Tarz Kadın

Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

11.09.2021
1.399
Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

Kalın telli ve gür saçlar için kesim modelleri başlıklı yazımızda birçok kişinin işine yarayacak olan kalın telli saç kesimi hakkında bilgiler vereceğiz. Kalın telli saçlar doğru saç kesimi yapılmadığı zaman sıkıntılı sonuçlar meydana gelmektedir. Oysaki doğru kesim ile kalın telli saç modelleri gıpta edilecek saç modellerine dönüşebilmektedir.

Gür saç, şekillendirme, kesim ve model bakımında kişiyi kolay şekil alan saçlara göre daha da çok zorlamaktadır. Kalin telli sac kesimi için doğru teknikleri merak ediyorsanız yazımızın detaylarında kalın telli gür saçlar için saç kesim modellerini inceleyebilirsiniz.

Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kesim Modelleri

Birçok kişi için kalın telli ve gür saçlar sağlıklı saçlar anlamına gelmektedir. Oysa ki bu saçlarında kendi içinde belli sıkıntıları vardır. Bunlardan en önemlisi kalın telli saç doğru saç kesimi ile oluşturulmaz ise ortaya çıkacak sonuçlardır.

Kalın telli saç

Kalın telli saç-kalın ve gür saçlar için kesim

Kalın telli saç kesimi öncesi dikkat edilecek en önemli detay yüz şekline göre saç kesimi olmalı, gerekirse saçlara ara makas atılmalıdır. Yüz şekline göre saç kesimi ile birlikte cilt alt tonuna göre saç rengi belirlenmesi çok daha etkili sonuçlar verecektir.

Kalın telli kısa saç modelleri bayan tasarımları arasından seçimler yapabilirsiniz. Eğer yüz şekliniz kısa saç modelini kaldırabilecek yapıda ise kısa saç stilleri kabarmayı ve elektriklenmeyi önlediği için doğru kalın telli saç kesim olacaktır.

Kalın telli saç kesim modelleri arasında uzun saçların olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Gün içerisinde gerek toplu saç modeli gerek açık saç modeli ile rahat edebileceğiniz uzun saç modellerini kullanmanızı öneriyoruz.

gür saç kesim

gür saç kesim

Uzun saç modelleri kullanırken ara makas ile saçlarınızı dipten biraz seyreltmenizi istiyoruz. Çünkü ara makas kullanılmaz saç uçlarına yapılırsa saçlarınız çok daha kabarık ve gür görünecektir.

Kalın telli saçlar için saç modelleri arasında pixie saç ve bob saç kesimini de öneriyoruz. Bu saç kesimlerine ek olarak dip ara makas yapılırsa çok daha güzel olur.

Kalın saç kesim modelleri

Kalın saç kesim modelleri

Kalın Telli Saçlar İçin Kesim Modelleri

Gür ve kalın telli saçlar için saç modelleri arasında uzun katlı saç stilleri de öne çıkmaktadır. Kısa katlı saç modelinin çok fazla önermiyoruz. Zira kısa katlı saç modeli ile saçlarınız daha kabarık ve daha gür görünecektir.

Gur saclar icin sac kesimleri; Kalın telli saçlar nasıl kesilmeli sorusunun arasında gür ve dalgalı saçlarda bulunmaktadır. Gür ve dalgalı saçlar omuz hizasında saç kesimi veya kalın telli kısa saç kesimi ile çok daha dikkat çekici görünüm yakalamanızı sağlayacaktır.

Kalın Telli Saç

Kalın telli saçlar sert yapısı nedeniyle sürekli saç kremi veya sabitleyici kullanılarak kullanılan saçlardır. Saç kremi veya sabitleyiciyi düzenli olarak kullanan biriyseniz bildiğiniz saç modelini kalın telli saçlar için saç modelleri olarak kullanabilirsiniz. Ancak sabitleyici kullanmak istemeyenler arasında iseniz bahsettiğimiz  kalın telli saç kesim ve saç modelleri deneyebilirsiniz.

Kalın telli kısa saç modelleri

Kalın telli kısa saç modelleri

Kalın telli saç bakımı doğru yapılmazsa çok çabuk dağılır ve elektriklenir bu nedenle düzenli bakım yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Şekil alması zor olan bir saç modeli olan kalın telli saç modelinde saça verilen şeklin uzun süre korunması için mutlaka sabitleyici kullanılmalıdır.

Kolay saç bakım veya kolay saç yapımı için mutlaka doğru saç kesimi yapmalısınız.

Kalın telli saç kesim modelleri  arasında yer alan kısa saç modelleri kullanmak istemiyorsanız uzun saçları ya sabitleyici ile sabit verecek ya da toplu olarak kullanacaksınız.

Kabarık Kalın Telli Ve Gür Saçlar İçin Kısa Kesim Modelleri

Kalın ve kabarık saçlar için saç kesim modelleri arasında pixie saç, kısa bob saç, amerikan saç kesimi bayan, küt saç, lob saç gibi kısa saç ve çok kısa saç modelleri yer almaktadır.

kabarık saçlara kesim modelleri

kabarık saçlara kesim modelleri

Gür saç kesim modelleri için yapılan saç kesimlerinde ara makas mutlaka kullanılmalıdır. Ara makas kullanmak istemiyorsanız durulanmayan saç kremi ile saçlar söz dinler hale getirilmelidir.

Gür saçlar için kısa saç modelleri arasında çene hizasında saç kesimi gibi çok kısa saç modelleri de kullanılmaktadır.

Kalın Telli Saçlar İçin Saç Modelleri

Kabarık saçlar için saç kesim modelleri, kalin telli sac kesimi için de kullanılmaktadır. Seyrek saç tipine sahip olanlar kalın saç için iç geçirirler. Zira kalın saçlar doğru saç kesimleri ile her zaman bakımlı ve iddialı modeller sunmaktadır.

Kabarık saçlara kesim modelleri; Kalın saç modelleri arasında küt saç gibi düz saç kesimleri kullanıcısını her zaman daha alımlı göstermektedir. Bu uzun kalın saçlar için de, kısa kalın saçlar için de aynıdır.

Zira dalgalı kalın saçlar, özellikle küçük yüzlü kadınların yüzlerini daha da küçük gösterdiği için mutlaka düz saç kesimleri tercih edilmelidir.

kalın telli saçlar için saç modelleri

kalın telli saçlar için saç modelleri

Sık saçlar için kesim modelleri kadın stilleri arasında da kıvırcık saçlar ve aşırı dalgalı saçlar çok fazla yoktur. Sık saçlar daha çok uzun saç modelleri ile birlikte saç örgü modeli ile şeklinde kullanılmaktadır.

Kalın saçlar için kesim modelleri kullanımı sırasında fön ile şekillendirilerek kullanılırsa etkileyici görünüm sunma şansınızın çok daha fazla olacağını unutmayın.

Aşağıdaki resim galerisinde kalın saç kesim modelleri arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Resim gelirsin inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Kalın Telli Saç Modelleri

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan En Trend Kısa Saç Modelleri 2022-2023-75+Fikir başlıklı yazımızda En Trend Kısa Saç Modelleri, kısa saç ve kısa saç renk modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu