Kısa Saç Renkleri 2024

17.11.2023
783
Kısa Saç Renkleri 2024

Kısa saç renkleri, kısa saç renk modelleri ile birleştiği zaman kişiyi çok daha modern ve tarz göstermektedir. Kısa saça yakışan renkler seçilirken ten rengi, sezonun saç rengi ile eşleştirilmelidir. Bugünkü içeriğimizde kısa sarı saç renkleri ve kısa kızıl saç rengi bilgisi vereceğiz. Ayrıca kısa saç boya modelleri, karamel kısa saç rengi ve renkli kısa saç modelleri paylaşacağız. Sonrasında ise kısa saç röfle modelleri, rengi ve kısa saç balyaj rengi detaylarını göreceğiz. Kısa saç boya renkleri hakkındaki detayları merak ediyorsanız içeriği sonuna kadar okuyarak görselleri inceleyebilirsiniz.

2024’ün Kısa Saç Renkleri

Kısa saç renkleri, sayısız seçenek ve model sunmaktadır. Ancak her kısa saça yakışan renk ten renginiz ile eşleşmeyebilir. Bu nedenle öncelikle ten rengi ve göz rengi eşleştirmesi yapılmalıdır. Ardından yüz tipine uygun kısa saç kesimleri arasından seçim yapılmalıdır.

Günümüzde birçok kadının vazgeçemediği saç modelleri arasında kısa saç kesimleri yer almaktadır. Çünkü kısa saç, hem rahat kullanım, hem de modern bir görünüm imkanı sunmaktadır.

Kisa-sac-renkleri

Kısa saç renkleri 2024

Peki bu senenin kısa saç renk modelleri konusunda araştırma yaptınız mı? Üzülmeyin! Bizler sizler için bu senenin en trend kısa saç modelleri yanında kısa saç boya renkleri detaylarını araştırdık.

Kısa Sarı Saç Renkleri

Modası geçmeyen saç renkleri arasında sarı saçlar ilk sırada yer almaktadır. Çünkü sarı saç renginin sayısız tonu vardır. Bu nedenle her sezon moda saç boyası renkleri arasında bir sarı saç rengi mutlaka vardır.

Kisa-sari-sac-renkleri

Kısa sarı saç renkleri

Bu senenin sarı saç modası rengi çerçevesinde platin sarı tonunu görüyoruz. Özellikle kısa pixie saçlarda, kısa bob kesim saçlarda ve kısa küt kesimde platin sarı kullanabilirsiniz. Ten rengi ile uyum yakalaması halinde ise kusursuz bir görünüm yakalayacağınızı unutmayın! Çünkü kısa saç modelleri sarı renk ile en ihtişamlı görünümüne sunacaktır.

Renkli Kısa Saç Modelleri

Son dönemlerde özellikle gençler arasında moda olan renkli saçları bu sene de görüyoruz. Ancak bu sene çok renkli saçlar yerine saçın önüne balyaj veya saç arkasına renk atma şeklindedir.

Peki, kısa saç kesimlerinde bu stil nasıl durur? Çünkü bu soru birçok kişinin aklına gelmektedir. Çok kısa saç kesimlerinden orta uzunlukta saç kesimlerine kadar renkli saçlar moda diyebiliriz.

Renkli-kisa-sac-modelleri

Renkli kısa saç modelleri

Çok kısa saç kesimlerinde saçların üst kısmı farklı renk, ense kısmını ise farklı renk yapabilirsiniz. Örneğin, pixie saç kesiminde kulak hizasına kadar doğal saç renginizi, ense kısmına ise mor, mavi kullanabilirsiniz. Bu renkler dışında pembe, yeşil, siyah veya karamel tonlarını düşünebilirsiniz. Dikkat çekici ve ön planda olan bir görüntü için saç renginizin zıttı bir ton kullanmalısınız.

Karamel Kısa Saç Renkleri

Ülkemiz ve dünya genelinde en çok kullanılan saç renkleri arasında karamel tonları vardır. Hemen hemen her ten rengi ile uyum yakalayabilen karamel tonlarını, ten rengi uyumu doğrultusunda kullanmalısınız.

Esmer tenliler koyu karamel, çikolata karamel veya çikolata kahve karamel kullanabilirler. Açık ten rengine sahip bayanlar ise koyu karamel tonları ile birlikte bal karamel veya kahve köpüğü tonlarını kullanabilirler.

Karamel tonları özellikle bob kesim, pixie kesim ve katlı saç kesimlerinde kusursuz görünmektedir.

Kisa-kizil-sac-renkleri

Kısa kızıl saç renkleri

Kısa Kızıl Saç Renkleri

Saç rengi ile fark edilmek isteyenler kızıl saç rengi tonlarını düşünebilirler. Özellikle beyaz tenlilere inanılmaz yakışan ve havalı saç görünüm sunan saç rengi kızıl tonlarıdır. Bu nedenle tüm kısa saç kesimlerinde kızıl tonlarını kullanabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken tek nokta ten rengi uyumudur.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kısa Saça Ombre Modelleri Ve Fiyatları (Bu Senenin)

Ayrıca yuvarlak ve tombul yüze sahip olan kişiler çok kısa saçlarla kızıl saç rengini çok fazla kullanmamalıdır. Çünkü yüz hatlarını daha dikkat çekici ve öne çıkaracaktır. Özellikle tombul yüz hatlarını öne çıkmasını istemeyenler bu ayrıntıyı düşünmelidir.

Kısa Saç Balyaj Renkleri

Kısa saçlara balyaj pek çok kısa saç modelinde oldukça şık durmaktadır. Özellikle saçlarına farklı bir boyut kazandırmak isteyenler kısa saçlara balyaj yaptırabilirler.

kisa-saca-isilti

kısa saça ışıltı

Saç renginin 2 ton koyusu veya 2 ton açığı balyaj daha doğal görünüm sunacaktır. Bu nedenle kısa saç kesimini daha havalı ve daha etkileyici göstermek isteyenler kısa saça balyaj düşünebilirler.

En çok kullanılan kısa saç balyaj rengi arasında sarı, karamel, kahve ve bal köpüğü saç boyası tonları vardır. Ancak doğal saç rengi ile uyumlu renklerde balyaj ile daha güzel görünebilirsiniz.

Kısa Saç Röfle Modelleri ve Renkler | Bu Senenin

Birçok kişi kısa saçlara röfle olur mu sorusu sormaktadır. Ancak röfle yaptırmak için saçlarının çok da uzun olmasına gerek yok! Çünkü pixie saç kesiminden başlayarak kısa lop kesime kadar tüm kısa saç kesimlerine röfle yaptırabilirsiniz.

Kisa-sac-rofle-renkleri

Kısa saç röfle

Bu senenin kısa saç röfle modelleri ve rengi arasında ise sarı ve kumral tonlarını görüyoruz. Açık saç renklerine sahipseniz koyu tonlarında röfle öneriyoruz. Aynı şekilde koyu saç renklerinde ise açık röfle daha stil sahibi görünmenizi sağlayacaktır.

Küt Saça Hangi Renk Yakışır?

Küt saç, hemen hemen tüm saç renklerine yakışmaktadır. Ancak açık kahverengi ve koyu kahverengi saçlarda daha kusursuz durmaktadır. Ek olarak kumral, sarı ve siyah saç renklerine de yakışmaktadır.

Aslında ten rengi ile eşleşen saç rengiyle yüz tipine uygun küt kesim yapılmalıdır. Böylece daha estetik ve güzel görünüm yakalanmaktadır.

Yani kısa saça hangi renk yakışır sorusunun cevabı herkes için farklıdır. Çünkü tüm ten renklerine yakışan saç renkleri farklılık göstermektedir. Bu da kişiye özel seçimler yapmanın gerekliliğini doğurmaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ En Trend Kısa Saç Modelleri Kadın 2024 (100+fikir)

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kısa saç renkleri görselleri paylaşılmıştır. Görselleri inceleyerek daha fazla ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi Bu Senenin Kısa Saç Boya Renkleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu