Kilolu Bayanlar İçin Saç Modelleri Nelerdir?

13.11.2021
2.132
Kilolu Bayanlar İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Kilolu bayanlar için saç modelleri başlıklı yazımızda kilolu bayan saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz. Kilolu kadınlara yakışan saç modelleri arasında küt saç modelleri, kısa saç modelleri, orta boy saç modelleri ve uzun saç modelleri yer almaktadır.

Kilolu bayanlara saç modelleri belirlenirken fazla kilolarının yoğunluğuna göre, boy uzunluğuna göre ve yüz tipine göre seçimler yapılmalıdır. Örneğin, uzun boylu kilolu kadınlara saç modelleri belirlenirken çok kısa saçlardan kaçınmak gerekir. Uzun boylu kilolu kadınlara uzun saç modelleri çok daha doğru tercih olacaktır.

Kilolu Bayanlar İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Kilo veremeyen kilolu kadınlar saç modelleri ile ve giyim tarzları ile kendilerini olduğundan daha zayıf gösteren ilizyonları aramaktadır. Doğru saç modeli ve doğru giyim parçaları ile kilolu kadınlar çok daha zayıf ve fit görünebilirler.

Kilolu bayanlarda kısa saç modelleri

Kilolu bayanlarda kısa saç modelleri

Kilolu bayanlara saç modelleri arasında orta boy saç modelleri ilk sırada yer almaktadır. kilolu bayanlar için tüm saçmodelleri uygun formlarda kullanılabilir, kombinlerde de V yaka tasarımlar ile bütünlük sağlanabilir.

Kilolu Madınlar İçin Saç Modelleri (Orta Boy Saç Modelleri)

Uzun boylu kilolu bayanlar için, kısa boylu şişman bayanlar için ve aşırı kilolu bayanlar için kısa saç modelleri çok fazla tercih edilmez. Orta boy saç modellerini ise tüm bu kriterleri de ki bayanlar rahatlıkla kullanabilir.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ⇒ Orta Boy Saç Modelleri Yapımı Ve Çeşitleri 

Kilolu bayanlar için saç kesim modelleri arasında yer alan orta boy saç kesimleri lop saç kesimi, perçemli saç kesimi, uzun asimetrik saç kesimi ve katlı saç kesimi yer almaktadır.

Kilolu bayanlara yakışan saç modelleri

Kilolu bayanlara yakışan saç modelleri

Kilolu Kadınlara Kısa Saç Modelleri

Şişman, kilolu bayanlara kısa saç yakışır mı sorusu kilo problemi olan tüm bayanların kendisine ve kuaförüne sorduğu sorular arasındadır.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ⇒ Yuvarlak Yüze Kısa Saç Modelleri Kadın

Kilolu bayanlara kısa saç elbette yakışır. Ancak doğru yüz şekli, doğru kilo ve doğru boy uzunluğu olması gerekmektedir.

Kilolu, ancak oval bir yüze sahipseniz kısa saç modellerinin tümünü kullanabilirsiniz. Ancak kilolu tombul yüze yakışan saç modeli arıyorsanız dağınık kahküllü saç modelleri, tepe kısmı katmanlı saç modelleri kullanabilirsiniz.

Kilolu kadınlara kısa saç modelleri neler

Kilolu kadınlara kısa saç modelleri neler

Kilolu bayanlarda kısa saç modelleri yanaklar tombulsa yanakların keskinliğini alacak şekilde asimetrik yapılmalıdır.

Kilolu Kadınlar İçin Saç Modelleri ( Uzun Saç)

Kilolu kadın saç kesim modelleri arasında uzun saçlar ilk sıralarda yer almaktadır. Orta uzunlukta saçlar veya uzun yüzü daha ince gösterecek perçemler ile birlikte kullanıldığı zaman daha dikkat çekici olacaktır.

Kilolu bayan saç modelleri için kahkül kullanımı perçem şeklinde olduğu zaman vücut hatları ile orantılı bir görünüme kavuşacaktır. Yuvarlak vücut ile birlikte yuvarlak kakül kesimi veya yuvarlak saç kesimi sizin daha yuvarlak görünmenizi sağlayacaktır.

Kilolu bayan saç modelleri

Kilolu bayan saç modelleri

Kilolu bayanlara saç kesim modelleri uygulanırken saç uçlarında sivrilik bırakılarak ilk bakıldığında ince uzun bir algı yaratılmalıdır. Kilolu kadın küt saç kesimleri bile asimetrik şekilde yapılırsa  bu algı güçlü hale getirilerek çok daha zayıf ve fit görünmenizi sağlar.

Kilolu kadın uzun saç toplama modelleri yapılacağı zaman tepe kısmından bombeli saç kullanılmalıdır. Yanlara doğru salaş ve  geniş görünümlü saçlar sizi çok daha kilolu ve şişman gösterecektir.

Kilolu Bayanlar Nasıl Saç Kestirmeli?

Kilolu kadın saç kesim modelleri uygulanırken boyun uzunluğu da dikkate alınmalıdır. Boynu kısa kilolu bayanlar doğru saç modeli kullanılmadığı zaman hem boyunları daha kısa görünecek, hem de daha kilolu izlenimi vereceklerdir.

Kilolu ve kısa boyunlu bayan saç modelleri boynu açıkta bırakacak şekilde tasarlanmalıdır. Bazı kadınlar boynu açıkta bırakan saç kesimlerinden çok fazla hoşlanmaktadır.

Kilolu bayanlar için saç modelleri

Kilolu bayanlar için saç modelleri

Bu durumda ya boyunun dörtte üçünü açıkta bırakacak saç kesimleri yaptırmalısınız, ya da balerin topuzu tarzı tepe topuz saç modelleri kullanmalısınız. Tam da bu noktada kilolu kadınlar için kısa saç modelleri öne çıkmaktadır.

Kısa saç kullanmak istemiyorsanız omuz hizasında geçmeyen asimetrik küt saç kesimini veya asimetrik bob saç kesimi öneriyoruz.

Bu yazımız da ilginizi çekebilir ⇒ Kilolu Bayanlar Nasıl abiye Giymeli?

Aşağıdaki resim galerisinde  bu senenin kilolu kadın saç kesim modelleri arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Daha fazla detay ve ayrıntı için görselleri inceleyebilirsiniz

Resim Galerisi Kilolu Kadın İçin En Güzel Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu