Tarz Kadın

Kullanışlı Çalışma Masaları 2021

01.10.2020
484
Kullanışlı Çalışma Masaları 2021

Kullanışlı Çalışma Masaları 2021 temel olarak dekoratif duruşu ve kullanışlılığı bir arada sunan nitelikler ile donatılmıştır. Siz de çalışma masası modelleri için tercih öncesi araştırma yapıyorsanız yazımı mutlaka okumalısınız.

Çalışma masaları evler için vazgeçilmez ürünlerdendir. Özellikle Kovid19 pandemi sürecinde çoçuk ders çalışma masası modelleri en önemli dekorasyon ögesi haline geldi.

Kullanışlı Çalışma Masaları 2021

Calisma masasi modelleri, gerek öğrencilerin ders çalışmasına, gerekse sınav, proje vb. hazırlıklar için hatta kitap okumak amacıyla kullanılan çok amaçlı çalışma masalarının kullanım alanlarını iyi tespit etmek gerekiyor.

Çalışma masalı kitaplık modelleri

Modern çalışma masası modelleri için konumlandırılacak alan sadece dekoratif açıdan düşünülmemelidir. Aynı zamanda bu alanın çalışma ortamının rahat ve dingin olması gereken kuralları ile de örtüşmesi gerekiyor. Etrafında karmaşanın olduğu, az ışık alan doğru konumlandırılmamış çalışma masaları, verimli bir çalışma dönemi geçirmenize mani olacaktır.

Çalışma Masası Aydınlatma Şekli Ve Dizaynı

Özellikle masanın aydınlatılması hem gün ışığından faydalanma açısından hem de akşamları odanın genel aydınlatılmasından farklı olarak tasarlanmış masa aydınlatması ile düşünülerek değerlendirilmelidir. Aksi halde göz sağlımız açısından zararlı çalışma ortamları oluşturmuş oluruz.

Ders çalışma masası kitaplıklı-çalışma masası dizaynı

Çalışma masası ve kitaplık modeli için yapılan araştırmada öncelikle renk uyumunun kullanılacak alandaki diğer mobilya dekorasyon malzemeleri ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Genellikle tercih edilen beyaz renk, birçok alandaki renk ile uyum gösterebilmektedir. Aynı zamanda beyaz renk sayesinde aydınlık bir ortam da oluşturulmuş olacaktır.

İsterseniz çift renk tercihinde bulunarak farklı bir atmosfer oluşturabilir ve ortam uyumunu daha iyi yakalayabilirsiniz.

Modern çalışma masası modelleri için birden fazla farklı malzemeli tasarımları kullanmak mümkündür.

Çalışma masa seçiminde ders çalışma masası modelleri, iki kişilik çalışma masası modelleri, köşe çalışma masası modelleri, ders çalışma masası kitaplıklı gibi farklı modellerin göz önünde bulundurulması doğru tercihte önemli bir kılavuz olacaktır.

Çalışma masası takımı

Çalışma masasını kullanacağınız alandaki ana mobilya grubunun modern çizgilere sahip olması durumunda ahşap çalışma masası ve metal karışımlı çalışma masası modelleri düşünebilirsiniz.

Neoklasik tarz ile dekore edilmiş bir oda içerisinde ahşabın farklı dizaynları ile oluşturulmuş çalışma masaları da oldukça güzel bir tercih olacaktır.

Hangi Çalışma Masasını Tercih Etmeliyiz?

Çalışma masası tercihinde yapılan hatalardan biri masanın sadece görüntüsüne ve fonksiyonlarına bakılarak karar verilmesidir. Masayı kullanacağınız alanın genişliği ile masa arasında bir uyum olmalıdır.

Dar bir alana sahipseniz geniş bir çalışma masası tercih etmeniz oda içinde mobilya değişimlerine sebebiyet vereceği gibi masanın odadaki toplam dekorasyondan ayrı durmasına da neden olacaktır. İmkânlarınıza ve zevkinize uygun bir çalisma masası tercihi için alan ve masa ölçümü kıyaslamasını yapmalısınız.

2021 çalışma masası modelleri arasında dikkat çeken ürünlerden biri de masa ve kitaplık bütünleşmesinin sağlandığı modellerdir. Bu modellerin duvarlardaki boş alanları değerlendirmede oldukça başarılı olduğunu ifade etmeliyim.

Özellikle öğrenciler için tasarlanmış kitaplıklı çalışma masalarının dolap kısımlarının çok raflı ve fazla olması dekoratif açıdan eksi puan getirecektir. Ders çalışma masası kitaplıklı modellerini daha çok çocuk odalarında kullanılmasını tavsiye ediyorum.

Çalışma masası modelleri arasında çekmeceli çalışma masasi olanların kullanışlılık açısından daha ön planda olduğunu belirtelim. Çekmeceler birçok küçük malzemelerin saklandığı dolayısıyla masa üzerinin sürekli düzenli olmasını sağlayan önemli ayrıntılardandır.

Çalışma masası çeşitleri

Çekmecelerin masa içindeki konumu da masanın boyutları ile doğrudan ilgilidir. Küçük bir alana sahip masalarda ortadan ve ince uzun çekmeceler daha şık bir görünüm yakalanmasını sağlarken büyük masalarda sağ tarafa konumlandırılmış çekmecelerin tercih edilebilirliği daha yüksektir.

Çalışma masası satın alırken masanın denenmesi önemli satın almak kurallarından biridir. Aksi halde eve gelip kurulduğunda masadan istediğiniz performansı alamayabilirsiniz. Verimli bir çalışma dönemi için masanın sizi rahatsız eden bir yanının olmaması gerekir.

Modern çalışma masası modelleri tercihinde son uyarım da masa ve çalışma sandalyesi arasındaki hem dekorasyon hem de fonksiyonel uyumluluk ile ilgili olsun. Masanızın gerçek konforu için mutlaka sandalyenizin de ebat ve konforunun uyumlu olması gerekiyor.

Çalışma Masası Modelleri Fiyatları

Çalışma masası model fiyatları modeline, kullanılan malzemeye, fonksiyonel özelliğine ve kalitesine göre değişmektedir.

Kitaplıklı ders çalışma masası modelleri ve fiyatları

Basit bir çalışma masasını 100 TL ye bulabileceğiniz gibi fonksiyonel çalışma masası modellerini ise 500-600 ve daha üstü rakamlarda bulabilirsiniz.

Çalışma odası takımı şeklinde alırsanız hem ucuz çalışma masası almış olursunuz, hem de komple bütünlük arz eden bir dizayn yapmış olursunuz.

Aşağıda çalışma masası çeşitlerinden derlediğimiz Kullanışlı Çalışma Masaları 2021 görsellerini daha fazla ayrıntı ve detay için paylaşıyoruz.

Resim Galerisi: Fonksiyonel Çalışma Masaları

Bir önceki makalemiz olan Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler başlıklı yazımızda Yılbaşı Dekorasyonu İçin Fikirler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu