Kızıl Balyaj Kimlere Yakışır?

19.02.2022
4.796
Kızıl Balyaj Kimlere Yakışır?

Kızıl Balyaj Kimlere Yakışır? Kızıl balyajlı saç modelleri kadınlar tarafından en çok beğenilen saç olmasının yanında erkeklerin kadınlarda en çok beğendiği saç  olarak da karşımıza çıkmaktadır.  10 kadına sorsanız saç renklendirme tekniklerinden en çok hangisini beğenirsiniz diye, en az 8’i balyaj diyecektir. Renkli saçlar dünyamıza girdi gireli kizil balyajli saçlar da öne çıkan saç renkleri arasında yer buldu.

Saç renk skalası inanılmaz derecede geniştir. Bugün sizlere en çok beğenilen balyaj renklerinde olan kızıl balyaj rengini inceleyecek ve kızıl balyaj kimlere yakışır diyeceğiz. Saçlarınızla kusursuz görünmek istiyorsanız kızıl bakyaj rengi düşünmelisiniz.

Kızıl Balyaj Kimlere Yakışır?

Renkli balyaj yapılmadan önce doğal saç renklerine en çok yakışan balyaj renkleri, cilt alt tonuna göre seçilmeli ve bu yönde balyaj çeşitleri değerlendirilmelidir.

Konumuzun incelemesine geçmeden önce balyaj nedir diye merak edenlere minik bir detay verelim.

Balyaj Nedir?

Balyaj doğal  saç rengi korunarak yapılan saça renk verme işlemidir. Balyaj saçların sadece uçlarına uygulanır ve yoğunluk tamamen size kalmıştır. Yoğun renkli nalyaj istiyorsanız ince ve sık balyaj, daha az renkli balyaj istiyorsanız kalın ve seyrek balyaj yaptırabilirsiniz.

Kızıl balyaj

Saçlarınızın arasında parlayan ışıltılar için kızıl balyajı düşünmelisiniz. Enerjik görünmek, farklılık yaratmak ve göz alıcı olmak istiyorsanız kesinlikle kızıl balyaj diyoruz.

Kızıl saç boyasından çekinenler kızıl saç boyası tanışmalarını kızıl balyaj ile yapmaktadır.

Kızıl Balyaj Kime Yakışır

  • Ten rengi ve kızılın tonu oldukça önemlidir.
  • İçerisinde bakır tonu barındıran kızılları mı?
  • Yani mavi, mor, fuşya gibi renkler içeren kızıllar mı? Yoksa altın ışıltılar içeren kızıl renk mi olduğu önemlidir.
  • Çilli yüze yakışan balyaj ise bakır kızıl balyajdır. Bakıra giden balyaj ile mükemmel görünebilirsiniz.
  • Esmere yakışan kızıl balyaj tonu ise mor, patlıcan moru ve fulşya ışıltılar olan kızıl balyajdır.
  • Beyaz tenlilere yakışan kızıl balyaj esmerlerle aynı özelliklere sahiptir. Yani içerisinde fuşya ve mor ve mavi ışıltılar olan viyole renkler ile saçlarınıza hayran kalabilirsiniz.

Kızıl balyaj kime yakışır

Kızıl Balyaj Hangi Saç Renklerine Yakışır?

Hemen hemen her saç rengine yakışır diyebiliriz. Özellikle bakır kızıl her saç rengi ile mükemmel uyum yakalar.

Gönül rahatlığı içinde siyah saça kızıl balyaj, kahverengi saça kızıl balyaj ve sarı saça kızıl balyaj yaptırabilirsiniz. Dikkat edeceğiniz tek nokta ten rengi ile kızıl tonunun uyumudur.

Saçlarınız koyu renkli ise

  • Koyu kahverengi saç
  • Siyah saç
  • Kumral saç  renkleri koyu kızıl balyaj ile daha da ışıltılı olacaktır.

Açık renkli saçlara sahip olan kişiler üzülmesinler. Açık renkli saçlar bakır kızılı balyaj yaparak saçlarına enerji katabilir. Ayrıca altın ışıltılara yer verilen bakır kızıl balyaj açık tenlilerde mükemmel duracaktır.

Kızıl balyajı kimler yaptırmalı

Kızıl Balyaj Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Saçlarınızı haftada bir kez yıkamalısınız.

Saçlarınızı daha sık yıkıyorsanız boyalı saçlar için üretilen şampuanlardan veya kuru şampuan kullanmalısınız.

Günlük saç bakımı olarak ise saç bakım yağları kullanmanızı öneriyoruz. Bu şekilde her daim ışıltılı saçlara kavuşursunuz.

Kızıl Balyaj Modelleri

Kızıl balyaj, son dönemlerin en favori saç işlemleri arasında yer almaktadır. Kızıl ışıltılı saçlar hemen hemen her yaşta bayana yakışmaktadır. Esmere yakışan saç renkleri ile açık tenlilere yakışan saç renkleri farklılık göstermektedir.

Kızıl balyaj saç modelleri ile çok daha etkileyici ve şık görünmek için doğru saç renkleri üzerine uygulama yapmalısınız. Biz kizil balyaj saç rengini siyah, koyu kahverengi, koyu kumral saç rengi gibi koyu saç renkleri için öneriyoruz.

kızıl balyaj modelleri

kızıl balyaj modelleri

Açık saç renkleri için ise kizil bakyaj yerine bakır balyaj modelleri ve renkleri arasından seçimler yapmalarını öneriyoruz.

Kızıl Balyaj Nasıl Yapılır

Saçlarınızı komple kızıla boyatmaya cesaret edemiyorsanız belli aralıklarla kızıl balyaj yaptırarak çok daha enerjik ve etkileyici saçlara kavuşabilirsiniz.

Kızıl balyaj nasıl yapılır videosunu izleyerek kendiniz de evde kızıl balyaj yapabilirsiniz.

Kısa Saça Kızıl Balyaj

Kısa saça  kızı renk balyaj renkleri arasında kızıl siyah saç, kahverengi kızıl saç, kumral kızıl saç ve benzeri seçenekler bulunmaktadır. Kısa küt saç modeli, bob saç modeli, lob saç modeli ve çene hizasında saç modeli çerçevesindeki kısa saçlarda kızıl balyaj kullanabilirsiniz.

Kızıl balyajlı siyah saçlar özellikle düz küt saç ve asimetrik küt saç modellerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Kısa dalgalı saç, kısa kıvırcık saç ve kısa düz saçları kızıl balyaj ile renklendirebilirsiniz.

Uzun Saça Kızıl Balyaj

Siyah, kahverengi, koyu kahverengi, koyu kumral gibi uzun saçlarda kızıl balyaj kişinin cilt alt tonuna göre belirlenerek kullanılmaktadır. Uzun dalgalı saçlarda kızıl balyajın sıklıkla tercih edildiği dikkatlerden kaçmıyor.

Aşağıdaki görselleri inceleyerek saçlarınıza yaptıracağınız balyaj rengine karar verebilirsiniz.

Resim galerisi: Kızıl Balyaj

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
Tarz Kadın Blogu