Tarz Kadın

Perde Kahkül Modelleri

02.03.2022
1.555
Perde Kahkül Modelleri

Perde kahkül modelleri bu senenin saç modası trendleri içinde yer almaktadır. Perde kahkül kesimi ve perde kahkül kimlere yakışır sorusunun cevabı ise en çok merak edilenler arasındadır. Perde kahkül, ilk olarak 1970 saç modelleri çerçevesinde kullanılmaya başlanmış, o günden bugüne hemen hemen her sezon kısa saç ve uzun saç perde kahkül kesimi ile öne çıkmaktadır.

Ayrıca kıvırcık saç perde kahkül kesimi, dalgalı saç perde kahkül kesimi ve düz saç perde kahkül kesimi şeklinde de kullanılmaktadır. Curtain bangs-perde kahkül hakkında merak edilenlere birlikte bakalım.

Perde Kahkül Modelleri Nedir? Nasıl Kesilir?

İlk olarak perde kahkül nedir, perde kahkül boyu ne kadardır sorularının cevabını verelim. Klasik kahkül kesimi kadar kısa olmayan bir kesime sahiptir.

Perde kakül modelleri

Perde kakül modelleri

Perde kahkül sac midelleri kesiminde yandan veya ortadan ayrılan saçların, kaş hizasından başlayarak kulaklara doğru verevine kesildiğini görüyoruz. Özellikle ortadan ayrılan saçlarda saçların sağ ve sol kısmında başlangıç noktası kullanıcının tercihine bağlı olarak çapraz kesildiğini görüyoruz.

Kısa saç perde kahkül kesiminde biraz daha kısa tutulabilirken uzun saç perde kakül kesiminde daha uzun tutulmaktadır.

Perde Kahkül Kimlere Yakışır?

Klasik kahkül modelleri sadece geniş alın yapısına sahip kişiler tarafından tercih edilirken tüm yüz tipi ile uyum yakalanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Saç Kesimleri

Oval yüz için perde kahkül, yuvarlak yüz için perde kahkül, köşeli yüz için perde kahkül kalp yüz için perde kahkül kesimine rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Perde kahkül kimlere yakışır

Perde kahkül kimlere yakışır

Küçük yüzlü kadınlara perçem olur mu sorusunun cevabını da perde kahkül kesimi ile evet diyebiliriz.

Düz saç perde kahkül kesimi, kıvırcık saçta perde kahkül kesimi ve dalgalı saçta perde kahkül kesimi ile hem yüz hatlarını daha belirgin hale getirecek hem de elmacık kemiklerini daha da öne çıkararak kusursuz bir görünüme kavuşacaksınız.

Perde Kahkül Kesimi Nasıl Yapılır?

Kuaför makası kullanımı konusunda kendinize güveniyorsanız evde perde kahkül kesimi için tereddüt etmeden uygulayabilirsiniz.

Perde kahkül kesimi için saçlar ilk olarak ortadan ikiye ayrılır.

perde kakül kesimi nasıl yapılır

perde kakül kesimi nasıl yapılır

Kahkül olarak kullanmayı düşündüğünü saçları iki tutam şeklinde ayırın.

Asimetrik kahkül kesimi de denilen perde kahkül kesimi için kaş hizasından başlayarak kulakların orta kısmına doğru paralel şekilde kesin.

Perde kahkül kesiminde en önemli detay her iki tarafın eşit simetride kesilmesidir.

Aşağıdaki resim galerisi bu senenin kaküllü sac modelri arasından derlenen görselleri sunuyoruz. Resim galerisini incelerek saç tipine uygun perde kahkül saç kesim modelleri tercih edebilirsiniz.

Resim Galerisi: Perde Kakül

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu