Modern Şal Bağlamaları Modelleri

02.12.2023
170
Modern Şal Bağlamaları Modelleri

Modern şal bağlamaları modelleri her yüz şekline farklı şal yapma modelleri sunmaktadır. Tesettür giyim denilince akla şal bağlama modelleri gelmektedir aslında şal, hem şıklık hem de rahatlık sunmalıdır. Şal bağlama modelleri yeni stilleri denerken de kıyafete, yüz şekline ve mevsime göre seçimler yapmalısınız. Ayrıca içinde bulunacağınız ortamda sal baglamanin en modern hali olarak ortaya çıkmaktadır. Gelin şimdi hep birlikte modern şal bağlamaları modelleri detaylarını en güzel şal yapımı modelleri üzerinden görelim.

Modern Şal Bağlamaları Modelleri

Bu senenin modern şal bağlamaları modelleri yeni stilleri arasında farklı teknikler bulunmaktadır. Aslında sade ve düz şal bağlama modelleri ile de son derece modern ve tarz görünebilirsiniz. Klasik şal bağlama yöntemi dışında farklı ve değişik şal bağlama modelleri ile de modern şal yapımı modelleri yapabilirsiniz. Tüm modellerde şal altına bone kullanmayı unutmayın.

şal yapma modelleri

şal yapma modelleri

Şal Bağlama: Düz

Geçmişin ve bu senenin en kolay  modern şal bağlama yöntemleri arasında yer almaktadır. Hemen hemen herkesin türlü kadın sade ve bir şal bağlama tekniğini bilmektedir. Ancak biz yine de kısaca değinelim.

Şal çene altından iğnelendikten sonra her iki omuzdan çapraz bir şekilde arkaya atın ve bağlayın. Dilerseniz şalın bir ucunu arkadan getirerek sağ veya sol omuz üzerinde de bağlayabilirsiniz. Bu tarz hemen hemen her yüz şekline yakışmaktadır. Üstelik günlük veya abiye kıyafetli de rahatlıkla kullanabilirsiniz. Arkadan şal bağlama modelini yaz döneminde ince şal kış döneminde daha kalın şal ile kullanabilirsiniz.

Şal Bağlama: Kat Kat

Bu model hacimli duruşu ile modern bir görünüm sağlamaktadır. Öncelikle şalın bir ucunu kısa tutarak çene altından bağlayın. Ardından diğer ucuna başın üst kısmından getirerek kat kat görünümü verin.

Dilerseniz katların arasına iğne ya da broş takabilirsiniz. Bu modelde çene altında kalan kısma yumuşak bir ovallik kazandırın. Kat kat şal bağlama modelleri abiye kıyafetler ve ofis kıyafetleri ile eşleştirebilirsiniz.

şal bağlama modelleri yeni

şal bağlama modelleri yeni

Şal Bağlama: Salaş

Bu modelde şal modeli daha rahat ve salaş bir görünüm ile karşımıza çıkmaktadır. Bunun için şalı çene altından iğneleyin. Şalın bir ucunu başın altında diğerini ise başın üstünden bol bir şekilde geçirerek sarın.

Aşağıya doğru salınan şal uçlarını dilerseniz arka tarafa dilerseniz de omuzlardan öne dökülecek şekilde yapabilirsiniz.

Özellikle uzun yüz şekline sahip olan kapalı bayanlar bu modeli rahatlıkla kullanabilirler. Günlük kombinlerde ve spor kombinler ile eşleştirerek kullanabilirsiniz. Ayrıca ofis kombinlerinde de kullanabilirsiniz.

Tesettür Şal Bağlama: Tam Tesettür Şalı

Öncelikle şal, yüzünüzün birçok kısmını kapatacak şekilde çene altından tutturulmalıdır. Bu işlemi yaparken şal tam ortalı olmamalıdır. Şalın bir ucunu başın üstünden diğer ucunu altından geçirerek ön tarafa getirin. Daha sonra dilerseniz bağlayın, dilerseniz broş veya iğne ile sabitleyin. En çok tercih edilen tesettür şal stilleri arasında yer alan bu model, tüm yüz şekillerine uyum sağlamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Şal Bağlama Modelleri: Bu Senenin En Güzel Modelleri

Modern şal bağlama teknikleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için videoyu izleyebilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki resim galerisini inceleyerek de yüz şekline uygun tesettür giyim için şal bağlama fikirlerine sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Modern Şal Bağlama Teknikleri Yeni

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettürlü Düğün Kombinleri başlıklı yazımızda Tesettürlü düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu