Parlak ve Aydınlık Yüzler İçin Doğru Highlighter Uygulaması

25.01.2023
305
Parlak ve Aydınlık Yüzler İçin Doğru Highlighter Uygulaması

Aydınlık ve İddialı Bir Yüz Makyajının Olmazsa Olmazları: Highlighter ve Far Paleti: İddialı bir makyajın en önemli öğeleri içinde far paleti uygulaması ve highlighter kullanımı yer almaktadır. Cildin aydınlık tonunu iyi bir şekilde öne çıkarmak, eşsiz bir görünüme kavuşmanın anahtarı denebilir. Bununla birlikte highlighter ve far paleti hem renk hem de uygulama bakımından farklı seçenekler sunmaktadır. Far paleti ve highlighter seçiminde nelere dikkat edilmelidir, bakalım.

Parlak ve Aydınlık Yüzler İçin Doğru Highlighter Uygulaması

Yüz makyajında son ve vurucu dokunuşu yapmak için, doğru ürünleri seçmek gerekiyor. Bunların başında highlighter geliyor. Hem aydınlık hem de nemli bir görünüm, sizi bir adım öne çıkarmaktadır. Makyajın henüz tamamlanamadığını, eksik kaldığını düşünüyorsanız, likit, toz ve stick gibi çeşitlere sahip highlighter modelleri aradığınızı ssunacaktır.

En iyi highlighter uygulaması için cilt tonunuza yakın bir renk seçmelisiniz. Aydınlatıcı cilt formundan uzak olmamalı, bu durum canlı ve doğal bir görünüm sunacaktır. Cilt rengine uygun aydınlatıcı seçimine ek olarak cilt tipine göre uygun model seçmek de çok önemli.

Örnek, kuru cilde sahip olanlar için en iyi aydınlatıcı modeli likit, yağlı ciltlerde ise pudra highlighter modelleri öne çıkıyor. İddialı bir makyaj ortaya koyarken, highlighter uygulaması kontür gibi diğer uygulamalarla da uyumlu olmalıdır.

En iyi highlighter rengi ise cilt rengine göre değişim gösteriyor. Açık ve soğuk alt tona sahip ciltlerde gümüş tonları öne çıkarken buğday tenli kadınlar turuncu gibi sıcak tonları tercih edilmelidir.flormar

Göz Makyajı İçin Far Paleti İle Etkili Dokunuşlar

Makyajın en önemli parçası gözler denilmektedir. Yüzün en çok öne çıkan bölgesi gözler, makyajda özen isteyen bir alan. Göz makyajında eyeliner, maskara, göz kalemi, göz bazı ve kaş farı gibi parçalarla birlikte en önemli makyaj malzemesi kesinlikle far paleti.

Peki far paleti nasıl seçilir? Hem cilt tonu hem de cilt yapısının özellikleri doğru far paleti seçiminde önemli faktörlerden. Örneğin makyaj bitişini ışıltılı ya da mat tercihinize göre, farklı modeller mevcut.

Normal ciltler ve tüm ciltler için tercih edilebilen far paleti modellerinde çok farklı formülasyon ve uygulamalar mevcut. Kompakt model en çok ilgi gören far paleti denilmektedir. Bunun dışında kalem, likit, stick ve fırınlanmış far paleti de kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Yüksek ve orta kapatıcılık özelliklerine sahip olan far paleti modellerinde renkler, fark yaratan bir seçim. En çok tercih edilen trend ve popüler far paleti renkleri içinde bej, pembe, beyaz, altın ve kahverengi geliyor. Buna ek olarak siyah ve yeşil de o günün konseptine göre düşünülmelidir.

Flormar’da her cilt formuna uygun far paleti ve highlighter modelleri, online alışverişe özel indirimlerle sunuluyor.

 

Bir önceki makalemiz olan Genç Gösteren Kaş Modelleri 2024-2025 başlıklı yazımızda Genç gösteren kaş modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER: ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu