesimlere jiletin kaçmamasına dikkat edin.

Keçi sakalı, özellikle keçi sakalında traşı sırasında simetri çok önemlidir. Bu nedenle simetri konusunda dikkatli olunmalıdır. Eğer keçi sakalı traşı öncesi sakalınız çok uzun ise makas veya düzeltici ile fazlalıkları kırparak işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz.

Top sakal nasıl bırakılır

Top sakal nasıl bırakılmalıdır

Keçi sakalı stili dudak bitiminden çene altına kadar olan kısmın bırakılması diğer tarafların traş edilmesi şekli ile belirlenmektedir.

Kirli Sakal Nasıl Bırakılmalıdır?

Kirli sakal modelleri hemen hemen her erkeğe yakışır. Peki kirli sakal nasıl bırakılmalıdır? 3 numara sakal da denilen kirli sakal, en kolay sakal bırakma olarak nitelendirilir. Genç sakalı olarak da adlandırılmaktadır. Halk arasında bir diğer adı daha 3 günlük sakal olarak karşımıza çıkmaktadır. Az bakım isteyen sakal, karizmatik gösteren sakal arıyorsanız kirli sakal, aradığınız sakal diyebiliriz.

Eğer uzun sakal modelleri seviyorsanız ve bu sakalı kirli sakal şeklinde kullanmak istiyorsanız traş makinanızı 0,5 ayarında kullanarak kirli sakal oluşturabilirsiniz. 1 numara sakal, 2 numara sakal, 3 numara sakal kullanabilirsiniz.

Kirli sakalı nasıl bırakılır

Kirli sakalı nasıl bırakılmalıdır

Tüm sakal bölgesini eşit olarak düzelttikten sonra boyun ve faul kısımlarını da düzelterek kirli sakalı kullanabilirsiniz. Kirli sakal traşı sırasında en önemli detay sakal dışında kalan bölgenin tamamen tüysüz ve pürüzsüz olmasıdır.

Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri başlıklı yazımız da ilginizi çekebilir.

Üçgen Sakal Nasıl Bırakılmalıdır? Sakal Nasıl Kesilmelidir?

Üçgen sakal modelleri, doğru yüz şekliyle eşleştiriliği zaman kusursuzu sunmaktadır. Özellikle yuvarlak ve tombul yüzlere estetik bir görünüm kazandıran üçgen sakal sivri sakal olarak da adlandırılmaktadır.

Üçgen sakal nasıl bırakılmalıdır? Sivri sakal nasılı bırakılmalıdır sorusunun cevabını da en önemli detayın elmacık kemiklerinin olduğu kısmın düz olarak dudak kenarına doğru inmesi olarak belirtilmektedir.

Üçgen sakal nasıl bırakılır

Üçgen sakal nasıl bırakılır

Eğer tombul yuvarlak yüze üçgen sakal uygulanacaksa kenarlarından dudak bitimine kadar hafifçe inilmelidir. Çok abartmadan verilen bu kavis yüzünüze daha uzun ve estetik bir görünüm kazandıracaktır.

Kulak hizasından top sakal bölgesine kadar aşamalı şekilde inceltilen sakal çene kısmında uzun bırakılarak, çenenin tam orta kısmı en uzun noktası olarak belirlenmelidir. Evde üçgen sakal kesimi yapmadı iseniz ilk üçgen sakal traşınızı berberde olarak tecrübe sahibi olabilirsiniz.

Sünnet Sakalı Nasıl Bırakılmalıdır?

Sünnete uygun sakal nasıl bırakılmalıdır sorusunun en net cevabı her taraftan eşit olacak şekilde bir tutam sakal şeklindedir. Yani çenenizin olduğu kısımdan tuttuğunuz zaman bir tutam olacak uzunlukta olması gerekmektedir.

Yanak kısımları kısaltılan tam aksine yanak kısımları uzun bırakılarak çene bölgesi kısaltılan sakallar ve buna benzer farklı formlardaki sakallar sünnete uygun sakal olmamaktadır. Din alimlerinin bildirdiği sünnet sakalı bu şekildedir.

Sünnet olan sakal nasıl bırakılır

Sünnet olan sakal nasıl bırakılmalıdır

Sakal Nasıl Sertleşir-Seyrek Sakal Nasıl Sıklaşır?

Birçok kişiyi sakal tüylerinin seyrek ve yumuşak olmasından şikayetçidir. Sakal tıraşı jiletle günlük olarak sık sık yapılırsa sakal daha sert ve sık çıkacaktır. Seyrek sakal nasıl sıklaşır ve sakal nasıl sertleşir sorusunun cevabı düzenli olarak jiletle tıraş olmaktır.

Resim Galerisi: Nasıl Sakal Çıkar?

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Düğün Kombinleri: Bu Senenin En Güzel Düğün Kombinleri başlıklı yazımızda Düğün Kombinleri Erkek ve Erkek düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu