Mürdüm Elbise Kombinleri

16.11.2021
3.724
Mürdüm Elbise Kombinleri

Mürdüm elbise kombinleri; Son dönemlerde elbise renkleri çerçevesinde öne çıkan mürdüm renk kombinlerde sıklıkla kullanılır hale geldi.Mürdüm rengi elbiseler kullanılarak daha zengin ve asil duruşşu elbise kombinleri yapabilirsiniz. Mürdüm renk kombinler çerçevesinde mürdüm elbise kombini ve mürdüm abiye abiye kombinleri öne çıkmaktadır.

Yaz kombinleri ve kış kombinleri arasında yer alan mürdüm rengi kombinler nasıl yapılır? Mürdüm rengi ile uyumlu renkler nelerdir? Mürdüm rengi elbisenin altına ne renk ayakkabı olur? Yazımızda mürdüm rengi tesettür elbise kombinleri çerçevesinde mürdüm rengi elbiseye ne renk şal olur konularını detaylı bir şekilde girebilirsiniz.

Mürdüm Elbise Kombinleri NasılYapılır?

Mürdüm rengini sevmeyen kadın yoktur sanırım. Mürdüm rengi elbise ile uyum sağlayan renkler, giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda kullanılarak kombin edilirse mükemmel elbise kombinleri ortaya çıkar.

Mürdüm rengi kısa elbise altına ayakkabı

Mürdüm elbiseye uygun ayakkabı, mürdüm rengi elbiseye takı ve mürdüm elbiseye şal kombinleri için mürdüm rengine uyan renkleri bilmek gerekmektedir. Gelin şimdi birlikte mürdüm rengine yakışan renkler nelermiş görelim.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Mürdüm Rengi İle Uyumlu Renkler

Mürdüm Rengi İle Uyumlu Renkler Nelerdir?

Mürdüm rengi canlı ve göz yoran bir renktir aslında. Ancak kombinde kullanılan ikinci ve üçüncü renkler dikkatli seçildiği zaman büyüleyici kombinler ortaya çıkmaktadır.

Mürdüme yakışan renkler arasında;

 • Siyah
 • Beyaz
 • Gri
 • Pembe
 • Krem
 • Somon rengi
 • Bej
 • Ekru
 • Altın sarısı
 • Lila
 • Gümüş rengi
 • Lacivert
 • Sarı
 • Mercan rengi bulunmaktadır.

Bu renkleri mor elbise kombininde kullanılan renklerdir.  Mürdüm renk uyumu ile kombinler yapılırken renk tonu uyumuna dikkat edilmelidir.

Mürdüm elbise altına en renk ayakkabı

Mürdüm elbise altına en renk ayakkabı

Mürdüm rengin canlı ve mat tonları vardır. Mürdüm elbise giyildikten sonra ayna karşısına geçilerek mürdüm ile uyumlu renkler ten rengine uyum gözetilerek ve denenerek kombin edilmelidir.

Mürdüm Rengi Elbiseye Hangi Renk Ayakkabı

Mürdüm rengi elbiseye hangi renk ayakkabı olur? Mürdüm rengi elbiseye ayakkabı kullanarak kombini yumuşatmanız mümkündür. Mürdüm rengi abiye elbiseler ve mürdüm rengi elbise altına siyah, gümüş, pembe, krem, altın rengi, ten rengi, ekru, somon renklerinde ayakkabı kullanabilirsiniz.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒Mürdüm Rengi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilmelidir?

Mürdüm rengi elbisenin altına ne renk ayakkabı giyilir sorusunun cevabındaki renkler sadece mürdüm elbise ile değil, hemen hemen tüm elbise renkleri ile rahatlıkla kombin edilen renklerdir.

Mürdüm rengi elbiseye ayakkabı seçerken ten rengi uyumu ve ayakkabı çanta uyumuna dikkat edilmelidir. Mürdüm rengi elbise tesettür kombini yapılacaksa ayakkabı şal uyumu da aynı konsept içinde yer almalıdır. Mürdüm rengi abiye ve mürdüm rengi elbiseye takı seçimlerinizde de ayakkabı rengi ile de uyum olmalıdır.

Mürdüm Rengi Tesettür Kombinleri

Tesettür mürdüm elbise kombinlerinde geniş bir yere sahip olan elbiseler ile şık ve büyüleyici kombinler yapabilirsiniz. Tesettür elbise kombinleri yapılırken elbise şal uyumu son derece önemlidir. Elbise şal uyumu yapılırken tonlama yapılabileceği gibi ton sür ton tonlaması da yapılabilir.

Mürdüm elbiseye ne renk şal-Mor elbiseye ne renk şal

Mürdüm elbiseye ne renk şal-Mor elbiseye ne renk şal

Mürdüm rengi elbiseye hangi renk şal sorusunda gideceğiniz mekan da şal seçimi için belirleyici olmaktadır. Örneğin, özel günde kullanacağınız mürdüm rengi abiye üstüne şal olarak gri, vizon rengi, ekru renk, toz pembe, siyah kullanabilirsiniz.

Mürdüm rengi günlük elbise üstüne şal olarak ise siyah, krem, bej, beyaz ve ton sür ton şal kombini yapabilirsiniz.

Mürdüm elbise üstüne şal olarak yukarıda bahsettiğimiz mürdüm ile uyumlu renkler doğrultusunda seçimler yapabilirsiniz. Bu seçimlerde ten renginiz ile uyumu sakın göz ardı etmeyin.

Bu yazımıza da bakabilirsiniz ⇒ Mürdüm Rengi Elbise İle Ne Renk Şal

Mürdüm Abiye Kombinleri

Mürdüm abiye kombinlerinde de elbise kombinlerindeki detaylara dikkat edilerek etkili ve dikkat çekici kombinler yapabilirsiniz.

mürdüm abiye kombinleri

mürdüm abiye kombinleri

Mürdüm abiye altına ne renk ayakkabı sorusunda ise en doğru cevap ten rengi, siyah, vizon rengi, nude renk, ekru renk olarak karşımıza çıkmaktadır.

Aşağıda konu ile alakalı sezonun son trendlerinden derlediğimiz görselleri inceleyerek konu hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: En Güzel Mürdüm Rengi Elbise Kombinleri

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
Tarz Kadın Blogu