Saça Nasıl Kına Yakılır? Kına Renkleri Nasıl Elde Edilir?

22.04.2021
2.806
Saça Nasıl Kına Yakılır? Kına Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Saça nasıl kına yakılır başlıklı yazımızda saça kına yakmanın püf noktaları hakkında bilgiler verdikten sonra kına ile kahverengi saç elde etme, kına ile kızıl saç elde etme gibi bilgiler vereceğiz. Kimyasaldan uzak duran bayanlar kına ile saç boyama yaparak saçlarını renklendirebilirler. Kına renkleri nasıl elde edilir? Her saça kına yakılır mı gibi sorular da aklına gelmiyor değil. Konunun detaylarını birlikte görelim.

Saça Nasıl Kına Yakılır?

Kına renkleri elde etmek için kınanın içine ne katılır sorusunun cevabını da doğru bilmek gerekir. Kınanın kızıl olması için ne yapılır, kına ile kahverengi saç elde etme nasıl yapılır soruları ise çok sorulan sorular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kına ile kahverengi saç elde etme

Kına ile kahverengi saç elde etme

Her Saça Kına Yakılır Mı?

Kına yakılırken en zorlanılan saç hiç şüphesiz beyaz saçlardır. Beyaz saça  kına yakmanın püf noktaları bilinirse beyaz saça kına yakmak sanıldığı kadar zor değildir. Beyaz saça kına yakmak için malzemeler; saç uzunluğuna göre bir miktar kına, 4 tane ceviz yaprağı, siyah çay, 3 tane karanfil ve bir dal adaçayı.

Ceviz yapraklarını 2 dakika kaynattıktan sonra içine bir yemek kaşığı siyah çay, karanfil ve adaçayı konularak 10 dakika bekletilir. Ardından bu su ile kına hazırlanır. Akışkan bir kıvamda olan kına saça iyice yedirilerek uygulanır. En az 12 saat beklettikten sonra yıkanarak durulanır. Beyaz saça kına nasıl yakılı sorusunun cevabı bu kadar basit ve etkili.

Kına ile saç boyama beyaz saçlar da beyazların tamamen kapatılması isteniyorsa bir hafta sonra aynı şekilde tekrar yapılmalıdır. Bu şekilde uygulandığı zaman saçlarınız asla turuncu olmayacaktır. Verdiğimiz saça kına tarifi ile saçlar iki kez boyandığı zaman siyaha yakın koyu kestane saç rengi elde etmiş olacaksınız.

Beyaz saça kına yakılarak istenilen ton elde ediliyorsa sarı saça kına yakmak, kahverengi saça kına yakmak, siyah saça kına yakmak, kumral saça kına yakmak gibi tüm saçlar da saça kına yakmak gerçekleştirilebilir.

Beyaz saça kına nasıl yakılır

Beyaz saça kına nasıl yakılmalı

Kına Saça Nasıl Yakılır? Ne Kadar  Kına Kullanılmalı?

Saça kullanacağınız kına miktarı saç uzunluğuna ve saç yoğunluğuna göre değişmektedir. Kullanılacak kına miktarı ortalama 60 gram ile 190 gram arası değişmektedir. Aşırı uzun ve hacimli saçlarda sana miktarı biraz daha artırılabilir.

Saça Kına Nasıl Yakılır?

Hazırlanan saç kınasının aşırı akışkan ve aşırı koyu olmaması gerekmektedir. Yoğurt kıvamında olması yeterlidir.

Hazırlanan kınanın saçlarınızda daha etkili sonuçlar vermesi için bir gün bekletildikten sonra saça uygulanması daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

Kına yakıldıktan sonra en az 4 en fazla 12 saat bekletilmelidir.

Saça kına uygularken saçlarınız dışında kalan yerleri kınanın geçmemesi için ( kulak, şaka, boyun ve alın) gerekli yerlere vazelin sürülmeli ya da kına ile saç boyama yapılırken bir başkasından yardım alınmalıdır.

Evde saça kına yakma gerçekleştireceksiniz kına kolay nasıl yakılır konusunda bir püf noktası verelim size. Akışkan kıvamdaki kına saçlara uygulandıktan sonra saçlarda kuruması beklenir. Ardından ikinci katkınız sürülerek bekleme süresi sonunda yıkanır. Bu işlem özellikle kına ile koyu renk saç elde etmek isteyenlerin uygulayacağı bir tekniktir.

Kına renkleri nasıl elde edilir

Kına renkleri nasıl elde edilir

Kına Renkleri Nasıl Elde Edilir?

Kınanın kızıl olması için ne yapmalıyız? Kınanın bakır olması için ne yapmalıyız? Kanının kahverengi olması için ne yapmalıyız gibi soruların cevaplarına görelim şimdi de.

Kına ile bakır renk nasıl yapılır? Kınanın içerisine bir miktar zerdeçal konulmalıdır.

Kına ile kızıl renk nasıl yapılır? Koyu renk saçların kızıl renklerde olması isteniyorsa  birkaç damla limon ve sirke konulmalıdır. Kumral saçlarda ise pancar suyu veya kırmızı havuç suyu ile kına hazırlanarak uygulanmalıdır.

Kına ile patlıcan moru saç nasıl elde edilir? Kırmızı havuç ve patlıcan kabuklarının kaynaması ile oluşan su ile kına hazırlanır ve uygulanır.

Kına ile kahverengi nasıl yapılır? Kınayı hazırlamak için kahverengi soğan kabuğu suyu kullanılmalıdır.

Aşağıdaki resim galerisini inceleyerek kına nasıl yakılmalı saça sorusunun cevabını görebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kına Nasıl Yakılır?

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu