Kulak Hizasında Saç Modelleri

10.12.2020
2.768
Kulak Hizasında Saç Modelleri

Kulak hizasında saç modelleri başlıklı yazımızda kulak hizasına bir santim dahi geçmeyen saç modellerinden bahsedeceğiz. Düz küt saç, küt modelleri arasında en sık tercih edilen model olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer sizin yüz hatlarınıza kulak hizasında saç modeli uygun ise bahsedeceğimiz modellerden birini mutlaka denemelisiniz.

Kulak Hizasında Saç Modelleri

Kulak hizası saç modelleri denilince akla kısa bob saç modelleri, a kesim kısa saç modelleri, dalgalı küt saç modelleri; kahküllü kısa küt saç modelleri, kısa katlı saç modelleri, kısa kıvırcık saç modelleri, yuvarlak küt saç modelleri gelmektedir.

Kulak hizası saç kesimi

Kulak hizası saç kesimi

Yuvarlak Küt Saç Modelleri

90’larda trend olmaya başlayan ve 2000’li yıllarda da saç trendleri arasında yer alan yuvarlak kesim saçlar bu sezonda saç modası trendleri arasında yer almaktadır. Hatsız yuvarlak kesim yaparak ve bu kesimi tam da kulak hizasında bırakarak gözlerinizi ortaya çıkartacak  kısa saç modeline sahip olabilirsiniz.

Kulak hizasında yuvarlak küt saç kesimi

Kulak hizasında yuvarlak küt saç kesimi

Küt Modelleri

Küt saç modelleri 2019 yılında zirveyi gördü. O günden bugüne zirvedeki yerini korumak için farklı tasarımlarla öne çıkmaktadır. Kulak hizasında saç kesimleri arasında da yer alan küt saç modelleri arasında dalgalı küt saç, düz küt saç ve kıvırcık küt saç kullanılmaktadır.

Kulak hizası saç kesimi kimlere yakışır

Kulak hizası saç kesimi kimlere yakışır- küt modelleri

Kulak hizasında kıvırcık saç modelleri

Kulak hizasında kıvırcık saç modeli kesimi özellikle yuvarlak yüzlü bayanlara çok yakışmaktadır. Kıvırcık saçlar aşırı hareketli olduğu için şekil vermeye gerek kalmaz. Bu nedenle kulak hizası kıvırcık saçlarla hem daha genç hem de daha dikkat çekici görüneceksiniz.

kulak hizasında kıvırcık saç

kulak hizasında kıvırcık saç

Kulak Hizasında Katlı Saç Modeli

Katlı saç kesimleri genelde ince telli saçlar ve seyrek saçlara uygundur ve bu tarz saçları olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilir. Kulak hizasında katlı saç kesimleri gençlerde sık kullanılıyor gibi görünse de orta yaş bayanları da olduğundan daha genç göstermektedir.

Kulak hizasında saç kesimi-katlı saç kesimi

Kulak hizasında saç kesimi-katlı saç kesimi

Kulak Hizasında Kahküllü Saç Modeli

Bohem saç kesimi yaptırmak istiyorsanız tercihinizi kahkülden yana kullanmalısınız. Kulak hizasında kahküllü saç modelleri kişiyi özgüveni yüksek göstermektedir. Her yaş grubu için uygun olan kulak hizasında kahküllü saç modelleri ile sizde olduğunuzdan daha farklı ve daha tarz görünebilirsiniz.

Kulak hizasında kadın saç modeli

Kulak hizasında kadın saç modeli-kaküllü saç

Kulak Hizasında Dalgalı Küt Saç

Kulak hizasında dalgalı saçların en büyük dezavantajı herhangi bir işlem yapmadan kullanılmamasıdır.  Doğal bir görünüm sunan dalgalı saçlar için en uygun kesim kulak hizası saç kesim olarak karşımıza çıkmaktadır.

Dalgalı saçlar kulak hizası saç kesimi yapıldıktan sonra yandan ayırarak kullanmak daha dikkat çekici görünmenizi sağlayacaktır.

Kulak hizasında dalgalı saç modeli

Kulak hizasında dalgalı saç modeli

Kulak Hizasında A Kesim Saç

Kısa saç modelleri her zaman uzun saç modellerine göre biraz daha riskli saç kesimleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak kısa saç modellerinde doğru yüksekti bulunduğu zaman ise mükemmeli sunmaktadır. A kesim saç modeli de bunlardan biri.

Kulak hizasında düz saç

Kulak hizasında düz saç

Saçlara hacim ve dolgunluk verdiği için ince saçlarda çok daha şık ve etkili durmaktadır. Kulak hizasında a kesim saç modeli yaptırdıktan sonra balyaj yaparak daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Kulak Hizasında Bob Saç

Modern saç modelleri arasında sıklıkla tercih edilen trend saç modeli karşımıza kulak hizasında bob saç modeli çıkmaktadır. Hepsi de kulak hizasında bob saç kesimi yapılırken kulak üstü kısımlarının katlı kesilmesi saça farklı bir hacim ve kabarıklık verecektir.

Kulak hizasında saç kesimleri

Kulak hizasında saç kesimleri

Bu da sizin çok daha tarz ve havalı görünmenizi sağlayacaktır. Kıvırcık saç düz saç ve dalgalı saçlarda kulak hizası bob saç kesimi kullanabilirsiniz. Özellikle kıvırcık saçlara kesinlikle öneriyorum nedenini ise saçlarınızı kestirdiğiniz de göreceksiniz.

Kulak hizasında saç kesimleri hakkında daha fazla detay ihtiyacınız varsa derlediğimiz görselleri inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim: Kulak Hizası Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Doğal Saç Modelleri 2024 | Nasıl Yapılır? Kimlere Yakışır? başlıklı yazımızda doğal saç ve Doğal Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu