Tarz Kadın

Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

04.03.2021
101
Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

Kalın telli ve gür saçlar için kesim modelleri başlıklı yazımızda birçok kişinin işine yarayacak olan kalın telli saç kesimi hakkında bilgiler vereceğiz. Kalın telli saçlar doğru saç kesimi yapılmadığı zaman sıkıntılı sonuçlar meydana gelmektedir. Oysaki doğru kesim ile kalın telli saç modelleri gıpta edilecek saç modellerine dönüşebilmektedir.

Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

Birçok kişi için kalın telli ve gür saçlar sağlıklı saçlar anlamına gelmektedir. Oysa ki bu saçlarında kendi içinde belli sıkıntıları vardır. Bunlardan en önemlisi kalın telli saç doğru saç kesimi ile oluşturulmaz ise ortaya çıkacak sonuçlardır.

Kalın telli saç

Kalın telli saç

Kalın telli saç kesimi öncesi dikkat edilecek en önemli detay yüz şekline göre saç kesimi olmalıdır. Yüz şekline göre saç kesimi ile birlikte cilt alt tonuna göre saç rengi belirlenmesi çok daha etkili sonuçlar verecektir.

Kalın telli kısa saç modelleri bayan tasarımları arasından seçimler yapabilirsiniz. Eğer yüz şekliniz kısa saç modelini kaldırabilecek yapıda ise kısa saç stilleri kabarmayı ve elektriklenmeyi önlediği için doğru kalın telli saç kesim olacaktır.

Kalın telli saç kesim modelleri arasında uzun saçların olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Gün içerisinde gerek toplu saç modeli gerek açık saç modeli ile rahat edebileceğiniz uzun saç modellerini kullanmanızı öneriyoruz.

Uzun saç modelleri kullanırken ara makas ile saçlarınızı dipten biraz seyreltmenizi istiyoruz. Çünkü ara makas kullanılmaz saç uçlarına yapılırsa saçlarınız çok daha kabarık ve gür görünecektir.

Kalın telli saçlar için saç modelleri arasında pixie saç ve bob saç kesimini de öneriyoruz. Bu saç kesimlerine ek olarak dip ara makas yapılırsa çok daha güzel olur.

Kalın saç kesim modelleri

Kalın saç kesim modelleri

Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri

Gür ve kalın telli saçlar için saç modelleri arasında uzun katlı saç stilleri de öne çıkmaktadır. Kısa katlı saç modelinin çok fazla önermiyoruz. Zira kısa katlı saç modeli ile saçlarınız daha kabarık ve daha gür görünecektir.

Kalın telli saçlar nasıl kesilmeli sorusunun arasında gür ve dalgalı saçlarda bulunmaktadır. Gür ve dalgalı saçlar omuz hizasında saç kesimi veya kalın telli kısa saç kesimi ile çok daha dikkat çekici görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Kalın Telli Saç

Kalın telli saçlar sert yapısı nedeniyle sürekli saç kremi veya sabitleyici kullanılarak kullanılan saçlardır. Saç kremi veya sabitleyiciyi düzenli olarak kullanan biriyseniz bildiğiniz saç modelini kalın telli saçlar için saç modelleri olarak kullanabilirsiniz. Ancak sabitleyici kullanmak istemeyenler arasında iseniz bahsettiğimiz  kalın telli saç kesim ve saç modelleri deneyebilirsiniz.

Kalın telli kısa saç modelleri

Kalın telli kısa saç modelleri

Kalın telli saç bakımı doğru yapılmazsa çok çabuk dağılır ve elektriklenir bu nedenle düzenli bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Şekil alması zor olan bir saç modeli olan kalın telli saç modelinde saça verilen şeklin uzun süre korunması için mutlaka sabitleyici kullanılmalıdır.

Kolay saç bakım veya kolay saç yapımı için mutlaka doğru saç kesimi yapmalısınız.

Kalın telli saç kesim modelleri  arasında yer alan kısa saç modelleri kullanmak istemiyorsanız uzun saçları ya sabitleyici ile sabit verecek ya da toplu olarak kullanacaksınız.

Aşağıdaki resim galerisinde kalın saç kesim modelleri arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Resim gelirsin inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kalın Telli Saç Modelleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Röfle Saç Modelleri Ve Röfle Fiyatları 2021 başlıklı yazımızda Röfle, rofle saç modelleri ve Röfle saç modelleri ve röfle fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu