Tarz Kadın

Kel Saç Modelleri 2024

22.07.2023
333
Kel Saç Modelleri 2024

Kel saç modelleri 2024 stilleri olur mu dediğinizi duyar gibiyim. Aslında kel erkek saç modelleri de kendisine özgü sakal modelleri ile eşleştirilmektedir. Tepesi kel erkek saç modelleri, hafif kel erke saç modelleri de sakal ile eşleştirildiği zaman daha karizmatik durmaktadır. Ancak doğru yüz şekli ile doğru sakal eşleştirmesi yapmalısınız. Aksi takdirde karizmatik görünümden uzaklaşırsınız.

Peki kel saç modelleri nelerdir? İşte detaylar…

Kel Saç Modelleri 2024 Stilleri

Saçlar, kişisel tarzımızı yansıtan önemli bir unsurdur. Ancak bazı insanlar için saç modelleri seçmek konusunda zorluklar yaşanmaktadır. Özellikle kellere yakışan saç modelleri bulmak bazen bir meydan okuma haline gelmektedir. Neyse ki, keller için de birçok çekici saç modeli seçeneği bulunmaktadır. Bu makalede, keller için harika saç modelleri hakkında bilgi vereceğim.

kel saç modelleri

kel saç modelleri

>> Birinci seçenek “tümüyle tıraş” olarak adlandırabileceğimiz bir stil. Bu stil, tamamen kel olan başa uygulanan çok etkileyici bir seçenektir. Tıraş edilmiş saçlar, modern ve sofistike bir görünüm sağlar. Ayrıca uzun uzun bakım gerektirmez. Aşırı sıcaklarda ve güneşli ortamlarda cildinizi nemli tutmanız ve güneş koruyucu kullanmanız yeteli olacaktır.

>>  İkinci seçenek ise “kısa ve stilize” saç modelleridir. Özellikle tepesi kel erkek saç modellerini de bu grupta görüyoruz. Bu tarzda, kısa saçlar belirli bir uzunlukta bırakılmaktadır. Ardından profesyonel bir şekillendirme ürünü ile şekillendirilir. Özellikle kafa derisindeki kelliği gizlemeye yardımcı olan bir seçenektir ve modern, genç bir görünüm sağlamaktadır.

>> Üçüncü seçenek olarak “sakal vurgulu” saç modelleri oldukça popülerdir. Kel sakal modelleri bu noktada görünüme karizmatik ve havalı bir görünüm katacak şekilde şekillendirilmektedir. Burada yüz şekline uygun sakal seçimi son derece önemlidir. Bu tarzda, saçlar kısa tutulurken sakal bölgesi daha uzun bırakılmaktadır. Böylece yüz hatlarına daha çekici bir görünüm kazandırılır.

>> Son seçenek ise, “saç aksesuarlarıyla” oynayarak kelliği gizlemek olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada en çok kullanılan materyal şapkadır. Kel erkeklerde şapka kullanımı, kişilik katmanın yanı sıra tüm kıyafetinizle de uyum sağlayabilecek niteliktedir. Resmi kombinler hariç. Özellikle sportif erkek kombinlerinde, şapka kullanımı ekstra havalı gösterecektir.

Keller için saç modelleri seçmek zaman alıcıdır. Ancak doğru stil ve saç bakım rutini ile kendinize güven dolu bir görünüm elde edebilirsiniz. Unutmayın! Önemli olan kendinizi iyi hissetmektir.

Kel Sakal Modelleri

Aslında kellerin saç modelleri, doğru sakal modeli ile eşleştirilmelidir. Böylece yüz hatları daha estetik hale getirilmektedir. Kel saç modelleri erkek stillerinde, tüm sakal stilleri kullanılmaktadır. Ancak yüz şekline uygun sakal modeli seçmek şartıyla. Çünkü uzun yüze yakışan sakal modelleri ile yuvarlak yüze yakışan sakla modelleri farklıdır.

Kellere yakışan saç sakal modelleri

Kellere yakışan saç sakal modelleri

Sakal, özellikle kel erkek saç modeli ile eşleştirileceği için daha dikkatli seçilmelidir. Çünkü burada belirleyici rolün hepsini sakal üstlenmektedir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Yüz Şekline Göre Sakal Modelleri | Bu Senenin

Kel erkek saç sakal modeli arasında kazıtılmış saç modelleriyle keçi sakalı, kirli sakal, ülkücü sakalı ve kaba sakal kullanılmaktadır. Ek olarak diğer sakal modellerinin de kullanıldığını belirtelim.

Kel saç modelleri, ve hafif kel erkek saç kesimleri arasında saça çizik atma da sık görülmektedir. Özellikle genç kel erkek saç modelleri arasında saça çizik atma ve sakal birlikte kullanılmaktadır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin kel saç modeller ve sakal kesimleri arasından derlediğimiz görselleri sunuyoruz. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kel erkekler İçin Değişik Saç Modelleri

Bir önceki makalemiz olan Erkek Saç Stilleri 2024: 10+ Farklı Model başlıklı yazımızda Erkek saç stilleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

ETİKETLER:
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu