Kulak Arkası Dövme Modelleri Kadın

14.01.2023
1.736
Kulak Arkası Dövme Modelleri Kadın

Kulak arkası dövme modelleri kadın fikirleri arasında dövme yazı fikirleri yanında şekilleri de vardır. Günümüzde kulak arkası dövme seçenekleri dışında kulak altına dövme de vardır. Ayrıca kulak memesi dövme yanında kulak için dövme de seçenekler arasındadır. Bunlar genelde geçici dövme şeklinde yapılmaktadır.

  • Son dönemlerin modası arasında kulak dövmeleri de vardır.
  • Kulak arkası dövmelerini merak edenler için kulak arkası küçük dövme de vardır.
  • Ayrıca kulak üstü dövme, kulak içi dövme modelleri de seçenekler arasındadır.
  • Ek olarak kulak yanı dövme modelleri, kulak altı dövme modelleri de öne çıkmaktadır.
  • Son olarak ise kulak memesi dövme modelleri olduğunu belirtelim.
  • Tüm bunlar hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık.

Kulak dövme modelleri, geçici dövme modelleri veya kalıcı dövme modelleri şeklindedir. Ancak geçici dövme daha çok kullanılmaktadır. Çünkü her şeyde olduğu gibi dövme modellerinde de desenler sürekli değişmektedir.

Geçmişte dövme denilince akla bacak, ayak bileği, kol bileği, omuz, kol, sırt ve göğüs dövmeleri gelmekteydi. Günümüzde sanat eseri niteliğinde kulak dövmesi modelleri dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde kullanılmaktadır.

Kulak Arkası Dövme

Konumuza başlamadan önce kulak dövmeleri olarak kalıcı dövme yerine geçici dövme öneriyoruz. Dünya genelinde insanlar her sezon farklı model deneme gereksinimi duymaktadır. Bu noktada  sorun olabilecek kalıcı dövme yerine geçici  kulak dövmeleri daha çok kullanılmaktadır.

Bayan dövme kulak arkası dövme

Bayan dövme kulak arkası dövme

Birçok kişinin yaptırmaktan çekindiği kulak dövmeleri, cesaret eden kişiler için ise kusursuz bir aksesuar niteliği taşımaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Geçici Dövme Modelleri 

Kulak, hassas  ve ince detaylarla çalışılması gereken bir nokta olduğu için usta dövme tasarımcıları yapmalıdır.

Aslında kulak arkasındaki mesafeye göre kulak arkası isim dövme, kulak arkası yazılı dövme yapılmaktadır. Ayrıca kulak arkası yıldız dövme veya kulak arkası ay yıldız dövmesi yapılmaktadır. Kulağın yapısı incelendikten sonra dövme desenine tasarımcı ile birlikte karar verilir. Çünkü kulak arkası figür dövme, kulak arkası çiçek dövme gibi sayısız seçenek vardır.

Kulak İçi Dövme Modelleri

Kulak içi dövme modelleri kadın ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Kulağın içine dövme, kulağın şeklini alan yaprak, çiçek gibi tasarımlar yanında farklı tasarımlarda da yapılmaktadır.

Kulak içi ve arkası dövme modelleri,

desenli kulak içi ve arkası dövme modelleri

Kulak içi dövmeleri tek başına yaptırılabileceği gibi kulak arkası dövmesi ile birlikte de yaptırılmaktadır. Böylece kulak içi ve arkası bütünlük arz eder.

Okurlarımız buna da baktı ⇒Omuz Dövme Modelleri Kadın

Kulak Yanı Dövme Modelleri

Aslında kulak yanı dövmeleri kulağın ön kısmında yer almaktadır. Kulak altına veya kulak yanına minimal kulak dövmesi yaptırarak kullanabilirsiniz.

Kulak yanı dövme çeşitleri

Kulak yanı dövme çeşitleri

Dövme yaptırmadan önce tüm detayları araştırmalı dövme tasarımcısına öyle gitmelisiniz. Kulak yanı dövmesi, kulak arkası dövmesi veya kulağın içine dövme önce geicidövme şeklinde yapılmalıdır.Çünkü bu şekilde büyük pişmanlıklar olmaz. Eğer sıkılmazsanız ve beğenirseniz kalıcı dövme yaptırabilirsiniz.

Kulak Memesi Dövme Modelleri

Diğerlerine göre daha az tercih edilen kulak memesi dövmeleri, minimal tasarımlarda karşımıza çıkmaktadır.

Kulak memesi dövme

Kulak memesi dövme

Örümcek, kedi, arı gibi hayvan figürlü kulak memesi dövmeleri yanında kalp, sonsuzluk işareti dövmeleri de yapılmaktadır. Ayrıca ay, yıldız gibi dövme seçenekleri de yer almaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde en çok tercih edilen bayan kulak arkası dövme ve kulak dövmeleri paylaşılmıştır. Resim galerisini inceleyerek tarzınızı yansıtan kulak dövmeleri kullanabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kulak Dövmeleri

 

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu