Koyu Kumral Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler

07.12.2023
380
Koyu Kumral Saç Rengi Hakkında Merak Edilenler

Koyu kumral saç rengi hakkında merak edilen koyu kumral nasıl bir renk, koyu kumral saç boyası kimlere yakışır sorusunun cevabını göreceğiz. Koyu kumral, sarı ve kahverengi tonlarının karışımı ile ortaya çıkan saç rengidir. Aslında koyu kumral, boyalı saç dışında doğal saç boyası rengidir. Gelin şimdi hep birlikte koyu kumral saç boyası hakkında merak edilen detayları görelim.

Koyu Kumral Saç Rengi

Koyu kumral saç rengi, hemen hemen tüm ten renklerine yakışan seçenekler sunmaktadır. Özellikle koyu kumral boyalı saç renginde ten rengine göre boya içeriği değişmektedir.

Koyu kumral saç boyası

Koyu kumral saç boyası

Kısa saçlarda ve uzun saçlarda rahatlıkla kullanılan koyu kumral, kullanıcısını daha genç ve dinamik göstermektedir.

Koyu Kumral Saç Kimlere Yakışır?

Özellikle açık tenliler altın rengi yansımalara sahip koyu kumral saç rengini kullanabilirler. Böylece daha genç ve dinamik görünürler. Buğday tenli veya esmer kişiler özellikle küllü tonlu veya soğuk yansımalar olan koyu kumral kullanmalıdır.

Açık tonlarda saçlara sahip olanlar koyu kumral saç rengini elde etmek için sadece koyu kumral saç boyası kullanmanız yeterlidir. Ancak eğer saçlarınız siyah veya çikolata kahve ise koyup kumral elde etmek için açıcı kullanmalısınız. Yani açık ten rengine sahip olanlar koyu kumralın tüm tonlarını kullanabilirler. Ancak koyu ten rengine sahip olan kişilerin küllü koyu kumral saç boyası kullanmaları gerekmektedir. Koyu kumralı kıvırcık, düz ve dalgalı saçlarda kullanabilirsiniz.

Saçların ilk günkü gibi parlak ve bakımlı görünmesini istiyorsanız haftada bir veya en az 15 günde bir saç maskesi yapmalısınız. Saç maskesi yapmadan önce saç tipinizi belirlemeli ve bu yönde seçimler yapmalısınız.

Koyu Kumral Saç Makyajı

Canlı ve parlak yansımalara sahip olan koyu kumral saç boyası makyajı için doğru renkler kullanılmalıdır. Pembe, şeftali tonları, altın tonları, bej ve kahverengi tonları ile doğru eşleştirme yapabilirsiniz.

Koyu Kumral Saç

Koyu Kumral Saç

Koyu Kumral Saçlara Yakışan Saç Modelleri

Aslında koyu kumral saç boyası kısa saçlara da uzun saçlara da çok yakışmaktadır. Saç modeli belirlemeden önce yüz şeklini öğrenmeli ve bu doğrultuda saç modeli seçmelisiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Küllü Kumral Kime Yakışır?

Koyu kumral ile en çok kullanılan saç modelleri arasında at kuyruğu saç modeli, su dalgası ve örgülü saçlar yer almaktadır. Ayrıca uzun saçlar için açık saç modelleri kullanılmaktadır. Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin saç modelleri ile eşleştirilen koyu kumral saç görselleri paylaşıyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Koyu Kumral Saç

Bir önceki makalemiz olan Yuvarlak Yüzler İçin Saç Modelleri başlıklı yazımızda Yuvarlak Yüze Saç Modeli Kadın hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu