Tarz Kadın

Man Bun Saç Erkek Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

02.08.2022
337
Man Bun Saç Erkek Nasıl Yapılır-Kimlere Yakışır?

Man bun saç erkek stili son dönemlerin trend erkek saçları arasındadır. Özellikle son birkaç senedir man bun erkek topuz saç modelleri ve man bun saç kesimi kullanımında artış vardır.  Man bun saç nasıl yapılır, ayrıca man bun saç kimlere yakışır, man bun saç uzunluğu ne kadar olmalıdır soruları ve cevaplarını araştırdık.

Özellikle yaz dönemlerinde kadın erkek saç toplama modelleri öne çıkmaktadır.  Terletmeyen saç modelleri olarak da bilinen karizmatik erkek saç topuz modelleri arasında da yer alan samuray topuzu nasıl yapılır?

Man Bun Saç Erkek Nasıl Yapılır Kimlere Yakışır?

Hem kısa hem uzun saç karışımı olan man bun saç stilinde saçların yan tarafı kısa üst tarafları ise uzundur. Bu nedenle kolay ve dikkat çekici erkek topuz modelleri arasında yer alır.

Man-bun-sac-modeli

Man bun saç modeli

Çünkü ense kısmı ve yanlardaki saçlar kısa olduğu için kolay kolay bozulmayan ve derli toplu görünen bir saçtır. Bu nedenle kolay erkek topuzu olarak bilinmekte ve kolay kolay olmamaktadır.

Man Bun Saç Kesimi

Şakakların üstünden başlayan ve enseyi de içine alan bölgede saçlar kısa kesilmektedir. Saçın tepe noktası ise daha uzundur. Buradaki ölçü saçların at kuyruğu şeklinde bağlanmasına yetecek şekilde olmasıdır. . Daha fazla uzunluk kişinin kendi tercihine göredir.

Man bun saç kesiminde yanlar ve saçın arka kısmı daha kısa da kesilmektedir. Yanlar, faul ve arka kısımlar tercihe göre 4 numara, 3 numara, 0 numara olmaktadır.

Hatta bu kısımları kız tarak kullananlar da vardır. Ayrıca kısa saçların bittiği uzun saçların başladığı noktaya çizik attırmayı unutmayın. Çünkü bu şekilde saçlar daha kolay toplanır ve çok daha karizmatik görünür.

Man Bun Saç Uzunluğu Ne Kadar Olur?

Yanlar ve saçların arka kısmı çok kısa kesilmektedir. Saçların tepe kısmının ortalama 15-20 santim olması yeter. Ancak bağladıktan sonra en az 4 parmak kalacak şekilde bir saç uzunluğu daha etkili görünüm sunmaktadır.

Man-bun-sac-sakal-kesimi

Man bun saç sakal kesimi

Saçın tepe kısmındaki uzunluk kullanıcıya ve tarza gör değişmektedir.

Man Bun Saç Kimlere Yakışır?

Yüz şekline göre saç kesimi kullanıcısının çok daha tarz bir karizmatik göstermektedir. Yeni nesil erkek saç modelleri arasında yer alan man bun saç kesimi de böyledir. Çünkü bazı kişilerde çok karizmatik duran man bun saç, bazı yüz tiplerinde işte hoş olmamaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yeni Nesil Erkek Saç Modelleri

Bu nedenle man bun saç modeli oval yüz, hafif uzun kemikli yüz, ters üçgen yüz şeklinde kusursuzu sunmaktadır. Ayrıca dikdörtgen yüz şekline ve alnı dar olan erkeklerde de kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin erkek saç modelleri arasında da yer alan man bun görselleri paylaştık. Görselleri inceleyerek daha kolay samuray saçı yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Man Bun Saç Stili

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek başlıklı yazımızda Saç Traş Modelleri Ve İsimleri Erkek ve Saç traşı erkek hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu