Mürdüm Rengi Elbise İle Ne Renk Şal Olur?

18.08.2023
3.555
Mürdüm Rengi Elbise İle Ne Renk Şal Olur?

Mürdüm rengi elbise ile ne renk şal konumuzda mürdüm renk kombinleri çerçevesinde mürdüm rengi elbise üstüne eşarp konusuna değineceğiz. Bayanların en çok sevdiği renklerden olan mürdüm rengi elbise kombinleri tesettür tarzı için şal renkleri belirlemek önemlidir. Çünkü mürdüm ile uyumlu renkler belli bir kural doğrultusunda kullanılmalıdır.

Aslında mürdüm rengi elbise kombinleri her yaştan bayanın sevdiği ve kullandığı renkler arasında yer almaktadır. Mürdüm nasıl bir renk? Mürdüm rengi ile uyumlu renkler nelerdir? Tüm ten renklerine uygun mürdüm rengi ile uyumlu şallar ve mürdüm rengi elbiseye hangi renk şal sorularının cevaplarını görelim.

Mürdüm Rengi Nasıl Bir Renk?

Mürdüm rengi, mor, kırmızı ve siyah renklerinin karışımıyla elde edilen bir renktir. Özellikle son zamanlarda kadın giyiminin trend renkleri arasında yer almaktadır. Mürdüm rengi buğday tenliler, açık tenliler ve tüm göz renkleri ile mükemmel uyum sağlamaktadır.

koyu mürdüm elbisenin üstüne hangi renk şal gider

Mürdüm Rengi Elbise İle Ne Renk Şal

Aslında mürdüm rengi kıyafetler, son dönemlerin moda kombin renkleri arasında yer almaktadır. Mürdüm rengi, lüksü, zenginliği, asaleti simgeleyen bir renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Mürdüm rengi ile şık ve göz alıcı kombinler yapmak için, mürdüm rengine yakışan renkleri doğru oranda kullanmak gerekir. Yanlış renklerle yapılan kombinlerde sonuç hüsran olacaktır.

Gelin şimdi birlikte mürdüme yakışan renkler nelermiş görelim.

Mürdüm İle Uyumlu Renkler

Her rengin kendisine yakışan renkleri olduğu gibi mürdüm rengi ile de uyumlu olan renkler vardır. Aslında mürdüm keskin bir renktir. Bu keskinliği yumuşatmak için kombinlerde şıklığı artıran etkenlerin başında gelir. açık mürdüm ve koyu mürdüm, farklı renklerle eşleştirilmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mürdüm Rengi Elbise Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilmelidir?

Mürdüm rengi elbise modelleri tesettür kombinleri için önemli olan şal renklerini belirlemektir. Özellikle mürdüme uyan renkler arasından seçim yapmanız daha doğru ve şık kombinler yapmanızı sağlayacaktır. Ancak bu renkler mutlaka ten renginiz ile de uyumlu olmalıdır. Böylece daha kusursuz bir görünüm sunarsınız.

mürdüm elbiseye hangi renk eşarp gider

 • Ekru
 • Pudra
 • Bej
 • Gold
 • Krem
 • Dore
 • Lila
 • Gümüş rengi
 • Somon rengi
 • Lacivert
 • Siyah ve beyaz renklerini mürdüm rengi kombinlerde kullanabilirsiniz. Mürdüm rengi ile uyumlu renk skalası çok geniş olduğu için ten rengi uyumunu gözetmeniz daha doğru olacaktır.

Aslında murdum elbiseye ne renk esarp olur sorusunun püf noktası şal ile ten rengi uyumudur. Çünkü mürdüm rengine uyan renkler çok fazladır.
Ayna karşısına geçerek ten renginiz ile uyumlu renkler doğrultusunda şal rengi belirleyebilirsiniz.

Mürdüm Rengine Yakışan Şallar

Mürdüm rengi elbise şal kombinleri için gideceğiniz mekan, elbise modeli ve ten renginiz önemlidir. Çünkü bu detaylar da mürdüm rengi elbise üzerine şal seçerken önemlidir.

Örneğin, mürdüm elbiseyi günlük kombinlerde kullanacaksanız mürdüm ile uyumlu renklerden herhangi birini kullanabilirsiniz.

mürdüm elbiseye hangi renk şal gider

Ancak mürdüm abiye üstüne hangi renk şal derseniz, tercihler biraz daha değişir. Örneğin, işlemeli bir abiye kullanıyorsanız işleme renginde şal kullanmanız daha doğru olacaktır. Gümüş işlemeli mürdüm elbise üstüne şal olarak gri veya gümüş rengi ile kullanabilirsiniz.

Mürdüm rengi abiye üstüne şal olarak tercih edebileceğiniz diğer renkler ise dore, krem rengi, ekrudur. Ek olarak, vizon rengi, nude renk, pudra ve somon rengi de mürdüm abiye üzerine şal olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ofis için mürdüm rengi elbise şal kombini için ise krem rengi, ekru, bej, yağ yeşili, çimen yeşili  kullanabilirsiniz. Ayrıca somon rengi, siyah, nude renk ve lacivert de kullanabilirsiniz.

Aşağıda murdum elbisenin ustune ne renk sal gider konulu derlediğimiz görselleri daha fazla detay için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Mürdüm Elbiseye Hangi Renk Eşarp

 

 

Bir önceki makalemiz olan Zümrüt Yeşili Kombin başlıklı yazımızda Zümrüt Yeşili Kombin hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu