Tarz Kadın

Yeşil Saç Modelleri Kadın (En Yeni)

18.08.2022
282
Yeşil Saç Modelleri Kadın (En Yeni)

Yeşil saç modelleri başlıklı yazımızda koyu yeşil saç, zümrüt yeşili saç gibi yeşil saç tonları bilgileri vereceğiz. Ayrıca yeşil saç kimlere yakışır? Sorusuna da cevap arayacağız. Bu senenin modası saç renkleri arasında geçmişte marjinal saç renkleri olarak bilinen yeşil saç rengi yer almaktadır. Artık sokaklarda yemyeşil saç rengini görmek mümkün. Peki, yeşil saç rengi kimlere yakışır? Yeşil saç tonları nelerdir? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte görelim.

Yeşil Saç Modelleri Kadın

Günümüzde yeşil saç modası ilk olarak yeşil ombre veya yeşil balyaj şeklinde ortaya çıktı. Ardından kulak arkasına yeşil boya, saç arkasına yeşil boya, saç önünü yeşil boya şeklinde kullanımlar ortaya çıktı.

Koyu-yesil-sac

Koyu yeşil saç

Yeşil saç herkes tarafından öylesine beğenildi ki artık günümüzde yemyeşil saçlar görüyoruz.  Yeşil boya saç rengi, birçok renk tonuna sahiptir. Bu sene, pastel yeşil saç renkleri yanında zümrüt yeşili gibi koyu yeşil saç renklerini de görüyoruz.

Saçların tamamını yeşile boyamaya cesaret edemeyenlere yeşil ombre, balyaj veya saç ucuna yeşil öneriyoruz. Ayrıca saç arasına, saçın alt kısmına, kulak arkasına yeşil veya saç arkasına yeşil düşünebilirsiniz.

Saçlarını komple yeşil yaptırmak isteyenler için ise yeşil saç tonlarını görelim.

Koyu Yeşil Saç

Zümrüt yeşili olarak da bilinen koyu yeşil saçlar genç kız saç renkleri veya orta yaş saç renkleri olarak karşımıza çıkıyor. Koyu yeşil saç rengini ilk günkü gibi canlı istiyorsanız sülfat olmayan şampuanlar kullanmalısınız.

yesil-goz-kimlere-yakisir.

yeşil göz kimlere yakışır.

Koyu Yeşil Saç Kimlere Yakışır?

Zümrüt yeşili saç kimlere yakışır sorusunun cevabı ile koyu yeşil saç kimlere yakışır sorusunun cevabı aynıdır. Koyu yeşil saç rengi buğday tenlilere ve esmerlere yakışan saç renkleri arasındadır. Koyu yeşil saç beyaz tenlilere de yakışır.

Neon Yeşili Saçlar

Neon rengi kombinler yanında şimdi de neon saç modası ortaya çıktı. Saç rengi ile içinde bulunduğu ortamda dikkat çekmek isteyenler neon yeşili saç rengini kullanmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Mavi Renk Saç Kimlere Yakışır?

Neon yeşili saçlar kimlere yakışır?

Beyaz tenlilerde oldukça şık duran neon yeşili saçları kumral ve buğday tenliler de kullanabilir.

neon-yesili-sac

neon yeşili saç

Mint Yeşili Saç Rengi

Pastel yeşil tonlarından hoşlananlar mint yeşili saç renginin düşünmektedir. En popüler yeşil saç renkleri arasında mint yeşili ilk sıralardadır.

Mint yeşili saç rengini saç uçlarına, saç arasına ve saç arkasına kullanabileceğin gibi komple mint yeşili saç modelleri de kullanabilirsiniz. Ayrıca mint yeşili ombre veya mint yeşili balyajda en çok beğenilen saç renkleri arasındadır.

Mint yeşili saç rengini çok beğeniyor ancak sana yakışıp yakışmayacağını bilmiyorsan işte cevabı.

Mint Yeşili Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Buğday tenliler de beyaz tenlilerde kusursuz görünüm sunan mint yeşili ne cesur esmer tenlilerde kullanmaktadır.

Yesil-sac

Yeşil saç

Ördek Yeşili Saç

Orman yeşili saç rengi olarak da bilinen ördek yeşili saç rengi, tüm ten renklerinde kusursuz durmaktadır. Koyu yeşil saç veya açık yeşil saç rengi tonları kullanmak istemeyenlere ördek yeşili saç rengini öneriyoruz. Özellikle siyah saça ördek yeşili balyaj veya siyah saça ördek yeşili ombreyi mutlaka denemelisiniz.

Yeşil Göz Rengine Hangi Yeşil Saç Boyası

Saç rengi belirlerken ten rengine ve göz rengine göre seçim yapılmaktadır. Bu nedenle yeşil göze yakışan saç rengi belirlerken de ten rengini de dikkate almalısınız.

Yani esmer tenli yeşil gözlü iseniz ördek yeşili saç rengi veya zümrüt yeşili saç rengi düşünmelisiniz. Aslında burada yeşil göz renginin açık veya koyu olması saç renginde belirleyici etkiye sahiptir. Yani açık yeşil göz rengine sahipseniz daha koyu tonlarda yeşil saç boyası kullanmalısınız.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Saçın Önüne Sarı Balyaj

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin yeşil saç rengi modası çerçevesinde yeşil saç modelleri görselleri sunduk. Görselleri inceleyerek size uygun yeşil saç rengini belirleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yeşil Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri başlıklı yazımızda gür saç, kabarık saç ve Kalın telli saç hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu