Saçında Gül Olanlar İçin Saç Stilleri

28.01.2022
1.974
Saçında Gül Olanlar İçin Saç Stilleri

Saçında gül olanlar için saç stilleri başlıklı yazımızda saç gülü nedir? Saç gülü nasıl düzelir? Saç gülü neden olur gibi soruların cevaplarını paylaşacağız. Saç gülü olan erkek saç modelleri nasıl yapılır sorusu saç düzeltme ve saç tarama konusunda sıkıntı yaşayan erkeklerin problemi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Halk arasında saç döneği de denilen saç gülü ile de tarz erkek saç tarama modellerine sahip olabilirsiniz. Saçta gül olması erkek ve kadın için çoğu zaman can sıkıcı gibi görünse ve bu durumu avantaja dönüştürmek mümkün. Size özel saç modeli ile kimsenin olamayacağı kadar muhteşem görünebilirsiniz.

Saç Gülü Nedir?

Kafanın en tepe noktasında ya da saçın ön kısmında belli bir noktada ha saçların diğer saçlardan bağımsız şekilde dairesel oluşumu çerçevesinde uzamasına saç gülü denilmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri

Saç gülü nedir

Saç gülü nedir

Bazı kişilerde sadece 1 tane olan saç gülü, bazı erkeklerde iki veya üç tanedir. Saç döneği, saç döneri de denilen saç gülünün en belirgin özelliği diğer saçlardan farklı yöne doğru uzamasıdır.

Saç Gülü Nasıl Düzeltilir?

Saçta gül olması erkek ve kadın için kalıtsal bir özellik olarak düşünülmektedir. Genetik olduğu düşünülen saç gülünü düzeltme imkanı yoktur.

Saç gülü tedavisi adı verilen tedavide saç gülü olan bölge yakılarak saç ekimi yapılmaktadır. Bu işlem için uzman kişiler tercih edilmelidir.

Saç Gülü Neden Olur?

Saç gülünün neden oluştuğuna dair kesin bilgiler bulunmamaktadır. Ancak  anne ya da babada saç gülü olduğu zaman çocukların da saç gülü olma olasılığı %90 olarak belirtilmektedir.

Geçmişte saç gülü olanların özel olduğu ve özel yeteneklerle donatıldığı düşünülse de öyle bir şey yoktur.

Saç Gülü Nasıl Düzeltilir?

Saç gülünün düzelten kesin bir teknik yoktur. Kişinin saç yapısına göre bazı kişilerde belli bir yaştan sonra kendiliğinden düzeldiği görülmüştür.

Saç gülü nasıl düzelir

Saç gülü nasıl düzelir

Bazı kişilerde saç döneği birkaç kez usturayla kazıtıldığı zaman da belli oranda düzelme olduğu belirtilmektedir.

Saç şekillendirici sprey, kerem ve yağlarla kısa süreliğine düzeltmeler olabilir ancak bunlar geçici saç döneği düzeltmesidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Erkek Saç Modelleri Ve Saç Trendleri

Saç gülü düzeltme için uğraşmak istemeyenlere saç gülünü kamufle edecek erkek saç modelleri bulunmaktadır.

Saçında Gül Olanlar İçin Saç Stilleri

Saç gülü olan ünlülerin ve saç gülü olan birçok kişinin en çok kullandığı saç modeli ortadan ayrılmış uzun saç modelidir.

Saç gülünün olduğu kısım uzatıldıktan sonra rahatlıkla şekil verilebilir. Yanları kısa önü uzun saç modellerini arkaya tarayarak kullanabileceğiniz gibi ortadan ayrılmış uzun saçları her iki yana tarayarak da kullanabilirsiniz.

Saç gülü olan Erkek saç modelleri nasıl yapılır

Saç gülü olan Erkek saç modelleri nasıl yapılır

Kısa subay traşı, 3 numara saç traşı ve çok kısa erkek saç modelleri de saç gülü olanlar için saç modeli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde saç gülü olanlar için saç modelleri görselleri paylaşılmıştır.

Resim Galerisi: Saç Gülü

Bir önceki makalemiz olan Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Olur? başlıklı yazımızda Kahverengi Pantolonun Altına Ne Renk Ayakkabı Gider Erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu