Tarz Kadın

Mürdüm Elbise Kombinleri

13.01.2020
822
Mürdüm Elbise Kombinleri

Mürdüm elbise kombinleri; bayanlar arasında en çok dikkat çeken ve yaz kış kombin edilen kombin renkleri arasında mürdüm rengi elbiseler yer almaktadır. Yaz kombinleri ve kış kombinleri arasında yer alan mürdüm rengi kombinler nasıl yapılır? Mürdüm rengi ile uyumlu renkler nelerdir? Mürdüm rengi elbisenin altına ne renk ayakkabı olur? Yazımızda mürdüm rengi tesettür elbise kombinleri, mürdüm rengi elbiseye ne renk şal olur konularını detaylı bir şekilde girebilirsiniz.

Mürdüm Elbise Kombinleri

Mürdüm rengini sevmeyen kadın yoktur sanırım. Mürdüm rengi elbise ile uyum sağlayan renkler, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanılarak kombin edilirse mükemmel elbise kombinleri ortaya çıkar.

Mürdüm rengi kısa elbise altına ayakkabı

Gelin şimdi birlikte mürdüm rengine yakılan renkler

Mürdüm Rengi İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Mürdüm rengi canlı ve göz yoran bir renktir aslında. Ancak kombinde kullanılan ikinci ve üçüncü renkler dikkatli seçildiği zaman büyüleyici kombinler ortaya çıkmaktadır. Mürdüme yakışan renkler arasında;

 • Siyah
 • Beyaz
 • Gri
 • Pembe
 • Krem
 • Somon rengi
 • Bej
 • Ekru
 • Altın sarısı
 • Lila
 • Gümüş rengi
 • Lacivert
 • Mercan rengi bulunmaktadır.
Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Haki Yeşil İle Uyumlu Renkler

Bu renkleri mor elbise kombininde kullanırken de ton uyumuna dikkat edilmelidir. Çünkü mor rengin canlı ve mat tonları vardır. Mor elbise giyildikten sonra ayna karşısına geçilerek mor ile uyumlu renkler denenerek kombin edilmelidir.

Mürdüm Rengi Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı

Mürdüm rengi elbiseye ayakkabı kullanarak kombini yumuşatmanız mümkündür. Mürdüm rengi abiye elbise altına siyah, gümüş, pembe, krem, altın rengi, ten rengi, ekru, somon renklerinde ayakkabı kullanabilirsiniz. Bu renkler sadece mor elbise ile değil her elbise rengi ile rahatlıkla kombin edilen renkler arasında yer almaktadır.

Mürdüm rengi elbiseye ayakkabı seçerken ten rengi uyumu ve ayakkabı çanta uyumuna dikkat edilmelidir. Mürdüm rengi elbise tesettür kombini yapılacaksa ayakkabı şal uyumu da aynı konsept içinde yer almalıdır. Seçeceğiniz aksesuarlar ayakkabı rengi ile de uyumlu olmalıdır.

Mürdüm Rengi Tesettür Kombinleri

Mürdüm rengi tesettür kombinlerinde geniş bir yere sahip olan elbiseler ile şık ve büyüleyici kombinler yapabilirsiniz. Tesettür elbise kombinleri yapılırken elbise şal uyumu son derece önemlidir. Elbise şal uyumu yapılırken tonlama yapılabileceği gibi ton sür ton tonlaması da yapılabilir.

Mürdüm elbiseye ne renk şal-Mor elbiseye ne renk şal

Mürdüm rengi elbiseye hangi renk şal sorusunda gideceğiniz mekan da şal seçimi için belirleyici olmaktadır. Örneğin, özel günde kullanacağınız mürdüm rengi abiye üstüne şal olarak gri, vizon rengi, toz pembe, siyah kullanabilirsiniz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Kırmızı Elbise Kombinleri İle Büyüleyici Olabilirsiniz

Mürdüm rengi günlük elbise üstüne şal olarak ise siyah, krem, bej, beyaz ve ton sür ton şal kombini yapabilirsiniz.

Mürdüm elbise üstüne şal olarak yukarıda bahsettiğimiz mürdüm ile uyumlu renkler doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Bu seçimlerde ten renginiz ile uyumu sakın göz ardı etmeyin.

Aşağıda konu ile alakalı sezonun son trendlerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek konu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: 2020 Mürdüm Rengi Elbise Kombinleri

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Spor Giyim Tarzları 2021 başlıklı yazımızda Erkek Spor Giyim Tarzları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu