Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

01.06.2021
2.645
Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Kare yüz şekline göre saç modelleri erkek başlıklı yazımızda keskin yüz hatlarına sahip olan erkeklerin bana hangi saç modeli yakışır sorusunun cevabı niteliğinde cevaplar vereceğiz. Saç modellerini belirlemeden önce bana hangi saç modeli yakışır erkek sorusunun cevabını bulmanız gerekmektedir.

Zira her saç modeli her yüz şekline uyum sağlamayacaktır. Yüz tipi için saç modeli belirlemezseniz hem kendiniz aynadaki yüzünüzü beğenmeyecek hem de etrafınızdaki insanlardan olumsuz yorum olacaksınız. Bugün sizlere kare yüz için saç modelleri erkek stillerinden bahsetmek istiyoruz.

Kare Yüz Şekline Göre Saç Modelleri Erkek

Kare yüz nasıl olur? Kare yüz şeklinde yüzün genişliği ve uzunluğu hemen hemen aynıdır. Çene hattı ise belirgin bir şekilde öne çıkmaktadır.

Kare yüzler için kısa saç modelleri

Kare yüzler için kısa saç modelleri

Birçok kadının daha karizmatik ve daha erkeksi bulduğu yüz şekilleri arasında yer alan kare yüz saç modelleri erkek formları için bu imajı daha da güçlendirecek saç modelleri belirlemeniz gerektiğini unutmayın.

Kare Yüz Saç Modelleri Erkek

Hangi saç modeli bana yakışır? Kare yüze saç modelleri bütün olmalıdır. Bu bütün içerisinde favoriler, ense traşı, saç uzunluğu veya kısalığı gibi etkenler yer almaktadır.

Kare yüz saç modelleri seçimlerinde favorilerin kısa tutulduğu saç modelleri tercih edilmelidir. Yüz hatlarınız kare formunda olduğu için bu formu destekleyecek doğru saç modellerine karar vermelisiniz.

Fade kesim saç, kare surat saç modelleri erkek stilleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Fransız kesim saç modelleri de yüz hatlarınızı daha estetik gösteren kare yüz saç şekli olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kare yüz için saç modelleri belirlenirken üst kısımların uzun, yanların kısa olduğu saç modellerine öncelik verilmelidir. Bu şekilde yüz hatlarınız hem daha orantılı hale gelecek, hem de daha dikkat çekici ve daha karizmatik görünecektir. Bahsettiğimiz Fransız kesim veya face saç kesimine en uygun sakal modeli ise ince sakal olarak karşımıza çıkmaktadır.

kare yüze saç sakal modelleri

kare yüze saç sakal modelleri

Kare Yüzler İçin Kısa Saç Modelleri

Kısa saç erkek süt ile kullanmayı sevenlerdenseniz müjdemizi isteriz. 3 numara saç modeli, yüz hattınızın keskinliğini daha erkeksi ve daha karizmatik hale getirecek saç modelidir.

Kare yüz tipine göre saç modelleri erkek stilinde dalgalı saçlara sahip olanlar saç şekillerini belirlemede daha şanslıdır.  Dalgalı erkek saç modeline şekil verirken yüz hattınızı rahatlıkla istediğiniz forma sokabilirsiniz.

Düz erkek saç modeli için ise bu biraz daha zordur. Kolay şekil almayan düz saçlar için kısa saç kesimi en rahat  ve en tarz kullanım olacaktır.

Kare yüzler için saç modelleri erkek stilleri kıvırcık saçlar için belirlenecek s orta uzunlukta saçlar veya kısa saç kesimleri tercih edilmelidir. Kısa saç isimleri ve numaraları hakkında detaylı bilgi arıyorsanız erkek saç numaraları ve isimleri yazımızdan inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde kare yüze uygun saç modelleri hakkında bu senenin trend saç modelleri arasından seçtiğimiz görselleri inceleyebilirsiniz.

Resim Galerisi: Kare Yüzlü Erkek Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Saç Modelleri Erkek | Muhteşem Stiller başlıklı yazımızda Düz saç ve Erkek Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu