Tarz Kadın

Parmak Dalgası (Vak Saç) Modelleri

07.06.2022
1.163
Parmak Dalgası (Vak Saç) Modelleri

Parmak dalgası (vak saç) modelleri de denilen zikzak saç modelleri, kolay şıklık sunmaktadır. Vak saç, moda dünyasına geri dönüş yapan 1920’lerin retro görünümüdür. Hollywood cazibesinin görüntülerini çağrıştırırken kadınların kendilerini özel ve güzel hissetmelerini sağlamaktadır. Bu göz alıcı saç modeli tam da sizin saç modeliniz olabilir.

Balo veya düğün gibi resmi törenlerde farklı bir şey mi denemek istiyorsunuz? O halde bu basit ama zarif saç modeli, aradığınız görünüme ulaşmanın kolay bir yoludur.

Vak saç, parmak dalgalı saç veya zikzak saç  konulu bu eğitici yazıda en güzel saç modelinden bahsedeceğiz. Yalnızca iki saç aletini kullanarak 30 dakikadan daha kısa bir sürede nasıl çarpıcı parmak dalgaları oluşturacağınızı göstereceğiz. Gerekli olan sadece parmaklarınız ve saç spreyi.

Parmak Dalgası (Vak Saç) Modelleri

Vak saç, geçmişten günümüze gelen ve tekrar popüler olan bir saç modelidir. Günümüzde vak saç topuz modelleri, açık saç modelleri, atkuyruğu saç modeli, bob saç modeli yer almaktadır. Yani vak dalgası, hemen hemen tüm saç modellerinde uygulanabilir.

parmak dalgası yapımı

parmak dalgası yapımı

Aslında vak saç, yumuşak bukleler ile çok gevşek bir dalgadır. Ancak bazı kişiler saçlara zikzak yapmadan önce doku spreyi ekleyerek taç bölgelerinin etrafında daha fazla hacim olmasını ister. Bunu da pens ile vak dalgası şeklinde yapar. Oysaki maşa ile dalga yapmak, sonrasında vak dalgasına dönüştürmek daha kolaydır.

Vak Dalgası Nasıl Yapılır?

Parmak dalgaları nasıl olur? Parmak dalgaları oluşturmak için bir saç maşasına ve saç tokasına ihtiyacınız olacak.

Saçınızın belirli kısımlarını alarak ve saç maşasına sararak başlayın. Yani Bukleleri belirleyin.

Saç tipinize uygun ısı ayarını açın ve her bölümü biraz kıvırmak için kullanın.

Bir tutam saçı kıvırdıktan sonra diğer tutama geçmeden önce, yapılan buklenin açılmaması için tokayla tutturun. Çünkü siz açmadan açılmaması gerekiyor.

Buklelerinizi çok sıkı olmadığından emin olun. Çünkü saçları çözdüğünüzde kusursuz görünecek kadar doğal olmasını gerekiyor.

vak saç modelleri

vak saç modelleri

Günlük görünümünüze biraz zarafet katmak için zahmetsiz ve şık saç modeli mi arıyorsunuz? O halde parmak dalgaları (vak saç) modeli görsellerini incelemenizi öneririz.

Parmak dalgası işlemi sadece 10-15 dakika sürer. Geri kalan zamanda da makyajını yapabilirsin. Vak saçların en iyi yanı, saçınızı hasardan korumasıdır. Bun da yüksek ısıdan uzak durarak sağlayabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Su Dalgası Saç Modelleri Nelerdir-Nasıl Yapılır

Vak dalgalı saç modelleri konusunda daha fazla fikre mi ihtiyacın var?Öyleyse aşağıdaki resim galerisini incele lütfen!

Resim Galerisi: vak saç

Bir önceki makalemiz olan Düz Topuz Modelleri 2024: Kolay ve Etkileyici Tasarımlar başlıklı yazımızda Düz topuz modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu