Kırmızı Saç Boyası Kimlere Yakışır?

25.10.2021
1.736
Kırmızı Saç Boyası Kimlere Yakışır?

Kırmızı saç boyası kimlere yakışır başlıklı yazımızda kırmızı saç rengi, kırmızı saç modelleri, kırmızı saç boyası numaraları ile birlikte kırmızı kıvırcık saç, kısa kırmızı saç ve uzun kırmızı saç bilgileri vereceğiz. Saçlarında kırmızının enerjik ve dinamik görünümünü sergilemek isteyenlerin imdadına kırmızı saç ve tonları yetişmektedir. Kırmızı saç boyasını online alışveriş sitelerinde veya güzellik malzemesi sunan yerlerden bulabilirsiniz.

Kırmızı Saç Boyası Kimlere Yakışır?

Bana kırmızının hangi tonu yakışır? Diyenler detayları okuyarak kendisine uygun kırmızı saç rengini bulabilir. Kırmızı saç rengi tonları arasında kızıl saç tonları yer almaktadır. Beyaz tenliler için küllü kızıl, bakır kızıl ve şarap kızılı saç rengini kullanarak daha fresh bir görünüm sağlayabilirler.

Kırmızı saç modelleri

Kırmızı saç modelleri

Buğday tenlilere yakışan kırmızı saç renkleri ve tonları ise lal kızılı ve kestane kızılı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu saç renklerini kullanarak yanık ten renginizi daha dikkat çekici gösterebilirsiniz.

Esmer tenliler için kırmızı saç renkleri arasında ise kırmızının koyu tonları yer almaktadır. Örneğin koyu kızıl saç rengi, mor alt tonlu kızıl saç renklerinin hemen hemen hepsi ve koyu bakır kahve saç rengi ve tonlarını öneriyoruz.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz⇒ Esmer Tene Hangi Saç Rengi Gider?

Kırmızının açık tonlarından ziyade koyu tonları daha sık kullanılmaktadır.

Siyah Kırmızı Saç

Birçok kişi kırmızı saç renkleri ve modelleri ile karışık değildir. Bu nedenle siyah saça kırmızı balyaj veya siyah saça kırmızı ombre şeklinde kullanmaktadır.

Siyah saça kırmızı renk atma işleme kolay kargası saç renklendirme veya saç önünü boyama şeklinde de kullanılmaktadır. Tüm ten renkleri ile uyumlu siyah kırmızı saç sizin için de en güzel saç rengi olabilir.

Kırmızı saç boyası numaralari

Kırmızı saç boyası numaralari

Kırmızı Kıvırcık Saç

Özellikle kısa kırmızı saç kesimine sahip olanlar kırmızı saç renkleri ile daha tarz ve daha marjinal görünmektedir. Kırmızı saç rengi modelleri arasında kıvırcık saç dışında dalgalı kırmızı saç modelleri, kısa kırmızı saç modelleri de bulunmaktadır. Kendinize hangi kırmızı saç stilini yakıştırıyorsanız o yönde saç kesimleri yaptırmalısınız.

Kırmızı Saç Boyası Akar Mı?

Son dönemlerde ışıl ışıl ve parlak kırmızı saçlar birçok kişi yiyeceğiz etmektedir. Bakımı biraz özen isteyen kırmızı saç için boyalı saçlara özel şampuan kullanımı kesinlikle önerilmektedir. Ayrıca kırmızı saç rengi ile boyanan saçları aşırı sıcak sudan ve aşırı ısı uygulamasından uzak tutmak gerekir.

Bu şartlar yerine getirildiği zaman kırmızı saç boyası kısa sürede akmayacak ve daha uzun süreli kullanım sağlayacaktır.

Kırmızı saç boyası numaraları arasından seçim yapmadan önce ten renginize uygun renk tonunu belirlemeniz gerekmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz⇒ Buğday Tenlilere Yakışan Saç Renkleri

Kırmızı saç renginin enerjik ve pozitif yansıması için ateş kızılı saç rengini tercih edebilirsiniz.

Kırmızı saç uçları

Kırmızı saç uçları

Kırmızı Saç Uçları

Son dönemlerde saç uçları için boya kullanımı daha da çok artmaktadır. Sizde saçlarınızı tamamen kırmızı ile buluşturmaktan çekinenlerdenseniz kırmızı saç uçları ile  saçının tamamını kırmızıya boyayanlar ile aynı enerji hissedebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kırmızı saç hakkında değerlenen görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kırmızı Saç

 

Bir önceki makalemiz olan Saçı Yumuşatmak İçin Ne Yapılır? başlıklı yazımızda Saç nasıl yumuşatılır, saç yumuşatma ve Saç yumuşatmak için ne yapılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu