Tarz Kadın

Saç Yumuşatmak İçin Ne Yapılır?

26.03.2021
35
Saç Yumuşatmak İçin Ne Yapılır?

Saç yumuşatmak için ne yapılır başlıklı yazımızda nemsiz kalarak kupkuru olan şekil almayan saç nasıl yumuşatılır sorusunun cevabını paylaşacağız. Saçlar her zaman kolay şekil alır ve çok daha bakımlı görünmenizi sağlar. Daha önceden saçlarınız yumuşaksa ancak son günlerde sert ve şekil almayan saçlara sahipseniz bir şeylerin ters gittiğini bilmeniz gerekmektedir. Tam da bu noktada ya saç nem denginiz bozulmuştur ya da saçlarınıza kullandığınız ürünler  saça uygun ürünler değildir. Tüm bunları gözden geçirdikten sonra saçı yumuşatmak için yapmanız gerekenleri de aşağıda görebilirsiniz.

Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır?

İlk olarak kolay şekil alan, doğal ışıltısına ve doğal bakımlı görünümüne kavuşan yumuşak saçlar için saç bakımı rutininizi gözden geçirmenizi öneririz.

Saç nasıl yumuşatılır

Saç nasıl yumuşatılır 

Saç yumuşatma işlemlerinin başında saçları derinlemesine nemlendirmek gelmektedir. Unutmayın ki saç tellerini ve köklerini besleyen saç derisidir. Saç derisini yıpratan şeyler arasında aşırı sıcak su ile yıkama, aşırı ısı uygulama ve sık sık saç boya gibi kimyasal ürünler kullanmak bulunmaktadır.

Saçlarım çok sert diyorsanız saçları derinlemesine nemlendirmek ve yumuşak saç haline getirmek için saçı yumuşatan yağlar kullanabilirsiniz. Saçı yumuşatan yağlar arasında üzüm çekirdeği yağı, hindistan cevizi yağı, argan yağı, zeytinyağı ve shea yağı gelmektedir. Bu saçı yumuşatan yağlar ile duş sonrası nemli saç uçlarına ve saç diplerine masaj yapabilirsiniz.

Saçlarım çok sert diyorsanız yastık kılıfını hızı daha gözden geçirmeniz gerekmektedir.  %100 pamuklu sert yastık kılıfları saçların yıpranmasına neden olmaktadır. Bu nedenle size önerim kadife yastık kılıfı veya ipek yastık kılıfı kullanmanız olacaktır.

Yumuşak saç için özellikle ıslak saçlarınıza daha dikkatli davranmalısınız. Saç kuruluğuna neden olan etkenler arasında nemli saçlara sık sık ısı uygulamak, aşırı sık dişli tarak veya fırça ile taramak gelmektedir. Kolay taranmayan saçlar için tarama işlemini saç uçlarından başlamanızı tarama işlemi öncesi saçlarınızı mutlaka nemlendirmenizi tavsiye ediyoruz.

Saçlarım çok sert

Saçlarım çok sert diyorsanız mutlaka saç yumuşatıcı işlemler uygulamalısınız. Bunun için ilk başvuracağınız yöntem doğal bakım yağları olmalıdır. 

Yumuşak saçlar için saç yumuşatıcı maske, saçları yumuşatan şampuan ve saç bakım kremi kullanılmalıdır. Durulanan saç bakım kremleri saç yumuşatıcı olarak her zaman en sağlıklı olandır.

Saçların Yumuşak Olması İçin Evde Bakım

Saç yumuşatmak için ne yapılır? Saç yumuşatıcı maske doğru uygulandığı zaman daha etkili sonuçlar vermektedir. Saç yumuşatıcı maske ye banyo öncesi kullanmanız çok daha etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Duş öncesi kuru ve sert saç saçlara maske uygulayarak en az yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulanmalıdır.

Saç kuruluğu gidermek ve saçların yumuşak olması için evde yapacağınız kolay saç bakım maskeleri bulunmaktadır. Duş öncesi en uygulanan en etkili saç bakım  yağları zeytinyağı, yumurta sarısı ve bal karışımı olan maskedir. Saç uzunluğuna göre 1 yumurta sarısı, bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir yemek kaşığı bal kullanarak saç yumuşatıcı maske yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Saçların Yumuşak Olması İçin Yapılması Gerekenler

Bir önceki makalemiz olan Röfle Saç Modelleri Ve Röfle Fiyatları 2021 başlıklı yazımızda Röfle, rofle saç modelleri ve Röfle saç modelleri ve röfle fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu