Mor Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Olur?

10.04.2024
123
Mor Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Olur?

Mor elbiseye uygun makyaj ile daha güzel görünmek elinizde. Stil sahibi mor elbise kombinleri için mor elbiseye uygun göz makyajı yapmalısınız. Lavantadan leylağa kadar farklı tonları bulunan mor elbiseler her ortamda kullanılmaktadır. İlkbahar yaz dönemlerinde açık tonlarını, sonbahar kış dönemlerinde ise kayıt olmalarını kullanabilirsiniz.

Mor Elbiseye Uygun Makyaj Nasıl Yapılmalıdır?

Mor elbiseye uygun makyaj ile zarifliğinizi ve asaletinizi gözlerinle sevebilirsiniz.  Bunun için doğru makyaj teknikleri ve doğru makyaj renkleri kullanmalısınız.

Açık ve koyu mor elbise makyajı

Açık ve koyu mor elbise makyajı

Mor elbiseye yakışan makyaj renkleri arasında ten rengi ilk sıradadır. Elbisenin asil duruşunu ve renklerin çarpıcılığını kapatmamak için ten rengi makyaj yapabilirsiniz. Özellikle cildinizi eşitleyecek tonlarda uygulamalar yapmalısınız.

Bunun için kaliteli bir baz ile başlayarak cilt tonunuza uygun fondötenle ve transparan pudra ile makyajınızı sabitleyebilirsiniz. Böylece hem elbisenizin modeli ön planda olacak hem de cildiniz daha duru ve bakımlı görünecektir.

Mor Elbiseye Uygun Göz Makyajı

Göz alıcı ve etkileyici renkler arasında mor ilk sıralarda yer almaktadır. Mor elbisenin dikkat çekici rengine dengeleyici bir göz makyajı yapmamışsınız. Açık ten rengine sahip olanlar açık mor veya açık lila kullanabilirler. Esmerler veya buğday tenliler ise koyu mor veya patlıcan moru odaklı renkler kullanabilirler.

mor elbiseye uygun göz makyaj renkleri

mor elbiseye uygun göz makyaj renkleri

Göz kapağına açık renk var göz kıvrımlarınıza koyu renk uygulamalısınız. Böylece gözlerinizde derinlik yaratarak etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Mor Elbisenin Altına Hangi Renk Ayakkabı Olur?

Mor Elbiseye Uygun Allık

Açık veya koyu mor elbise ile uyumlu allık seçimi de cildinizin aydınlık ve fresh görünmesi için önemlidir. Bu doğrultuda seçeceğiniz en uygun allık renkleri özellikle şeftali ve pembe tonları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Mor elbiseye ne renk allık kullanılır

Mor elbiseye ne renk allık kullanılır

Elbisenin sonuna göre koyu veya açık alıp kullanmalısınız. Allık kullanırken elmacık kemiklerinizin üzerine hafif uygulama yaparak doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mor Elbiseye Uygun Dudak Makyajı

Dudak makyajınızı mor elbise ile uyumlu hale getirmek için pembe, nude ve mor renklerini kullanabilirsiniz. Göz makyajı ile uyumlu renklerde dudak makyajı yapmalısınız.

Mor elbiseye uygun dudak makyajı

Mor elbiseye uygun dudak makyajı

Eğer göz makyajınız ağır ve koyu tonlarda ise dudaklarınızda açık tonlar kullanarak dengelemelisiniz. Tam tersi durumda ise dudaklarınıza koyu renk ruj kullanarak makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı > Mor Elbise Kombinleri İle Asil Bir Duruş Yakalayın

Mor Elbiseye Ne Renk Aydınlatıcı Olur?

Makyajın son dokunuşu her zaman aydınlatıcı uygulamaktır. Mor elbiseye uygun makyaj yaparken de dizinizin yüksek noktalarına aydınlatıcı uygulamalısınız. Böylece daha ışıltılı bir görünüm sağlayabilirsiniz. Aydınlatıcı kullanımı özellikle fotoğraf çekimlerinde cildinizin daha doğal, canlı ve taze görünmesini sağlayacaktır.

Mor elbiseye aydınlatıcı kullanılır mı

Mor elbiseye aydınlatıcı kullanılır mı

Unutmayın, makyaj kişiliğinizi ve tarzınızı yansıtan ve kendinizi ifade etmenizi sağlayan en güzel yollardan biridir. Bu nedenle doğru renk tonlarını doğru tekniklerle kullanarak daha etkileyici bir görünüm sunabileceğinizi unutmayın!

Kombininizi gece kullanacaksanız makyajınızı ışıltılı tonlarla yapabilirsiniz.

Mor elbiseye uygun makyajınızı bitirdikten sonra mor elbiseye uygun ayakkabı ve çanta ile kombinizi tamamlayabilirsiniz.

Bir önceki makalemiz olan Ele Yakılan Kına Nasıl Koyu Renk Olur? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu