Perde Kahkül Modelleri

08.05.2024
2.115
Perde Kahkül Modelleri

Perde kahkül modelleri bu senenin saç modası trendleri içinde yer almaktadır. Perde kahkül kesimi ve perde kahkül kimlere yakışır sorusunun cevabı ise en çok merak edilenler arasındadır. Aslında perde kahkül, ilk olarak 1970 saç modelleri çerçevesinde kullanılmaya başlanmış. O günden bugüne hemen hemen her sezon kısa saç ve uzun saç perde kahkül kesimi ile öne çıkmaktadır.

Ayrıca kıvırcık saç perde kahkül kesimi, dalgalı saç perde kahkül kesimi ve düz saç perde kahkül kesimi şeklinde de kullanılmaktadır. Curtain bangs -perde kahkül hakkında merak edilenlere birlikte bakalım.

Perde Kahkül Modelleri Nedir? Nasıl Kesilir?

Perde kakül modelleri konumuzda öncelikle perde kahkül nedir, perde kahkül boyu ne kadardır sorularının cevabını verelim. Klasik kahkül kesimi kadar kısa olmayan bir kesime sahiptir.

Perde kakül modelleri

Perde kakül modelleri

Perde kahkül sac modelleri kesimi; yandan veya ortadan ayrılan saçların, kaş hizasından başlayarak kulaklara doğru verevine saç kesimidir. Özellikle ortadan ayrılan saçlarda saçların sağ ve sol kısmında başlangıç noktası kullanıcının tercihine bağlı olarak çapraz kesildiğini görüyoruz.

Kısa saç perde kahkül kesiminde biraz daha kısa tutabilirsiniz. Ancak uzun saç perde kakül kesiminde daha uzun tutulmalıdır. Böylece daha güzel kaküle sahip olabilirsiniz.

Perde Kahkül Kimlere Yakışır?

Klasik kahkül modelleri sadece geniş alın yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilirken tüm yüz tipi ile uyum yakalanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

  • Oval yüz için perde kahkül
  • Yuvarlak yüz için perde kahkül
  • Köşeli yüz için perde
  • Kahkül kalp yüz için perde kahkül kesimine rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Perde kahkül kimlere yakışır

Perde kahkül kimlere yakışır

Küçük yüzlü kadınlara perçem olur mu? Perde kahkül kesimi küçük yüzlü kadınlara da yakışmaktadır. Ancak uzun perde kakül yerine kısa perde kakül kullanılmalıdır.

  • Düz saç perde kahkül kesimi
  • Kıvırcık saçta perde kahkül kesimi
  • Dalgalı saçta perde kahkül kesimi kullanabilirsiniz. Böylece ile hem yüz hatları daha belirgin olacak, hem de elmacık kemikleri daha öne çıkacaktır.

Perde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

Kuaför makası kullanımı konusunda kendinize güveniyorsanız evde perde kahkül kesimi için tereddüt etmeden uygulayabilirsiniz.

Perde kahkül kesimi için saçlar ilk olarak ortadan ikiye ayrılmalıdır.

perde kakül kesimi nasıl yapılır

perde kakül kesimi nasıl yapılır

Kahkül olarak kullanmayı düşündüğünüz saçları iki tutam şeklinde ayırın.

Asimetrik kahkül kesimi de denilen perde kahkül kesimi için kaş hizasından başlayarak kulakların orta kısmına doğru paralel kesin.

Perde kahkül kesiminde en önemli detay her iki tarafın eşit simetride kesilmesidir. Böylece kusursuz kaküle sahip olabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisi bu senenin kaküllü sac modelleri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Resim galerisini incelerek saç tipine uygun perde kahkül saç kesim modellerini tercih edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Perde Kakül

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu