Mavi Pantolon Kombinleri Erkek | Bu Senenin Trend 22 Stili

31.01.2024
3.273
Mavi Pantolon Kombinleri Erkek | Bu Senenin Trend 22 Stili

Mavi pantolon kombinleri erkek; Mavi pantolon, erkek pantolon modelleri arasında en sık kullanılan renk olarak karşımıza çıkmaktadır. Erkek pantolon kombinleri denilince akla mavi kumaş pantolon kombinleri erkek akla gelmektedir. Ayrıca mavi kot pantolon kombinleri, mavi kadife pantolon ve keten pantolon kombinleri yapılmaktadır.

Kadın ve erkek modasında öne çıkan pantolon rengi olan mavi hemen hemen her türlü ortamda kullanılmaktadır. Mavi pantolon kombinleri ile daha şık olmak için bazı detayları bilmeniz gerekmektedir.

Mavi pantolon üstüne ne gider? Açık ve koyu mavi pantolon altına ne renk ayakkabı giyilir? Mavi pantolon üstüne hangi renk gömlek giyilir? Maviyle uyumlu renkler nelerdir gibi soruların detaylarını yazımızın devamında göreceksiniz.

Mavi Pantolon Kombinleri Erkek

Açık mavi ve koyu mavi pantolon üstüne kullanılan renklerde bazı farklılıklar vardır. Mavi renk, huzuru, sakinliği, dinginliği, güveni ve pozitif enerji temsil etmektedir.

Mavili pantolon kombin erkek düğünlerde, özel gün ve gecelerde, ofis kombinlerinde, günlük kombinlerde ve spor kombinlerde kullanılabilir.

Açık Mavi pantolon kombinleri

Mavi kendi içinde birçok renk tonuna sahiptir. Bu nedenle açık mavi pantolon üstüne kullanacağınız kombin parçası ile koyu mavi pantolon üstünde kullanacağınız kombin parçası renklerinde farklılık bulunmaktadır.

Mavi pantolon üstüne kullanacağınız gömlek, tişört, kazak renklerinin ten renginiz de mutlaka uyumlu olması gerekmektedir.

Mavi İle Uyumlu Renkler

Öncelikle tüm mavi tonları ile uyumlu renklerden bahsetmek istiyoruz. Yani parlament mavi pantolon, açık mavi pantolon, koyu mavi pantolon, saks mavisi pantolona uyan renklerden bahsedeceğiz.

Ek olarak kobalt mavisi pantolon ve buz mavisi pantolon ile uyum sağlayan ortak renklerden bahsetmek istiyoruz.

Bu renkler arasında özel olarak belirttiniz renklerin uyumunu yorum bölümünden bizlere sorabilirsiniz. En kısa zamanda dönüş yapılacaktır.

Mavi ile uyumlu renkler

Maviye yakışan renkler

 • Siyah
 • Beyaz
 • Krem
 • Vizon rengi
 • Kahverengi
 • Bej rengi
 • Kırmızı
 • Gri
 • Bordo
 • Somon rengi
 • Pudra
 • Sarı
 • Lacivert
 • Mercan rengi ve tonlarını kullanarak mavi pantolon kombinleri yapabilirsiniz. Mavi pantolon üzerine kombin parçası seçerken mavi pantolon modelleri ile  aynı tarzda  üst kombin parçaları seçmelisiniz.

  Mavi kot pantolon erkek kombinleri

Yukarıdaki bahsettiğimiz renkleri kullanırken ten renginize uyumu da mutlaka gözetmelisiniz. Pantolon kombinlerinde koyu renkleri açık renklerle, açık renkleri koyu renklerle kombin tarz pantolon kombin şeklidir.

Mavi pantolonun üstüne ne giyilir sorusunda bu ayrıntıya uyarak kombinler yapabileceğiniz gibi tonsürton kombinlerde yapabilirsiniz. Giyimde renk uyumu doğrultusunda uyumlu renkler ve zıt renk kontrastı sağlayarak şıklığı yakalayabilirsiniz.

Mavi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Giyilir?

Erkek pantolon kombinlerinde kemer ve ayakkabı uyumu en önemli detaydır. Özellikle tonsürton kombinlerde zıt renk uyumu ile kemer ve ayakkabı uyumunu mutlaka yakalamalısınız.

Örneğin, açık mavi pantolon üstüne ne giyilmelidir? Bebe mavisi gömlekten sonra kahverengi veya taba rengi ayakkabı ve kemer kullanmanız daha şık olmanızı sağlayacaktır.

Mavi pantolon ayakkabı kombini

Açık ve koyu mavi pantolon ayakkabı kombinleri için kullanabileceğiniz renkler; Kahverengi, taba rengi, bej rengi, siyah, gri, lacivert ve ekru renktir. Bu renkleri kullanırken  mavi pantolon renk tonuna uyumlu olanları seçmelisiniz. Zaten bu renkler hemen hemen tüm mavi tonları ile uyumlu renklerdir.

Mavi Pantolon Üstüne Hangi Renk Gömlek Giyilir?

Mavi pantolon üstüne gömlek olarak en çok tercih edilen renkler arasında mavinin iki üst ton açığı veya koyusu vardır.

Ayrıca, beyaz, gri, siyah, bej rengi ve krem rengi gömlek modelleri mavi pantolon üstüne gömlek olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Bu renklerin çok kullanılmasının sebebi hemen hemen her ten rengi ile uyumlu olmasıdır.

koyu mavi pantolon üstüne hangi renk gömlek gider

Mavi Pantolon Üstüne Ne Gider Erkek

Mavi pantolon kombin erkek tarzında en çok kullanılan üst giyim parçası gömlek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Açık ve koyu mavi kot pantolon kombinleri erkek içinde, mavi kumaş pantolon kombinleri içinde aynıdır.

Mavi pantolon üstüne gömlek dışında tişört, kazak, badi, sweatshirt  kullanarak  tarz erkek kombinleri yapabilirsiniz.

Mavi Pantolona Hangi Renk Kemer

Açık mavi pantolon ile kahverengi, gri ve beyaz kemer en doğrusudur. Özellikle bebe mavisi veya buz mavisi pantolona kemer rengi olarak beyaz önerilmektedir.

Koyu mavi pantolona kemer olarak ise siyah, taba rengi, kahverengi kemer kullanılmaktadır. Kemer ayakkabı rengi aynı, pantolon üst kombin parçası uyumlu renklerden seçilmelidir.

Bu senenin mavi pantolon modelleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Böylece mavi pantolon üstüne ne giyilmelidir, mavi pantolonun üstüne hangi renk gider sorusuna cevap bulabilirsiniz. Ayrıca mavi pantolon altına ne renk ayakkabı giyilir konusu da görsellerden inceleyebilirsiniz

Resim Galerisi: Erkek Mavi Pantolon Kombin Nasıl Yapılmalıdır?

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Saç Kesimi Erkek Resimli başlıklı yazımızda Evde Saç Kesimi Erkek Resimli hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu