Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

20.03.2024
2.643
Mürdüm Rengi Elbisenin Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Mürdüm rengi elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir? Dört mevsim kullanılan mürdüm rengi elbise kombinleri sırasında en önemli detay ayakkabı rengidir. Mürdüm kıyafet kombinleri yaparken de giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda uyumlu renkler kullanılmalıdır. Böylece daha tarz kombinler ortaya çıkacaktır.

Geçmiş dönemlerde çok fazla tercih edilmeyen mürdüm rengi, son dönemlerde elbise kombinlerinden tutunda, ayakkabı çanta kombinlerine kadar sıklıkla tercih edilir hale geldi. Mürdüm elbise ayakkabı kombinleri hakkında merak edilen tüm detayları içeceğimizin devamında bulabilirsiniz.

Kısa mürdüm elbise ayakkabı kombin

Mürdüm Elbise Ayakkabı Kombinleri

Mürdüm kıyafet kombinleri sırasında kıyafette renk uyumu yakalamak için mürdüm rengine yakışan renkler bilmek gerekir. Aslında mürdüm rengine uyan renkler sayısız değildir. Birçok kkişi mürdüm elbiseyi mor elbise olarak da bilmektedir. Bu kısmen doğrudur. Özellikle koyu mor renk tonu, mürdüm rengi olarak bilinir.

Mürdüm Rengiyle Uyumlu Renkler Nelerdir?

 • Siyah
 • Gri
 • Beyaz
 • Vizon rengi
 • Nuri renk
 • Açık kahverengi
 • Pudra
 • Ten rengi
 • Ekru renk
 • Bej rengi
 • Fuşya
 • Lila renk
 • Lacivert
 • Hardal sarısı
 • Somon rengi ve tonları ile mürdüm kıyafet kombinleri yapabilirsiniz. Mürdüm ile uyumlu renkler mevsime göre dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Böylece daha uyumlu kombinler yapılmaktadır. Çünkü mürdüm ayakkabı kombini yaz ve mürdüm ayakkabı elbise kombini kış seçimleri farklılık göstermektedir.
Mürdüm elbisenin altına ne renk ayakkabı olur

Askılı mürdüm elbisenin altına ne renk ayakkabı olur

Mürdüm elbise kombinleri sırasında en çok tercih edilen ayakkabı rengi siyah olarak karşımıza çıkmaktadır. Mürdüm elbiseler ton sür ton kombin yaparak da kullanılmaktadır. Bu bağlamda mürdüm rengi elbise altına elbisenin 2 ton koyusu veya açığı mürdüm ayakkabı kombini yapabilirsiniz.

Mürdüm Elbise Modeline Göre Ayakkabı

Mat veya parlak mürdüm elbiseyle yaz kombinleri yapılacağı zaman canlı renkler tercih edilmelidir. Elegan bir görüntü oluşturmak için yazlık mürdüm elbise modelleri ile yeşil, somon rengi, pudra rengi, mercan rengi, turkuaz rengi ve beyaz ayakkabı ile kombin yapabilirsiniz.

Ancak mürdüm elbise kış kombinleri için ise taba rengi, vizon rengi, açık kahverengi, tarçın renkleri ve siyah ayakkabı kombinleri yapabilirsiniz. Böylece daha uyumlu olabilirsiniz.

Mürdüm rengi kısa elbise altına stiletto, spor ayakkabı, bilekten bağlamalı sandalet, blok topuk ayakkabı kullanabilirsiniz. Böylece daha rahat ve şık kombinler yapmış olursunuz.

Mürdüm rengi uzun elbise altına babet, dolgu topuk ayakkabı, bantlı sandalet kombini yaparak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Kışlık mürdüm rengi kadife elbise altına ayakkabı olarak ise, çizme ve bot  kullanabilirsiniz.

Mürdüm elbiseye ne renk ayakkabı giyilmelidir.

Mürdüm rengi altına hangi renk ayakkabı? En sık kullanılan renklerin vizon rengi, siyah, nude renk, mor ve beyaz olduğunu görmekteyiz.

Mürdüm elbise ayakkabı kombini için en çok tercih edilen ayakkabı modelleri stiletto ayakkabı olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle abiye ve özel günlerde stiletto kullanılmaktadır.

Mürdüm rengi abiye kombinleri sırasında en çok tercih edilen renk ise gri ve dore olarak karşımıza çıkmaktadır.

Açık mürdüm rengi ve koyu mürdüm rengi kullanılırken ten rengine göre tercihler yapmayı unutmayın.

Aşağıda bu senenin mürdüm elbise kombinleri ve mürdüm rengi elbise modellerinden derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Mürdüm kıyafet kombinleri yapmadan önce görsellerimiz inceleyerek daha fazla fikre sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi:  Mürdüm Elbise Ayakkabı Kombinleri

 

Bir önceki makalemiz olan Mezuniyet Balo Elbiseleri başlıklı yazımızda Mezuniyet Balo Elbiseleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu