Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Gider?

24.09.2021
2.096
Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Gider?

Lob saç kesimi hangi yüze gider, yakışır başlıklı yazımızda uzun lob saç kesimi, lob kesim saç nedir, lob saç kesimi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını vereceğiz. Geçmiş dönemlerde uzun saç kesimi en çok kullanılan saç modeli olarak karşımıza çıkmakta idi. Oysaki günümüzde çalışma hayatına daha aktif şekilde giren, çalışan kadın saç modelleri olarak pratik ve kolaylığından dolayı kısa saç kesimleri öne çıkmaktadır.

Kısa saç modeli kullanmak isteyen ancak uzun saçtan radikal bir kararla kısa saça geçemeyen kadınlar long bob saç kesimi olarak bilinen lob saç kesimini daha çok kullanmaktadır. Lob saç, duruşu, şekil alması, kolay bakımı ile modern saç kesimleri arasında yerini almaktadır

Bu kadar çok beğenilen ve kullanılan lob saç kesimleri hakkında bilgiler verdikten sonra lob saç kesimi kimlere yakışır sorusunun cevabını inceleyelim. İşte lob saç modelleri detayları…

Lob Kesim Saç Nedir?

Lob saç için bob lob veya long bob saç kesimi de denilmektedir. Ancak bob kesim ile lob kesim arasında farklılıklar vardır. Bob kesimde saçlar çene hizasında bırakılırken, lob kesim saç modelinde kısa saç modelleri omuzda bırakılmaktadır. Bob saçlar dalgalı saçlarda daha alımlı dururken, lob saç, düz saçlarda daha kusursuz görünmektedir.

Lob saç kesimi

Lob saç kesimi

Lob nedir diyenlere kısaca; saçların arka kısmı ön tarafa göre daha kısa kesilen saç modelleri diyebiliriz. Lob saç kesimleri kendi içerisinde de minik değişiklikler ile farklı tasarımlara sahiptir. Bu tasarımlar nedeniyle lob sac kesimi hemen hemen tüm yüz tipleri ile uyumlu hale gelmektedir.

Kısa lob saç kesimi omuz hizasında bırakılırken uzun lob saç kesimi, omuz hizasından bir tık daha aşağıda kesilmektedir.

Lob Saç Kesimi Hangi Yüze Yakışır?

Uzun bob saç kesimi veya long bob saç kesimi olarak da bilinen lob saç, oval yüz hattına sahip kadınlara daha çok yakışmış haklıdır.

Uzun yüze sahip kadınlar lob saç kesimi kaküllü kullanarak alın kısımdaki uzunluklarını kamufle edebilir veya saç diplerini şakaktan başlayacak şekilde saçlarına şekil verebilirler.

Lob saç kesimi hangi yüze yakışır

Lob saç kesimi hangi yüze yakışır

Yuvarlak yüze sahip kadınlar ise lob model saç kesimi olarak düz lob kesim kullanabilirler.

Kare yüz şekline sahip olan bayanlar ise lob saç modeli sonrası yüzü köşeli gösterecek şekilde kontörleyecek makyaj ile daha alımlı görünebilirler.

Kalp yüz şekline sahip kadınlar lob bob saç kesiminin tüm versiyonlarını çıkık çene yapılarındaki kusursuz görünümü, daha kusursuz göstermek kullanabilirler.

Lob Saç Kesimi Nasıl Yapılır?

Lob saç kesimi sırasında saçların ön kısımları omuz hizasından bir tık aşağıda bırakılırken saçların arka kısmı enseyi kapatacak şekilde ve hacimli kesilir. Böylece saçlara yandan bakıldığında asimetrik bir görünüm olur.

Lob kesim saçlarda saç uzunluğu ense hizasında veya enseyi kapatacak şekilde ayarlanmalı, ön kısımlar ise bu doğrultuda asimetrik şekilde bırakılmalıdır.

Lob saç kesimi nasıl yapılır

Lob saç kesimi nasıl yapılır

Zira günümüzde kadın havalı saç kesimleri denilince ilk akla gelen kısa saç kesim modelleri olarak asimetrik saç lob kesimleri gelmektedir.

Aşağıdaki resim galerisinde yeni model saçlar arasında yerini alan ve bu senenin saç modası olarak da  kusursuz görünümü ile tüm dikkatleri üzerine çeken lob saç kesim modelleri görselleri sunuyoruz. Daha fazla ayrıntı ve detay için görselleri inceleyerek sormak istediğiniz soruları yorum kısmından bizlere sorabilirsiniz.

Resim Galerisi: Lob Kesim Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Örgü Modelleri Ve Yapılışları başlıklı yazımızda Kısa saç örgü modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu