Kırmızı Elbise Kombinleri |29 Stil Önerisi

07.02.2024
3.345
Kırmızı Elbise Kombinleri |29 Stil Önerisi

Kırmızı Elbise Kombinleri  başlıklı yazımızda kırmızı elbise nasıl kombinlenir? Kırmızı elbisenin altına ne renk çorap giyilir sorusunun cevaplarını göreceğiz. Ayrıca kırmızı straplez elbise ombinleri, kırmızı mini elbise kombinleri ve kırmızı elbise kombinleri tesettür stillerinden bahsedeceğiz.

Kırmızı abiye kombinleri nasıl yapılır? Kırmızı elbiseye ne renk takı takılır? sorularını da inceleyeceğiz. Ek olarak kirmizi elbise makyaji nasıl olmalı? Kırmızı elbiseye hangi renk oje olur soruları da sık sorulmaktadır. Tüm bu soruların yanında kırmızı abiye goz makyajı nasıl olmalı gibi soruların cevaplarını göreceğiz.

Kırmızı Elbise Kombinleri Nasıl Yapılmalıdır?

Kırmızı elbise kombinleri, dört mevsim kullanılan kombinler arasında yer almaktadır. 

Her kadının dolabında olan kırmızı elbise ile çok daha tarz ve şık görünmek için detaylara birlikte bakalım mı?

Koyu Kırmızı Elbise kombin önerileri

Kırmızı elbise modelleri özel gün ve gece elbiseleri, düğün kombinleri ve günlük elbise kombinleri olarak da kullanabilirsiniz. Kırmızı elbise kombin doğru renklerle doğru şekilde kombin edilmezse göz yoran bir imaj bırakmaktadır. Ancak giyimde renk uyumu kuralları doğrultusunda yapacağınız kırmızı elbise kombin ile ise büyüleyici olabilirsiniz.

Kırmızı elbise kombinleri arasında spor kırmızı elbise kombinleri, kırmızı kazak elbise kombinleri vardır. Ayrıca kırmızı uzun, kısa, saten, keten, askılı, kapalı yaka, straplez, kadife kırmızı elbiseler de seçeneklerden bazılarıdır.

Kırmızı Abiye Kombinleri

Aslında kırmızı abiyeler, en çok kullanılan abiye renkleri arasında yer alır. Abiye modellerle dolu olan özel davetlerin olmazsa olmazı  Kırmızı şık elbisede her türlü ortamda aranılan detay renk uyumu olarak karşımıza çıkmaktadır. Ek olarak kırmızı abiye kombinleri yazlık ve kışlık kullanımda farklı renk eşleşmesine sahiptir.

Özellikle kırmızı abiyeye takı ve kırmızı abiyeye makyaj eşleştirmeleri doğru yapılmalıdır. Ayrıca kırmızı abiye aksesuar renkleri de komple uyum ile belirlenmelidir.

Günlük kırmızı elbise kombin

Günlük kırmızı elbise kombin

Kırmızı abiye ayakkabı renkleri ve kırmızı abiye makyajı soft renklerden olabileceği gibi siyah beyaz gibi renklerde de olmaktadır. Aksesuar ise bir tık daha canlı renklerden seçilirse stil sahibi kombinler sizinle demektir.

Spor Kırmızı Elbise Kombinleri

Rahat ortamlarda kırmızı günlük elbise kombinleri için spor kırmızı elbise kombin seçeneğini kullanabilirsiniz.

Rahat kesim kırmızı elbise, cepli kırmızı elbise, fırfırlı spor elbise veya daha birçok seçenekle karşımıza çıkmaktadır.

Kırmızı Elbise Ayakkabı Kombin

Kırmızı elbisenin altına ne renk ayakkabı olur? Aslında kırmızı elbise altına ayakkabı seçerken kırmızıya yakışan renkleri seçmelisiniz.

Kırmızı elbise tesettür kombinde ayakkabı şal rengi aynı olabileceği gibi zıt renk kontrastı ile de yapılmaktadır.

Kırmızı elbise ayakkabı kombini yapılırken elbise modeli kadar mekana ve ortama göre de seçimler yapmalısınız.

Spor kırmızı elbise altına ayakkabı, dolgu topuk ayakkabı, spor ayakkabı, sandalet, babet şeklinde olmalıdır.

Günlük kırmızı elbise kombinleri

Günlük kırmızı elbise kombinleri

Kırmızı elbise ile ayakkabı kombinleri ile kırmızı elbise nude veya ten rengi ayakkabı eşleştirmesi yapabilirsiniz. Aslında bu seçiminiz ile hem boyu uzun gösteren kombin yapmış olacak hem de elbise modelini öne çıkaracaksınız.

Kırmızı abiye elbise altına ayakkabı olarak siyah seçebilirsiniz. Ancak siyah yerine kırmızı elbise pudra ayakkabı seçimi de sizi fazlasıyla şık gösterecektir.

Kırmızı Elbise çanta kombin

Kısa Kırmızı Elbise çanta kombin

Kırmızı kalem elbise altına kırmızı stilelto, ten rengi, siyah veya nude renklerde seçimler yapabilirsiniz.

Kırmızı günlük elbise kombinleri için günlük elbise altına ayakkabı, dolgu topuk, sandalet, yarım topuk, topuklu terlik eşleştirilmektedir.

Kısa kırmızı elbise altına nasıl ayakkabı olur? Stiletto, bilekten bağlamalı sandalet, bantlı sandalet en şık tercihlerdir. Rahatına düşkün olanlar babet ayakkabı da tercih edebilirler.

Kırmızı kıyafet ayakkabı kombinleri yaparken kırmızı elbise çanta kombin de dikkate alınmalıdır. Ayrıca ayakkabı tercihleri bu yönde yapılmalıdır.

Kırmızı elbise ayakkabı çanta kombini için bir kaç tane kombin önerisi verelim.

 • Kırmızı elbise
 • Dore renk ayakkabı
 • Kırmızı çanta bu kombinde kırmızı elbiseye takı olarak ise kırmızı dore karışık renkli küpe kullanabilirsiniz.

Ya da, kırmızı elbise, siyah ayakkabı, gri çanta, siyah küpe kullanabilirsiniz.

Kırmızı elbise ile sonbahar kış kombinleri yapmak istiyorsanız süet stiletto veya süet bootie de tercih etmelisiniz.

Kırmızı Elbise Makyaj Önerileri

Kirmizi elbise makyaji; Kırmızı elbise ile en çok kullanılan makyaj doğal tonlarda göz makyajıdır. Ayrıca nude renklerde ruj, toprak renk tonlarında far da olmazsa olmaz makyaj renkleridir.

Kırmızı abiye göz makyajı olarak da ten rengi ile uyum doğrultusunda natural makyaj önerilmektedir.

Kırmızı dikkat çekici bir renk olduğu için abartılı ve parlak renklerde makyajı önermiyoruz. (gösteri ortamları dışında)

Sade Kırmızı elbise makyaj önerileri

Kırmızı abiye goz makyajı olarak da ten rengi ile uyum doğrultusunda natural makyaj önerilmektedir.

Kırmızı dikkat çekici bir renk olduğu için abartılı ve parlak renklerde makyajı önermiyoruz. (gösteri ortamları dışında)

Kırmızı elbise makyajı hakkında merak edilen detayı videodan izleyebilirsiniz.

Kırmızı Elbiseye Hangi Renk Oje

Kırmızı elbiseye oje seçilirken içinde bulunulacak ortam esas alınmalıdır. Resmi ortamlarda kırmızı elbiseye en uygun oje renkleri olarak karşımıza siyah, lacivert ve mavi çıkmaktadır.

Siyah, lacivert ve mavi oje kırmızı elbise ile her türlü ortamda da rahatlıkla kullanılabilir.

Kırmızı elbise, konsepte göre beyaz, sarı ve nude renklerde oje ile de eşleştirilmektedir.

Kırmızıya Uyan Renkler

 • Beyaz
 • Sarı
 • Siyah
 • Toz pembe
 • Pudra
 • Kobalt mavisi
 • Yeşil
 • Mavi
 • Gri
 • Ultraviyole renkler ile de kırmızı elbise takı kombinleri mükemmel uyumu yakalamaktadır. Kırmızıya uygun renklerde ayakkabı, çanta, takı, şal ve kemer kullanarak çok daha cool bir görünüm yakalamış olursunuz.

Kırmızı Elbise Kombinleri Tesettur

Şıklıkta yarışmak isteyenler için kırmızı elbise tesettür kombinleri en doğru renkler seçmektedir. Çünkü özel davetlerinizde tercih edeceğiniz elbise modellerinden günlük elbiselere kadar seçenek vardır.

 • Kırmızı elbise tesettür kombin-elbise spor ayakkabı kombini

Kırmızı elbiseyle tesettür kombin sırasında en önemli detay soft renkleri harmanlamaktır. Ayrıca bu tarz kombinde beyaz gibi aydınlatıcı renge de mutlaka yer verilmektedir.

Kırmızı elbise üzerine ne renk şal sorusu ise tesettür tarzını benimseyenlerin en çok merak ettiği konudur. Burada ön plana çıkaracağınız kombin parçasını doğru seçmelisiniz.

Kırmızı elbise şal kombinlerinde dikkat edeceğiniz konu elbise işleme rengidir. İşlemeli bir elbise seçtiyseniz işleme renginde şal ve ayakkabı kullanabilirsiniz.

Kırmızı elbise üstüne ne renk şal sorusunun ayrıntılı cevapları için inceleyin ⇒ Kırmızı Elbisenin Üzerine Hangi Renk Şal Gider?

Kırmızı siyah elbise kombinleri tesettür stillerinde de siyah veya kırmızı şal, ayakkabı veya çanta kullanabilirsiniz. Ancak beyaz, gri, ekru gibi ortak renkleri de tercih edebilirsiniz.

Parlak kırmızı elbise için bahsi geçen renklerin mat tonlarını seçmekte yarar var. Kırmızı elbise üzerine şal belirlerken ten renginiz ile uyumu da unutmamalısınız. Bu şekilde kırmızı elbisenizi daha şık ve göz alıcı hale getirebilirsiniz.

Kırmızı Elbisenin Altına Ne Renk Çorap Giyilir?

Aslında kırmızı elbisenin altına çorap seçiminde ayakkabı seçimi önemlidir. Kırmızı elbisenin altına siyah ayakkabı kullanacaksanız siyah veya ten rengi çorap kullanabilirsiniz.

Pastel tonlarda ayakkabı seçimlerinde mutlaka açık renk (ten rengi) çorap kullanmalısınız. Böylece daha şık kırmızı elbise kombini yapabilirsiniz.

Kırmızı Elbiseye Ne Renk Küpe

Kırmızı Elbiseye Ne Renk Küpe

Kırmızı iddialı bir renk olduğu için parlak renklerde çorap kullanmamalısınız. Mat renklerde çorap ile hem elbiseniz odak noktası olacak, hem de daha stil sahibi kombin yapmış olacaksınız.

Kırmızı Elbiseye Ne Renk Küpe?

Kombinlerde bütünlük şıklığı daha da üst seviyelere taşımaktadır. Kırmızı elbiseye küpe olarak genelde altın rengi kullanılmaktadır. Kırmızı ve sarının sıcaklığı mükemmel uyum sağlamaktadır.

Ancak gümüş rengi takılar da zıt renk kontrastı nedeniyle modern bir görünüm sunmaktadır. İnci, kristal ve diğer değerli taşlardan oluşan küpeler de kullanabilirsiniz. Farklı renklerde küpe kullanırken diğer aksesuarlarla da uyum sağlaması gerektiğini unutmayın.

Bu senenin kırmızı elbise modelleri seçenekleri ve kombinleri görselleri derledik. Daha fazla fikir için derlediğimiz resim galerisini incelemenizi öneririz.

Resim Galerisi: Kırmızı Elbiseyle Kombin

Bir önceki makalemiz olan Birbiriyle Uyumlu Renkler | Renk Uyumu Tablosu başlıklı yazımızda Birbiriyle Uyumlu Renkler Hangileridir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu