Kum Beji Saç Rengi Kataloğu

04.10.2023
2.644
Kum Beji Saç Rengi Kataloğu

Kum beji saç rengi kataloğu çerçevesinde merak edilen kum beji saç boyası numarası, kum beji saç rengi nasıl yapılır şeklindedir. Ayrıca kum beji saç kimlere yakışır sorusu da merak edilmektedir. Çünkü evde bej saç rengi boya ile saçlarını boyamak isteyen sayısız kişi vardır. Kum beji saç boyası son dönemlerde soft ve yumuşacık görünümü ile en çok tercih edilen saç renkleri arasına girmeyi başarmış gibi görünüyor.

Saç boyası kum beji olarak platin saçlara ve sarı saçlara uygulandığı zaman çok daha güzel görünmektedir. Beyaza yakın tona kadar açılan platin sarı, çok daha doğal ve dikkat çekici durmaktadır.

Kum Beji Saç Rengi Kataloğu

Kum rengi saç tonları arasında hemen herkese yakışacak seçenekler vardır. küllü kumral beji aç rengi ise en çok tercih edilenlerden sadece birisidir.

“ beni dinamik, enerjik ve daha doğal gösterecek saç rengi arıyorum, bunun için saçlarımı hangi renk yapmalıyım? ” diye soruyorsanız kum beji saç denemelisiniz diyebiliriz.

Kum beji saç boyası numarası

Kum beji saç boyası numarası

Kum Beji Saç Rengi Nasıl Yapılır?

İlk olarak kum beji saç nasıl bir renk diyerek başlamak istiyoruz. Kum beji rengi saçlarınıza aynada baktığınızda, siz de deniz kenarındaki kumsal tonlarını fark edeceksiniz. Kum beji saç boyası koyu sarı, bej  ve küllü tonları içermektedir. Aslında bej kumral saç rengi olarak da bilinmektedir.

Kum beji saçlarda soğuk yansımalar daha çok gibi görünür. Ancak sıcak ve etkileyici bir saç rengi olarak bilinmektedir.

Son dönemlerde moda dergisi kapaklarında ve moda haftalarında kum beji saç renginin sıklıkla kullanıldığını görmekteyiz. Saç renginde doğal görünüm sunmaktadır. Ayrıca cildinize de fresh bir görünüm kazandırmaktadır. Bu nedenle kum beji saç rengini denemenizi öneririz.

Kum Beji Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?

Aslında kum rengi saç boyası, doğru karışımlar ile kolayca hazırlanmaktadır. Kum beji saç boyasını elde etmek için bal köpüğü, küllü sarı ve koyu sarı renk tonlarını değerlendirebilirsiniz.

Kum beji saç boyası formülü 6 31 ve 7 ıb bej rengi saç boyalarından 4 er gram ile 10 volüm oksidan kullanarak hazırlayabilirsiniz. Bu karışım açılmış saç renkleri için geçerlidir. Sonuç doğal saçlarda farklılık gösterecektir.

Kum beji saç boyası

Kum beji saç boyası

Bu renkleri belli oranda karıştırarak evde kum beji saç rengine kavuşabilirsiniz. Evde kendiniz kum beji saç boyası ile saçlarınızı boyamak istiyorsanız mutlaka daha önceden saçınızın görünmeyen bir yerinde denemelisiniz.

İstediğiniz kum beji saç tonunu bu şekilde belirlemeniz daha kolay olacaktır. Ayrıca evde saç boyası öncesi mutlaka kuaförünüzden bilgi almalısınız.

Kum Beji Rengi Saç Kimlere Yakışır?

Kum beji rengi saç, sıcak alt tonlu ciltlere ve soğuk alt tonlu ciltlere de aynı oranda uyum sağlayarak mükemmeli sunmaktadır. Eğer yüzü aydınlık, canlı ve genç gösteren saç renkleri arıyorsanız kum beji saç boyası rengini düşünmelisiniz.

Açık Kum beji saç rengi

Açık Kum beji saç rengi

Bej Saç Rengi esmer tenlilere de açık tenlilere de yakışmaktadır. Ancak ten renginize göre doğru tonu uzman bir kuaförden öğrenmeniz daha doğru olacaktır.

Kum Beji Saç Boyası Numarası

Hemen hemen tüm markaların kum rengi saç boyası vardır. Exicolor 7,08, exicolor 9,08 açık kum beji, 6,08 ise koyu kum beji rengidir.

Ayrıca bosley, baco, lilafix, neva ve benzeri markalar vardır. Bu ve diğer markalar arasından seçim yapılırken saç tipinize göre seçim yapmayı unutmayın!

Kum Beji Saç Bakımı Özel Midir?

Aslında kum beji, saçlarda parlak bir görünüm sunmaktadır. Kum beji saç boyasının saçlarınıza kazandırdım canlı ve parlak görünümü kaybetmemek için set içerisindeki şampuanı kullanmalısınız. Ayrıca ph dengeli saç bakım kremi ve şampuan kullanmayı unutmamalısınız.

Diğer saç boyalarında olduğu gibi kum beji saç boyası ile saç boyama işlemi sonrasında da saçlarınıza ne kadar özenli davranırsanız o kadar uzun süre ilk günkü gibi kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kum beji ile boyanan görseller sunuyoruz. Kum beji saç detayları için görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kum Beji Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu