Tarz Kadın

Mavi Ombre Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

23.07.2022
351
Mavi Ombre Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Mavi ombre saç modelleri kimlere yakışır başlıklı yazımızda mavi ombre nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Ayrıca mavi ombre kısa saç, uzun mavi ombre kime yakışır sorusu cevaplarına birlikte bakacağız.

Mavi güçlü, hem de çok güçlü bir renktir. Bu nedenle mavi saç rengi de kullanıcısına güçlü ve enerjik bir ifade verir. Mavi renk özgürlük ile birlikte hassasiyet demektir. Bu nedenle özellikle özgür olmayı seven hassas biri iseniz, mavi ombre saç denemelisiniz.

Mavi Ombre Saç Modelleri Kimlere Yakışır?

Çarpıcı ombre renkleri ten rengi ile uyum yakaladığı zaman kusursuz görünüm sunar. Mavi ombre sarışın, esmer ve kumrallara çok yakışır. Yani siz sadece saç uzunluğuna karar verin, sonrasında mavi ombre kullanın:)

Mavi-ombre-modelleri

Mavi ombre modelleri

Evde mavi ombre yaparken tek renk istemiyorsanız, mavi mor ombre veya pembe mavi ombre ya da yeşil maviyi deneyin. Ancak birden fazla renk kullanacaksanız kuaförde ombre yaptırmanız öneriyoruz.

Mavi Ombre Hangi Kısa Saçlara Olur?

Özellikle bob kesim ve küt saç kesimi, mavi renk ombre ile kullanacağınız saç modelleridir. Eğer küt kesim veya bob kesim sizin yüz şeklinize uygunsa mutlaka deneyin.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Mavi Renk Saç Kimlere Yakışır?

Mavi ombreli saç ile yeniden farklı bir görünüme sahip olmak isteyen kadınlar lop saç modelini de unutmamalıdır. Ayrıca pixie saç, çene hizasında saçlara da yapılır.

Mavi-ombre-kisa-sac

Mavi ombre kısa saç

Hangi Uzun Saça Mavi Ombre Yakışır?

Düz uzun saç, dalgalı uzun saç, kıvırcık uzun saç modelleri mavi renk ombre ile rahatlıkla kullanılır. Mavi ombreli uzun saçlarınıza, saç örgüsü dahil tüm modelleri kullanabilirsiniz. Yani mavi ombreli örgüler, gece mavisi ombreli maşalı saç, topuz saç mavi ombreli gibi…

Mavi Ombre Nasıl Yapılır?

  • Saçları güzelce tarayın.
  • Kullanacağınız saç açıcıyı kutu üzerindeki talimatlara göre hazırlayın.
  • Belirlediğiniz noktalara ve tutamlara  açıcı uygulayın. Ardından 20-25 dakika sonra açıcı yıkayın. Çünkü saçlarda açıcı 40 dakikadan fazla durursa saçlara zarar veriyor. Bu nedenle kullandığınız açıcının markası size kaç dakika bekle etmenizi öneriyorsa o kadar bekletin.
  • Açıcıdan sonra saçları yıkayın ve güzelce  kurulayın.
  • Şimdi mavi renk ombre zamanı. Sevdiğiniz beğendiğiniz mavi renk tonunu kutu üzerindeki talimatlara göre hazırlayın.
  • Saçınızı ince veya kalın tutamlara ayırın.
  • Artıcı uygulanmış kısımların tamamına mavi saç boyasını uygulayın. Doğal bir görünüm yakalamak için mavi saç boyasını ağartıcının biraz üstüne çekin.
  • Mavi renk boya kutusu üzerindeki süre kadar beklettikten sonra yıkamaya geçin. Ancak yıkama işleminde ilk olarak mavi kısımları yıkamalısınız. Saçların tamamını şampuanlayıp yıkarsanız mavi renk diğer kısımlara da bu ulaşacaktır. Bu nedenle önce mavi kısımları yıkayın. Mavi ombreli kısımdaki boya tamamen aktıktan sonra saçlarınızı şampuanla  yıkayarak durulayın.
Mavi-ombre-nasil-yapilir

Açık ve koyu mavi ombre nasıl yapılır

Mavi Ombre Hangi Saç Renklerine Olur?

Siyah saça mavi ombre, kahverengi saça mavi ombre ve kumral saça mavi ombre yapılmaktadır. Ten rengine uygunluk doğrultusunda mavi ombre tonunu belirleyin ve uygulayın.

Mavi ombre renkleri arasında mürekkep mavi, denim mavisi, turkuaz mavi, açık mavi ve gece mavisi vardır. Ayrıca su mavisi ombreyi mavinin diğer tonları ile kullanmalısınız. Örneğin su mavisi ve koyu mavi ombre gibi…

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Ombre Modelleri, Renkleri Ve Fiyatları-Dev İnceleme

Aşağıdaki resim galerisinde mavi ombre saç modelleri hakkında derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece hangi mavi tonuna ve hangi saça uygulayacağınıza daha net karar verirsiniz.

Resim Galerisi: Mavi Ombre

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu