Nikah Elbisesi Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nikah Elbisesi Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nikah Elbisesi Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir? başlıklı yazımızda nikah elbisesi kombinleri, sade nikah elbisesi altına ayakkabı, kısa nikah elbise altına ayakkabı, uzun nikah elbise altına ayakkabı konularına değineceğiz. Nikahta giyilecek elbiseler, doğru ayakkabı modelleri ile çok daha şık ve tarz olurlar. Vücut tipine uygun sade nikah elbiseleri daha çok tercih edilmektedir.

Nikah elbisesi  modelleri kombin edilirken en çok üzerinde durulan konu ayakkabı seçimidir. Nikah elbisesinin altına ayakkabı nasıl olur? Renkli nisan elbisesi altına ne renk ayakkabı olur? Nikah beyaz elbise altına ne renk ayakkabı olur gibi soruların cevaplarına birlikte bakalım.

Nikah Elbisesi Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Nikah elbisesi seçerken mevsime göre ve damat adayının tarzına göre de nikah elbisesi modelleri incelemelisiniz. Günümüzde uzun nikah elbiseleri, kısa nikah elbisesi, midi boy nikah elbiseleri kullanılmaktadır.

Beyaz nıkah elbıselerı

Nikah elbisesi rengi olarak genelde beyaz tercih edilir, ancak son zamanlarda krem, vizon rengi, bej ve pudra pembesi rengi nikah elbiseleri de kullanılmaya başlanmıştır.

Beyaz nikah elbisesinin altına ayakkabı; beyaz nikah elbisesi kullanacaksanız beyaz nikah elbisesi altına ayakkabı olarak nude rengi, vizon rengi, ten rengi, krem rengi, ekru renk, pudra rengi toz pembe ayakkabı tercihinde bulunabilirsiniz.

Günümüzde birçok gelin adayı nikah için beyaz nikah elbisesi altına ayakkabı olarak bu renkler dışında bebe mavisi ayakkabı, turuncu ayakkabı, şeker pembe ayakkabı kırmızı ayakkabı da kullanmaktadır.

Bu tamamen gelin adaylarının hayal gücü doğrultusundadır. Sade, duru ve zarif bir görüntü için açık renkleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Kırmızı, bebe mavisi, şeker pembe turuncu ayakkabılar genelde krem rengi ekru renk elbiseleri ile kullanılmaktadır.

Beyaz nikah elbisesi altına ayakkabı

Beyaz Nikah Elbisesi Altına Beyaz Ayakkabı Olur Mu?

Elbette olur. Ayrıca beyaz nikah elbisesi altına beyaz ayakkabı en çok kullanılan nikah elbisesi kombinidir.

Beyaz nikah elbisesi altına ayakkabı seçerken tercihinizi açık renklerden yana kullanmanızı öneririz. Bütün nikah elbisesi modelleri ile beyaz ayakkabı kombini yapabilirsiniz.

Nikah Elbisesi Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Nikah elbisesi altına en çok kullanılan ayakkabı modeli stiletto ayakkabıdır. Stiletto ayakkabı modellerini uzun nikah elbisesi altına ve kısa nikah elbisesi altına rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nikah kıyafeti modeline göre bilekten bağlamalı sandalet de nikah elbiseleri ile kullanılmaktadır. Uzun boylu gelin adayları babet ayakkabı da kullanmaktadır.

Nikah elbisesi altına nasıl ayakkabı olur

Nikah Elbisesi Üstüne Ne Renk Şal Olur?

Nikah kombinleri sade kombinlerden oluşabileceği gibi dantel, güpür veya tüllü nikah elbiseleri şeklinde de olmaktadır. Nikah elbisesi kapalı modellerden seçilecekse nikah elbisesi üstüne ne renk şal sorusu da öne çıkmaktadır. Burada ayakkabı ve şal renginin uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

Nikah elbisesi üstüne şal kombini yaparken ilk olarak nasıl bir kombin yapmak istediğimizi sorgulamalısınız.

Yani dikkat çekici bir kombin mi istiyorsunuz, keskin çıkışları olan iddialı bir kombin mi istiyorsunuz yoksa sadeliği ve zarafeti ile büyüleyen bir kombin mi istiyorsunuz?

Bu detaya karar verdikten sonra daha doğru, daha tarz ve daha şık nikah elbisesi  tesettür kombini yapabilirsiniz.

Beyaz nikah elbisesi üstüne şal belirlerken ten renginize uyuma dikkat etmelisiniz. Seçtiğiniz şal rengi mutlaka ten rengimiz de uyumlu olmalıdır. Elbise ayakkabı şal bütünlüğü ve uyum sağlamalısınız. Örneğin kemik rengi ayakkabı, kiremit rengi şal, canlı çiçeklerden oluşan bir çiçek buketi ile büyüleyici görünebilirsiniz.

Tesettür nikah elbisesi üstüne ne renk şal olur

Bu tür kombinlerde lavanta,şal kombinleri, vizon rengi şal kombinleri, pudra şal kombinleri, mürdüm rengi şal kombinleri, nude renk şal kombinleri, toz pembe şal kombinleri, mavisi şal kombinleri ve gri şal kombinleri sıklıkla tercih edilmektedir.

Sade şık Nikah Elbiseleri Altına Ayakkabı

Sade nikah elbisesi altına stiletto veya bilekten bağlamalı çift bantlı sandalet kullanabilirsiniz. Ayakları kapatacak kadar uzun nikah elbisesi altına ayakkabı olarak stiletto ve yüksek topuk sandalet seçenekler arasında yer almaktadır.

nikah kombinleri

nikah kombinleri

Kısa nikah elbise altına ayakkabı modeli mutlaka elbise tarzı ile uyumlu olmalıdır. Güpürlü beyaz nikah elbisesi ve ya beyaz dantel nikah elbisesi altına bilekten bağlamalı yüksek topuk sandalet ve stiletto ayakkabı kullanılmalıdır. Nikahta giyilen ayakkabı rengi ile aksesuar rengi de uyumlu olmalıdır.

Nikah Elbisesi Saç Modeli

Nikah kıyafetleri ile kullanacağınız saç modellerini daha önce Nikah Saç Modelleri Detaylı İncelemesi başlıklı yazımızda detaylı bir şekilde inceledik. En güzel nikah saç modelleri hakkında detaylı bilgi için içeriğimizde göz atabilirsiniz.

Resim Galerisi: Nikah Elbisesi Kombinleri

Nikah elbisesi kombini nasıl yapılır sorusunda akla gelen nikah elbisesi altına ayakkabı  ve nikah elbisesi üstüne şal detaylarını daha şık, daha tarz ve daha etkileyici olmak adına birlikte değerlendirdik. Nikah için elbise hakkında daha fazla detay için aşağıdaki görselleri sizlere sunuyoruz. Görselleri inceleyerek “işte bu benim nikah tarzım” diyebileceğiniz kombinler bulabilirsiniz.

 

 

Bir önceki makalemiz olan Taşlı Gelinlik Modelleri 2024 Seçenekleri başlıklı yazımızda Taşlı Gelinlik Modelleri 2021 hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu