Tarz Kadın

Kum Beji Saç Rengi Kataloğu

14.08.2021
1.590
Kum Beji Saç Rengi Kataloğu

Kum beji saç rengi kataloğu hakkında merak edilen kum beji saç boyası numarası, kum beji saç rengi nasıl yapılır ve kum beji saç kimlere yakışır sorularının cevaplarını sizler için araştırdık. Kum beji saç boyası son dönemlerde soft ve yumuşacık görünümü ile en çok tercih edilen saç renkleri arasına girmeyi başarmış gibi görünüyor.

Saç boyası kum beji olarak ayarlanarak platin saçlara ve sarı saçlara uygulandığı zaman çok daha güzel görünüm sunduğu dikkatlerden kaçmıyor. Beyaza yakın tona kadar açılan platin sarı da çok daha doğal ve dikkat çekici durmaktadır.

Kum Beji Saç Rengi Kataloğu

“ beni dinamik, enerjik ve daha doğal gösterecek saç rengi arıyorum, bunun için saçlarımı hangi renk yapmalıyım” diye soruyorsanız, kum beji saç size göre diyebiliriz.

Kum beji saç boyası numarası

Kum beji saç boyası numarası

Kum Beji Saç Rengi Nasıl Yapılır?

İlk olarak kum beji saç nasıl bir renk diyerek başlamak istiyoruz. Kum beji rengi saçlarınıza aynada baktığınızda, siz de deniz kenarındaki kumsal tonlarını fark edeceksiniz. Kum beji saç boyası koyu sarı, bej  ve küllü tonları içermektedir.

Kum beji saçlarda soğuk yansımalar daha çok gibi görünse de sıcak ve etkileyici bir saç rengi olarak bilinmektedir.

Son dönemlerde moda dergisi kapaklarında ve moda haftalarında kum beji saç renginin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Saç renginde doğal görünüm sunarken, cildinize de fresh bir görünüm kazandıran kum beji saç rengini denemenizi öneririz.

Kum Beji Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Kum beji saç boyasını elde etmek için bal köpüğü, küllü sarı ve koyu sarı renk tonlarını değerlendirebilirsiniz.

Kum beji saç boyası formülü 6 31 ve 7 ıb bej rengi saç boyalarından 4 er gram ile10 volüm oksidan kullanarak hazırlayabilirsiniz. Bu karışım açılmış saç renkleri için geçerlidir. Sonuç doğal saçlarda farklılık gösterecektir.

Kum beji saç boyası

Kum beji saç boyası

Bu renkleri belli oranda karıştırarak evde kum beji saç rengi ne kavuşabilirsiniz. Evde kendiniz kum beji saç boyası ile saçlarınızı boyamak istiyorsanız mutlaka daha önceden yapay saçta bunu denemelisiniz.

İstediğiniz kum beji saç tonunu bu şekilde kazasız belirlemeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca evde saç boyası öncesi mutlaka kuaförünüzden bilgi almalısınız.

Kum Beji Rengi Saç Kimlere Yakışır?

Kum beji rengi saç, sıcak alt tonlu ciltlere ve soğuk alt tonlu ciltlere de aynı oranda uyum sağlayarak mükemmeli sunmaktadır. Eğer yüzü aydınlık, canlı ve genç gösteren saç renkleri arıyorsanız kum beji saç boyası rengini düşünmelisiniz.

Açık Kum beji saç rengi

Açık Kum beji saç rengi

Kum Beji Saç Bakımı Özel Midir?

Kum beji, saçlarda parlak bir görünüm sunmaktadır. Kum beji saç boyasının saçlarınıza kazandırdım canlı ve parlak görünümü kaybetmemek için  set içerisindeki şampuanı kullanmalısınız. Ayrıca ph dengeli saç bakım kremi ve şampuan kullanmayı unutmamalısınız.

Diğer saç boyalarında olduğu gibi kum beji saç boyası ile saç boyama işlemi sonrasında da saçlarınıza ne kadar özenli davranırsanız o kadar uzun süre ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kum beji ile boyanan görseller sunuyoruz. Kum beji saç detayları için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kum Beji Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Kestane Saç Rengi başlıklı yazımızda Kestane saç rengi kataloğu hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu