Modern Oturma Odası Dekorasyonu

0
463

Oturma odalarını olduğundan daha renkli ve oldukça modern bir tasarıma dönüştürmek, herkesin hakkıdır. Modern oturma odası dekorasyonu için mekânın büyük veya küçük olması pek de önemli olmasa da, her çeşit dekor sizlerin zevk ve tercihlerine kalmış olsa da, değişik ve yenilikçi tasarımlar ile de odanızın çok daha iyi bir şekilde dizayn edilmesini sağlayabilirsiniz. Modernlik için seçeceğiniz perdelerin modelleri için, duvarlarınızın renkleri ve seçeceğiniz mobilyalara kadar oldukça özverili davranmanız gerekmektedir. Dekorasyon yaparken özellikle beyaz renkler seçilmesi, mekânın her zaman daha ferah görünmesini sağlayacaktır. Ama daha canlı durmasını istediğiniz renklerle de odalarınızın mobilyalarını kombinleyebilirsiniz.

oturma odası dekorasyonu fikirleri

Modern Oturma Odası Dekorasyonu İçin Pratik Bilgiler;

Eğer çok büyük olmayan bir odaya sahipseniz açık kahverengi tonlarını kullanarak ve duvar aksesuarları ile aynı zamanda spot aydınlatıcılar yardımı ile de otantik bir ortam yakalayabilirsiniz. Beyaz sevenler için ise temizlik ve saflığın yanı sıra aynı zamanda daha ferah duran bir renk tercih ediyorsanız duvarlarınızdan mobilyalarınıza uzanan şık bir dekor yapabilir ve bu dizaynları modern sarkıtlı lambalar ile de birleştirebilirsiniz.

Bir başka örnek verecek olursak da yine krem rengi koltuklar ve üzerine turuncu renkli yastıklar, gayet hoş bir görüntü oluşturur. Modern oturma odası dekorasyonu yapmak istiyor ama çok da lüks durmasını istemiyorsanız, beyaz siyah bir resim tablosu ve yuvarlak sarkıtları olan lambalar ile modern ve sakin bir görüntü elde edebilirsiniz.

Modern oturma odası dekorasyonu dizayn ederken mobilya ve oturma gruplarının yanı sıra televizyon üniteleri, deri veya kumaş olan koltuk takımları, modern halılar, sehpa takımları, tablolar, avizeler, saatler ve tercihe göre LED ışıklı lambaların uyum içerisinde olması gerekmektedir.

oturma odası için dekorasyon

Tüm bunların yanı sıra dekoratif ürünler tercih edilirken oturma odasında sürekli vakit geçirileceği düşünülerek, kullanım kolaylığı ve konfor açısından en uygun olanları tercih edilmelidir.

Evin şüphesiz ki en fazla kullanılan odası, oturma odalarıdır. Evde geçirdiğimiz vakitlerin çoğunda hepimiz oturma odasında oluruz. Ya ailemizle oturur ya da dostlarımızla sohbet halinde olarak muhabbet ederiz. Bu yüzdendir ki en çok kullandığımız bu odanın dekorasyonu çok önemlidir. Dekorasyon aşırı abartılarak fazla kalabalık bir oda tasarlanmamalı, çayınızı kahvenizi yudumlarken koyabileceğiniz yerler yakın olmalı, bilhassa koltuklarınızın rahatlığı istediğiniz zaman uzanabileceğiniz cinsten olmalıdır. Daha az aksesuar kullanmalı ve her an birinin vazolara veya herhangi bir dekoratif ürüne basarak kırarım korkusu yaşamayacağı bir alan yaratmanız gerekir.

Bir önceki makalemiz olan Giyim Odası Nasıl Düzenlenmeli? başlıklı yazımızda dolap düzenleme, giyim odası ve giyim odası dekorasyonu hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER