Kına Saça Nasıl Yakılır? Kına Renkleri

22.04.2024
3.120
Kına Saça Nasıl Yakılır? Kına Renkleri

Kına saça nasıl yakılır? başlıklı yazımızda saça kına yakmanın püf noktaları hakkında bilgiler vereceğiz. Ardından kına ile kahverengi saç elde etme, kına ile kızıl saç elde etme gibi bilgiler vereceğiz. Kimyasaldan uzak duran bayanlar kına ile saç boyama yaparak saçlarını renklendirebilirler. Kına renkleri nasıl elde edilmektedir? Her saça kına olur mu gibi sorular da aklına gelmiyor değil. Konunun detaylarını birlikte görelim.

Saça Nasıl Kına Yakılır İçine Ne Konur?

Kına saça nasıl yakılır? Koyu renk kına nasıl elde edilir? Kına renkleri elde etmek için kınanın içine ne katılmalıdır? Kınanın kızıl olması için ne yapılmalıdır, kına ile kahverengi saç elde etme nasıl yapılmalıdır soruları ise çok sorulan sorular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kına ile kahverengi saç elde etme

Kına ile kahverengi saç elde etme

Beyaz Saça Kına Yakmak İçin Malzemeler

Kına yakılırken en zorlanılan saç hiç şüphesiz beyaz saçlardır. Beyaz saça  kına yakmanın püf noktaları bilinirse beyaz saça kına yakmak sanıldığı kadar zor değildir.

Beyaz saça kına yakmak için malzemeler;

  • Saç uzunluğuna göre bir miktar kına
  • 4 tane ceviz yaprağı, siyah çay
  • 3 tane karanfil
  • Bir dal adaçayı.

Ceviz yapraklarını 2 dakika kaynattıktan sonra içine bir yemek kaşığı siyah çay, karanfil ve adaçayı konularak 10 dakika bekletin.

Ardından bu su ile kına hazırlayın. Akışkan bir kıvamda olan kına saça iyice yedirerek uygulayın.

En az 12 saat beklettikten sonra yıkanarak durulayın. Beyaz saça kına nasıl yakılı sorusunun cevabı bu kadar basit ve etkili.

Kına ile saç boyama beyaz saçlarda beyazların tamamen kapatılması isteniyorsa bir hafta sonra aynı şekilde tekrar yapılmalıdır. Bu şekilde uygulandığı zaman saçlarınız asla turuncu olmayacaktır. Verdiğimiz saça kına tarifi ile saçlar iki kez boyandığı zaman siyaha yakın koyu kestane saç rengi elde etmiş olacaksınız.

Beyaz saça kına yakılarak istenilen ton elde ediliyorsa sarı saça kına yakmak, kahverengi saça kına yakmak ta olur. Ayrıca siyah saça kına yakmak, kumral saça kına yakmak gibi tüm saçlarda saça kına yakmak gerçekleştirilebilirsiniz.

Beyaz saça kına nasıl yakılır

Beyaz saça kına nasıl yakılmalıdır

Ne Kadar  Kına Kullanılmalıdır?

Saça kullanacağınız kına miktarı saç uzunluğuna ve saç yoğunluğuna göre değişmektedir. Aslında kına miktarı ortalama 60 gram ile 190 gram arası değişmektedir. Aşırı uzun ve hacimli saçlarda sana miktarı biraz daha artırılmalıdır.

Saça Kına Yakmak İçin Tarif

Hazırlanan saç kınasının aşırı akışkan ve aşırı koyu olmaması gerekmektedir. Yoğurt kıvamında olması yeterlidir.

Hazırlanan kınanın saçlarınızda daha etkili sonuçlar vermesi için bir gün bekletildikten sonra saça uygulanması daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kına yakıldıktan sonra en az 4 en fazla 12 saat bekletilmelidir.

Saça kına uygularken saçlarınız dışında kalan yerleri kınanın geçmemesi için ( kulak, şaka, boyun ve alın) gerekli yerlere vazelin sürülmelidir.  Aslında kına ile saç boyama yapılırken bir başkasından yardım alınmalıdır.

Evde saça kına yakma gerçekleştireceksiniz kına kolay nasıl yakılır konusunda bir püf noktası verelim size. Akışkan kıvamdaki kına saçlara uygulandıktan sonra saçlarda kuruması beklenir. Ardından ikinci katkınız sürülerek bekleme süresi sonunda yıkanır. Bu işlem özellikle kına ile koyu renk saç elde etmek isteyenlerin uygulayacağı bir tekniktir.

Kına renkleri nasıl elde edilmektedir

Kına renkleri nasıl elde edilmektedir

Kına Renkleri

Kınanın kızıl olması için ne yapmalıyız? Kınanın bakır olması için ne yapmalıyız? Kanının kahverengi olması için ne yapmalıyız gibi soruların cevaplarına görelim şimdi de.

Kına ile bakır renk nasıl yapılır? Kınanın içerisine bir miktar zerdeçal konulmalıdır.

Kınanın İçine Ne Katılırsa Kızıl Olur? En Etkili Tarifler

Kına ile kızıl renk nasıl yapılır? Koyu renk saçların kızıl renklerde olması isteniyorsa  birkaç damla limon ve sirke konulmalıdır. Kumral saçlarda ise pancar suyu veya kırmızı havuç suyu ile kına hazırlanarak uygulanmalıdır.

Kına İle Patlıcan Moru Saç Nasıl Elde Edilmektedir?

Kırmızı havuç ve patlıcan kabuklarının kaynaması ile oluşan su ile kına hazırlanır ve uygulanır.

Kına İle Kahverengi Nasıl Yapılmaktadır?

Kınayı hazırlamak için kahverengi soğan kabuğu suyu kullanılmalıdır.

Kınadan Sonra Saç Nasıl Yıkanır?

İlk olarak saçları aşağı doğru sarkıtarak kuruyan kına fazlalıklarını çırpmalısınız. Ardından yine kafanızı eğerek saçları ıslatın. Son olarak ise saçlardaki kınayı ılık su ile akıtın. Şampuan kullanarak kınalı saçı yıkama işlemi bitirebilirsiniz.

Kina Sacta Kac Saat Bekletilmelidir?

Yaz aylarında 9 saat bekletmek yeterlidir. Kış döneminde ise 6-7 saat bekletmeniz yeterli olacaktır. Aslında kına kaç saat beklemeli saçta sorusunun cevabını elde etmek istediğiniz renk belirlemektedir. Koyu renk kına için uzun süre bekletmeniz daha doğru olacaktır.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek kına nasıl yakılmalıdır saça sorusunun cevabını görebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kına Nasıl Yakılmalıdır?

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu