Tarz Kadın

Nişan Ayakkabısı Modelleri 2024

18.07.2023
2.362
Nişan Ayakkabısı Modelleri 2024

Bu senenin nişan ayakkabısı kadın modelleri ile nişanlık kombinleriniz ile çok daha etkili görünüm sunacaksınız. Nişan topuklu ayakkabı modellerinden babet modellerine kadar pek çok seçenek vardır. Nişan ayakkabı modelleri seçimi sırasında ayakkabının şıklığı kadar rahat olması da önemlidir.

Aslında nisan ayakkabisi, düğün ayakkabısı kadın için çok önemlidir. Çünkü gün boyu ayağını rahatsız eden bir ayakkabıyı kimse istemez. Nişan abiye altına ayakkabı seçerken dikkat edilmesi gerekenler neler. Abiye ayakkabı eşleşmesi nasıl yapılmalıdır? İşte detaylar…

Nişan Ayakkabısı 

Nişan ayakkabısı, söz ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmelisiniz. Seçeceğiniz nişan ayakkabı modeli rahat olmasına dikkat etmelisiniz. Bu nedenle aşırı sıkan ve çok yüksek topuklu ayakkabılardan uzak durmalısınız. Platform topuk nişan ayakkabıları veya dolgu topuk nişan ayakkabısı ile daha rahat bir gece geçirebilirsiniz.

yeni moda nişan ayakkabıları

yeni moda nişan ayakkabıları

Gece boyu mutlu anlar için nişanlık ayakkabı modelleri arasından ayağınıza en uygun modeli seçmelisiniz. Denemeden ayakkabı almamalısınız. Seçeceğiniz ayakkabı rahat, yumuşak, ortopedik olmalı ve kaliteli malzemeden yapılmış olmalıdır.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz ⇒ Hangi Elbiseye Hangi Ayakkabı

Gündelik yaşamınızda topuklu ayakkabı giymeye alışık değilseniz aşırı yüksek topuklardan kaçınmalısınız. Bu durum ayaklarınızdan başlayıp tüm vücudunuza doğru bir ağrı ve rahatsızlık hissi verecektir.

Nişanlık Ayakkabı Modelleri 

Nişanlık altına ayakkabı modelleri alırken ayakkabının ayağınızı vurmamasına dikkat etmelisiniz. Ayakkabı vurmaları her kadının başına gelmiştir. Bunun önüne geçebilmek için nişan gecesinden önce birkaç saat giyerek kısa yürüyüşler yapmanız doğru olacaktır.

nişanlık ayakkabı modelleri

nişanlık ayakkabı modelleri

İlk kez giydiğinizde ayağınızı sıktığı hissi uyanıyorsa kesinlikle sonradan açılacağını düşünüp denediğiniz ayakkabıyı almayınız. Özellikle rugan ayakkabılar hiç açılma yapmayacaktır. Kaliteli bir deri ise diğer ayakkabı türlerinde de açılma olmayacaktır.

Düğün Ayakkabısı Bayan

Bu senenin nişanlık ayakkabı modelleri arasında bu yıl da stiletto ayakkabılar öne çıkmaktadır. Taşlı nişan ayakkabı seçenekleri nişan elbiseleri ile en çok kullanılan modelleri arasında yer almaktadır. Gri nişan ayakkabısı ise en çok kullanılan nisan ayakkabı rengi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yeni çıkan nişan ayakkabısı

Hangi Nişanlığa Hangi Ayakkabı

Örneğin beyaz bir abiye giymeyi mi planlıyorsunuz? O halde beyaz abiye altına beyaz yüksek topuklu ayakkabı seçebilirsiniz. Ek olarak nude, vizon, pudra rengi, krem rengi veya somon rengi ayakkabı da kullanabilirsiniz. Aslında dikkat çekmek istiyorsanız kırmızı gibi sıcak renklerde ayakkabı da kullanabilirsiniz. Ayakkabı rengi ile aynı renklerde bir aksesuar kullanarak bütünlük sağlayabilirsiniz. Böylece şıklığınız daha da üst seviyelere çıkacaktır.

Kısa boylu kadınların yüksek topuklu ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Ancak tercih edeceğiniz abiye ayakkabı , mutlaka ayak profilinize uyumlu olmalıdır.

Nişan ayakkabısı bayan rengi, elbise ile aynı ton yerine bir ton koyu rengi seçilmelidir.  Bu şekilde ayakkabınızın varlığı daha ön plana çıkacak ve göz dolduracaktır.

Aslında abiye ayakkabı modeli denilince akla ilk olarak stiletto ayakkabı gelir. Ancak bilekten bağlamalı ayakkabılar, dolgu topuk nişan ayakkabısı da nişan için ayakkabı modelleri arasındadır.

nişanlık ayakkabı modelleri seçimi

nişanlık ayakkabı modelleri seçimi

Nişanlık abiye için ayakkabı modelleri arasına alabileceğiniz bilekten bağlamalı, desenli, ucu açık ayakkabıları da görüyoruz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz ⇒ Evde Nişan Kıyafetleri Ve Elbiseleri

Nişanlık altına ayakkabı renkleri bebe mavisi,mavisi, toz pembe, gri, pudra, ten rengi, nude renk, dore gibi renkleri yaz renkleri olarak tercih edebilirsiniz.

Nişanlık Ayakkabısı Nasıl Olmalıdır?

  • Nisan ayakkabı modelleri denerken kesinlikle ayakta denemelisiniz, oturarak giyerseniz yanlış tercihler yapabilirsiniz.
  • Nişan ayakkabısını tek ayakta deneme yapmak yerine her iki ayağınıza da giymeli ve yürümelisiniz.
  • “Ayakkabı nasıl olsa açılır ayağımın şeklini alır” şeklinde düşünüp ayağınızı sıkan ayakkabıları almayınız. Ayakkabı açılana kadar zaten nişan geceniz bitecek ve siz yaşadığınız acıyla kalacaksınız.
  • Nisan ayakkabı modelleri olarak nefes alan deri ayakkabılar en sağlıklı seçenek olacaktır.
  • Nişanlık ayakkabı modelleri seçerken eğer kış düğünü yapacaksanız giyeceğiniz çorabın kalınlığını da göz önünde bulundurmalısınız.
  • Seçeceğiniz ayakkabının ortopedik, esnek ve hafif olması da rahatlığınız açısından önemli olacaktır.
  • Yüksek topuklu ayakkabı giymeniz gerekiyorsa platform desteği olan ayakkabıları tercih etmelisiniz. Platform ayakkabılar her zaman diğer ayakkabı modellerine göre daha rahat olacaktır. Dolgu topuk veya platform topuk, ince yüksek topuklu ayakkabı gibi olmayacaktır.

Evde Nişanda Ayakkabı Giyilir Mi?

Nişan ayakkabısı, söz ayakkabısı evde de giyilmelidir. Çünkü abiye ayakkabısı elbiseye ve duruşunuza ekstra bir güzellik katacaktır. Komple bütünlük, şık ve etkileyici bir stil için evde nişanda ayakkabı giymelisiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz ⇒ Sade Nişan Elbiseleri Nasıl Kombin Edilir?

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin nişan ayakkabısı, düğün ayakkabısı kadın modellerinde seçilen görselleri derliyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Bu Senenin Nişanlık Ayakkabıları- Nişan Ayakkabısı Bayan

Bir önceki makalemiz olan Kına Gecesi Ayakkabısı Modelleri 2023-2024 başlıklı yazımızda 2021-2022 Kına Ayakkabıları ve Kına Ayakkabısı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu