Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri

07.02.2023
3.644
Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri

Kalın telli saçlar için kesim modelleri denilince kabarık saç kesim modelleri de gelmektedir. Kalın ve gür saçlar için ne yapılmalıdır? Özellikle kalın ve gür saçlar nasıl kesilmeli? Kabarık saç kesim modelleri çerçevesinde kabarık ve dalgalı saçlar nasıl kesilmeli sorusu da vardır. Ayırca kalın telli saç kesimi, gür saç kesimi de vardır. Çünkü kabarık ve kalın telli saçlar doğru saç kesimi yapılmadığı zaman sıkıntılı sonuçlar meydana gelmektedir.

Kalın Ve Kabarık Saçlar İçin Saç Kesim Modelleri

Oysaki doğru kesim ile kalın telli saç modelleri gıpta edilecek saç modellerine dönüşebilmektedir.

Gür saç, şekillendirme, kesim ve model bakımında kişiyi kolay şekil alan saçlara göre daha da çok zorlamaktadır. Kalin telli sac kesimi için doğru teknikleri merak ediyorsanız yazımızın detaylarında kalın telli gür saçlar için saç kesim modellerini inceleyebilirsiniz.

Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

Kabarık saç kesim modelleri nasıldır? Birçok kişi için kalın telli ve gür saçlar sağlıklı saçlar anlamına gelmektedir. Oysa ki bu saçlarında kendi içinde belli sıkıntıları vardır. Bunlardan en önemlisi kabarık kalın telli saç doğru saç kesimidir. Çünkü kalın telli saç modelleri doğru saç kesimleri ile oluşturulmalıdır.

Kalın telli saç

Kalın telli saç-kalın ve gür saçlar için kesim

Kabarık kalın telli saç kesimi öncesi dikkat edilecek en önemli detay yüz şekline göre saç kesimi olmalıdır. Aslında saçlar aşırı kabarık ve kalın telli ise saçlara ara makas atılmalıdır.

Kabarık saçlar için saç kesim modelleri, yüz şekline göre saç kesimi şeklinde olmalıdır. Ayrıca cilt alt tonuna göre saç rengi belirlenmesi çok daha etkili sonuçlar verecektir.

Kalın telli kısa saç modelleri bayan tasarımları arasından seçimler yapabilirsiniz. Eğer yüz şekliniz kısa saç modelini kaldırabilecek yapıda ise kısa saç stilleri denemelisiniz. Çünkü kısa saç, kabarmayı ve elektriklenmeyi önlediği için doğru kalın telli saç kesim olacaktır.

Yani kalın ve kabarık saçlar için saç modelleri arasında kısa saçlar önemli yere sahiptir. Çünkü daha kolay yatıştırılmakta ve şekil almaktadır.

Kalın telli saç kesim modelleri arasında uzun saçların olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Aslında kabarık saç modelleri uzun saçlarla saha da söz dinler hale gelmektedir.

Özellikle toplu saç modeli kabarık uzun saçlarda sık kullanılmaktadır. Örgülü uzun saç ve sıkı topuz uzun saç en çok kullanılan kabarık uzun saç modelleridir.

gür saç kesim

gür saç kesim

Uzun saç modelleri kullanırken ara makas ile saçlarınızı dipten biraz seyreltmenizi istiyoruz. Çünkü ara makas kullanılmaz ise açık saç modelleri kullanırken saçlarınız daha kabarık ve gür görünecektir.

Kalın telli saçlar için saç modelleri arasında pixie saç ve bob saç kesimini de öneriyoruz. Bu saç kesimlerine ek olarak dip ara makas yapılırsa çok daha güzel olur.

Kalın saç kesim modelleri

Gür ve Kalın saç kesim modelleri

Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri

Gür ve kalın telli saçlar için saç modelleri arasında seyrek katlı saç stilleri de öne çıkmaktadır. Kısa katlı saç modelinin çok fazla önermiyoruz. Zira kısa katlı saç modeli ile saçlarınız daha kabarık ve daha gür görünecektir. Gür saç kesim modelleri çerçevesinde ara makaslı katlı saç kesimi düşünebilirsiniz.

Gur saclar icin sac kesimleri nelerdir? Kalın telli saçlar nasıl kesilmeli sorusunun arasında gür ve dalgalı saçlarda bulunmaktadır. Gür ve dalgalı saçlar omuz hizasında saç kesimi şeklinde olabilir. Çünkü kalın telli kısa saç kesimi ile çok daha dikkat çekici görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Kalın Telli Saç- Kabarık Saç

Kalın telli saçlar sert yapısı nedeniyle sürekli saç kremi veya sabitleyici kullanılarak kullanılan saçlardır.

Saç kremi veya sabitleyiciyi düzenli olarak kullanıyor musunuz? O halde yüz tipine uygun saç modelini, kalın telli saç modelleri olarak kullanabilirsiniz. Ancak sabitleyici kullanmak istemeyenler arasında iseniz bahsettiğimiz kalın telli saç kesim modelleri deneyebilirsiniz.

Kalın telli kısa saç modelleri

Kabarık kalın telli kısa saç modelleri

Kalın telli saç bakımı doğru yapılmazsa çok çabuk dağılır ve elektriklenir. Bu nedenle düzenli bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kalın telli dalgalı saç kesim modelleri yapımı sırasında da sabitleyici kullanılmalıdır.

Kalın telli saç kesim modelleri  arasında yer alan kısa saç modelleri kullanmak istemiyor musunuz? O halde uzun saçları ya sabitleyici ile sabitleyecek ya da toplu olarak kullanacaksınız.

Kabarık Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kısa Kesim Modelleri

Kalın ve kabarık saçlar için saç kesim modelleri arasında pixie saç, kısa bob saç ilk sıradadır. Ayrıca Amerikan saç kesimi bayan, küt saç, lob saç gibi çok kısa saç modelleri yer almaktadır.

kabarık saçlara kesim modelleri

kabarık saçlara kesim modelleri

Gür saç kesim modelleri için yapılan saç kesimlerinde ara makas mutlaka kullanılmalıdır. Ara makas kullanmak istemiyorsanız durulanmayan saç kremi ile saçlar söz dinler hale getirilmelidir.

Gür saçlar için kısa saç modelleri arasında çene hizasında saç kesimi gibi çok kısa küt saç modelleri de kullanılmaktadır.

Kalın Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

Kabarık saçlar için saç kesim modelleri, kalin telli sac kesimi için de kullanılmaktadır. Seyrek saç tipine sahip olanlar kalın saç için iç geçirirler. Çünkü kalın saçlar doğru saç kesimleri ile her zaman bakımlı ve iddialı modeller sunmaktadır.

Kabarık saçlara kesim modelleri nasıl olmalıdır? Kalın saç modelleri arasında küt saç gibi düz saç kesimleri kullanıcısını her zaman daha alımlı göstermektedir. Bu uzun kalın saçlar için de, kısa kalın saçlar için de aynıdır.

Dalgalı kalın saçlar, özellikle küçük yüzlü kadınların yüzlerini daha da küçük göstermektedir. Bunun için mutlaka düz küt saç kesimleri tercih edilmelidir.

kalın telli saçlar için saç modelleri

kalın telli saçlar için saç modelleri

Kabarık saç kesim modelleri kadın stilleri arasında kıvırcık saçlar ve aşırı dalgalı saçlar çok fazla yoktur. Sık saçlar daha çok uzun saç modelleri ile birlikte saç örgü modeli ile şeklinde kullanılmaktadır.

Kalın kabarık saçlar için kesim modelleri kullanımı sırasında fön ile şekillendirilerek kullanmalısınız. Böylece etkileyici görünüm sunma şansınızın çok daha fazla olacağını unutmayın!

Aşağıdaki resim galerisinde kalın saç kesim modelleri arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Resim gelirsini inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kabarık Kalın Telli Saç Modelleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Saç Modelleri 2025 Seçenekleri başlıklı yazımızda En Güzel Kına Gecesi Saçları ve kınalık saç modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu