Tarz Kadın

Puantiyeli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

14.07.2020
2.484
Puantiyeli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

Puantiyeli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? Puantiyeli elbise altına ayakkabı; Puantiyeli elbise kombinleri 70’li yıllardan günümüze gelen ve her zamana ayak uydurabilen vazgeçilmez elbise kombinleri arasında yer almaktadır. Puantiye, hemen hemen her sezon moda koleksiyonlarına girmektedir.

Elbise kombini yaparken en önemli detay ayakkabı seçimidir. Bu nedenle bugün sizlerle puantiyeli elbise altına ne renk ayakkabı giyilir? Puantiyeli elbise kombinleri? Puantiyeli elbise altına hangi ayakkabı giyilir gibi soruların cevaplarını göreceğiz.

Puantiyeli Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir

Sarı puantiyeli elbise, kırmızı puantiyeli elbise, lacivert puantiyeli elbise, siyah puantiyeli elbise, beyaz puantiyeli elbise ve mavi puantiyeli elbiseler, puantiye dünyasının en çok tercih edilen renkleri arasında yer almaktadır.

Lacivert puantiyeli elbise kombinleri

Puantiyeli elbise altına ne renk ayakkabı giyilir sorusu çok seçeneklidir. Örneğin, siyah beyaz puantiyeli elbise kombin için kullanacağınız ayakkabı, siyah veya beyaz olabileceği gibi kırmızı ayakkabı veya pudra ayakkabı şeklinde de olabilir.

Puantiyeli elbise altına ayakkabı kombini sırasında elbisede kullanacağınız aksesuar rengi ayakkabı seçiminde de bazı durumlarda belirleyici olmaktadır.

Mesela; beyaz zemin kumaş üzerine siyah puantiyeli elbise modelinde kırmızı kemer, kırmızı küpe, kırmızı çanta ve kırmızı ayakkabı kombini ile dikkat çekici ve hayranlık uyandıran puantiye elbise kombin yapabilirsiniz. Yine aynı siyah puantiyeli elbise kombini için siyah ayakkabı gümüş rengi küpe ve siyah çanta ile değişik bir kombin yapmış olursunuz.

Puanlı elbise kombinleri için dikkat çekici elbise ve sade elbise kombini yapmak aksesuar seçiminizi bağlıdır.

Puantiyeli elbise kombini ile kontrast renklerde ayakkabı, çanta ve aksesuar seçimi ile etkileyici kombinler yapabileceğiniz gibi puantiye tonlarında kullanılan ayakkabı, çanta ve aksesuar ile sade  elbise kombinler yapabilirsiniz.

Siyah puantiyeli elbise altına ayakkabı olarak siyah, beyaz ayakkabı kullanabileceğiniz gibi pudra rengi, kırmızı, mavi, sarı da kullanabilirsiniz. Zıt renk kontrast yaparak ayakkabı seçiyorsanız, ayakkabı ile birlikte çanta, kemer ve kullanıyorsanız şal uyumu mutlaka olmalıdır.

Puantiyeli elbiseyle ne renk ayakkabı giyilir

Bu detay ve ayrıntı  kırmızı puantiyeli elbise altına ayakkabı, lacivert puantiyeli elbise altına ayakkabı, sarı puantiyeli elbise altına ayakkabı, beyaz puantiyeli elbise altına ayakkabı mavi puantiyeli elbise altına ayakkabı için de aynıdır.

Puantiyeli Elbise Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Puanlı elbise modelleri ile dolgu topuk ayakkabılar en çok tercih edilen ayakkabı modelleridir. Burnu açık dolgu topuk ayakkabı, spor ayakkabı, sneakers, bilekten bağlamalı sandalet, dolgu topuk şık ayakkabılar puanlı elbiselerde şıklığı artıran ayakkabı modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bahsettiğimiz ayakkabılar dışında stiletto, parmak arası terlik, babet modelleri de puantiyeli elbiselerde kullanılabilir.

Puantiyeli Elbise Kombini

Yaz ve kış kombinleri bünyesinde kullanılabilecek elbise modelleri arasında yer alan puanlı elbiseleri bu sezonda sıklıkla görecek gibiyiz. Her tarzda, her yaşta ve her ortamda kullanılabilecek puanlı elbise modelleri ile tarz kadın giyim kombinleri yapabilirsiniz. Puanlı elbise modelleri ile kimi zaman çocuksu, kimi zaman kadınsı, kimi zaman da agresif kombinlere imza atabilirsiniz.

Puantiyeli elbise kombin

Puanlı elbise kombinlerinde ayakkabı seçimi ve aksesuar seçimi elbiseyi ışık göstermek adına en önemli detaydır. Dikkat çekici puanlı elbise kombini yapmak istiyorsanız kesinlikle zıt renk uyumu kullanmalısınız.

Puanlı elbise modellerinde takı tercihinizi kesinlikle sade renklerden yana olmalıdır. Elbise puantiyeli olduğu için karışık renkli aksesuarlar ile şıklığınızı gölgelenecektir.

Puanlı elbise modellerinde ayakkabı ve çantadan sonra bir aksesuar kullanma hakkınız kalmaktadır. Bunu da kolye, bileklik veya küpeden yana kullanmalısınız. Çünkü hem kolye, hem bileklik, hem küpe kullanıldığı zaman karmaşık bir görünüm elde edeceksiniz. Bu da kombindeki şıklığınızı önüne geçecektir.

Puanlı elbise kombinleri hakkında şıklığınızı artıracak detayları sizler için paylaştık. Daha fazla ayrıntı için  2020 puanla elbise kombinleri arasından seçerek derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Puanlı Elbise Ayakkabı Kombini

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Etek Kombinleri-Tesettür Etek Üstüne Ne Giyilir? başlıklı yazımızda tesettür etek ve Tesettür Etek Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu