Sahra Sarısı Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler

07.02.2024
127
Sahra Sarısı Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler

Sahra sarısı saç rengi son yıllarda popüler kadın saç renkleri arasında yer almaktadır. Sahra sarısı saç boyası doğal görünüm sunan açık sarı tonlarından birisidir. Bu saç rengini kullanarak platin sarısına göre daha sıcak ve bir o kadar da parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Sahra sarısı saç rengi kullananlar ve sahra sarısı saç boyası hakkında merak edilen soruların detaylarını birlikte inceleyelim.

Sahra Sarısı Saç Rengi

Aslında geçmişten günümüze sahra sarısı saç rengiyle ombre, röfle ve balyaj yapılmaktadır. Günümüzde ünlülerin de kullandığı bu saç rengi ile hem saçlarınızın tamamını boyayabilir hem de saçları ışıltı yapabilirsiniz.

Sahra Sarısı Saç Rengi kullananlar

Sahra Sarısı Saç Rengi kullananlar

Sahra Sarısı Saç Kimlere Yakışmaktadır?

Ten rengi ve saç boyası uyumu sonucunda daha kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz. Soğuk cilt alt tonuna sahip olanlar sahra sarısı saç rengini kullanabilirler. Aslında soğuk cilt alt tonu mor, mavi ve pembe gibi renk tonlarının hakim olduğu ten rengidir.  Ancak sahra sarısı saç boyası ile de ışıltılı ve parlak görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Aslında sahra sarısı saç boyası hemen hemen tüm ten renkleriyle uyum sağlamaktadır. Ancak sıcak değil alt tonuna sahip olan kişilere sahra sarısı saç boyasını önermiyoruz. Sıcak git alt tonuna sahip olanlar çok açık sarı tonlarındaki sahra sarısı ile soluk görüneceklerdir.

Çünkü sıcak cilt alt tonu turuncu, kırmızı ve sarının hakim olduğu bir rengidir. Bu nedenle sıcak cilt alt tonuna sahip olanlar daha koyu bir tona sahip olan dore sarısı saç boyası kullanabilirler.

Ancak sahra sarısı saç boyası rengi sıcak tenlilerde koyu renk saçlarda balyaj veya ombre olarak kullanılmaktadır. Böylece daha gösterişli ve daha ışıltılı ten rengi neredeyse saçlara sahip olabilirsiniz.

Sahra Sarısı Saç Boyası Rengi Nasıl Elde Edilir?

Saç boyaları kullanımı sonrasında boyanın tutması doğal saç renginize böyle değişmektedir. Çünkü açık tenli saçlar hemen hemen tüm boyaları rahatlıkla taşıyabilirler. Ancak koyu renk saçlarda saç açma işlemi yapılmalıdır.

Sahra Sarısı Saç kimlere yakışmaktadır

Sahra Sarısı Saç kimlere yakışmaktadır

Oksidan saç açıcı, sahra sarısı saç boyası kullanabilirsiniz. Saç boyama işlemine geçmeden önce alerji testi yaptırmayı unutmayın! İlk defa sahra sarısı saç rengini kullanacaksınız saçların görünmeyen belli bir kısmında denemenizi öneririz. Böylece istenmeyen sonuçların önüne geçebilirsiniz.

Koyu renk saçlara sahip olanlar ise öncesinde saç rengini açarak işlemi tamamlamalıdır. Bunun için koyu renk saçları açtıktan sonra sahra rengi saç boyası uygulamalısınız. Ardından sahra sarısı saç boyası uygulayarak kullanabilirsiniz. İşlem sonrasında saçlarınızı uzun süre ışıltılı renk parlaklığı için sarı saçlar için saç kremi veya maskeleri kullanabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Buğday Sarısı Saç Rengi

Doğal ışıltıya sahip olan ve doğal saç renkleri arasında yer alan sahra sarısı saç boyası ile daha güzel görünebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde sahra sarısı saç rengini kullananlar arasında dayanan görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Sahra Sarısı Saç

Bir önceki makalemiz olan Mavi Göze Yakışan Saç Renkleri başlıklı yazımızda Mavi göze en çok yakışan saç renkleri ve Mavi gözlülere yakışan saç renkleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu