Kumaş Pantolon Gömlek Kombinleri Erkek

20.06.2021
1.371
Kumaş Pantolon Gömlek Kombinleri Erkek

Kumaş pantolon gömlek kombinleri erkek başlıklı yazımızda erkek kumaş pantolonla gömlek kombinleri hakkında bilgiler paylaşacağız. Kumaş pantolon erkek giyim için en önemli giyim parçaları arasında yer almaktadır. Her türlü ortamda kullanabileceğiniz kumaş pantolon kombini erkek stili bulunmaktadır. Erkek kumaş pantolon denilince akla genelde klasik tarz pantolon kombinleri gelmektedir. Ancak günümüzde ofis kombinlerinde, iş kombinlerinde, düğün kombinlerinde ve günlük kombinler de kullanacağınız kumaş pantolon kombinleri yapabilirsiniz.

Kumaş Pantolon Gömlek Kombinleri Erkek

Erkek kumaş pantolon gömlek kombinleri için pantolon modelleri ile gömlek modellerinin uyumlu olması gerekmektedir. Zira günümüzde slim fit kumaş pantolon, dar paça kumaş pantolon, bol kesim kumaş pantolon ve erkek havuç pantolon gibi tarz erkek pantolon kombinleri yapılmaktadır.

erkek kumaş pantolon gömlek kombinleri

erkek kumaş pantolon gömlek kombinleri

Kumaş pantolon üstüne giyilir sorusunun en sık verilen cevabı “gömlek” olarak karşımıza çıkmaktadır. Kumaş pantolon erkek gömlek kombinleri sırasında dikkat etmeniz gereken detayları aşağıda sıraladık.

Kumaş Pantolon Gömlek Kombini Nasıl Yapılır?

En çok kullanılan kumaş pantolon renkleri arasında, siyah, gri, füme rengi, lacivert, bordo, mavi, krem rengi, bej rengi ve beyaz bulunmaktadır. Bu renklerin dışında renk kartelasında yer alan diğer renkler ile de kumaş pantolon gömlek erkek kombini yapabilirsiniz.

Kumaş Pantolon Üstüne Nasıl Gömlek Giyilir?

Desenli kumaş pantolon üstüne sade gömlek kullanmalısınız. Tek renk kumaş pantolon üstüne tek renk gömlek kullanabileceğiniz gibi ekose desenli, kareli ve desenli gömlek modelleri kullanabilirsiniz

Koyu renk kumaş pantolon üstüne açık renk gömlek her ortamda kullanabileceğiniz çabasız şıklığın ve kolay erkek kombininin detayı olarak karşımıza çıkmaktadır. Açık renk pantolon üzerine koyu renklerde gömlek kullanmak da aynı şekilde nitelendirilmektedir. (beyaz pantolon siyah gömlek kombini gibi)

Kumaş pantolon üstüne nasıl gömlek olur

Kumaş pantolon üstüne nasıl gömlek olur

Desenli Kumaş Pantolon Gömlek Kombini Erkek

Son dönemlerde desenli kumaş pantolonları yenilik ve modern görünüm arayan beylerin sık sık tercih pantolon modelleri arasında yer almaktadır. Desenli pantolon üzerine gömlek ile erkek kombini yaparken desen renkleri en minimum düzeyde yer alan renkte gömlek tercih etmeniz şıklığınızı üst seviyelere taşıyacaktır.

Kumaş Pantolon Gömlek Kombini Altına Nasıl Ayakkabı Giyilir?

Erkek kumaş pantolon gömlek kombinlerinde oksfort ayakkabı tamamlayıcı kombin parçası olarak karşımıza çıkmaktadır.  Kumaş pantolon gömlek kombini altına kullanacağınız ayakkabı renkleri arasında bordo, lacivert, füme rengi, taba rengi, kahverengi bulunmaktadır. Koyu renk kumaş pantolonlar ile koyu renk ayakkabı açık renk kumaş pantolon altına ayakkabı olarak açık renklerde ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Slim fit gömlek ve slim fit kumaş pantolon ile yaptığınız spor pantolon kombinlerinde zıt renk kontrasti ile birlikte beyaz spor ayakkabı ya da beyaz sneakers ayakkabı kullanabilirsiniz.

Erkek pantolon gömlek kombini sırasında dikkat edeceğiniz bir diğer detay ise ayakkabı ve kemer uyumu ile birlikte pantolon gömlek uyumu yakalamaktır.

kumaş pantolon üstüne nasıl gömlek giyilir

kumaş pantolon üstüne nasıl gömlek giyilir

Kumaş pantolon gömlek erkek kombini takım elbise ile birlikte yapılacaksa ayakkabı ceket uyumu, ayakkabı gömlek uyumu, ayakkabı pantolon uyumu veya ayakkabı kemer uyumu sağlanması daha doğru olacaktır. Burada zıt renk kontrastı kullanabileceğiniz gibi aynı yönde renk uyumlarını da kullanabilirsiniz.

Slim fit kumaş pantolon üstüne gömlek seçimini slim fit erkek modellerinden yana kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde erkek kumaş pantolon gömlek kombini nasıl yapılır sorusunun cevabı niteliğinde bu senenin trend renkleri ile yapılan görseller paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Erkek Kumaş Pantolon Gömlek Kombini

 

Bir önceki makalemiz olan Erkek Düğün Kombinleri: Bu Senenin başlıklı yazımızda Düğün Kombinleri Erkek ve Erkek düğün kombinleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu