Tarz Kadın

Kabarık Duvak Modelleri 2022-2023

Kabarık Duvak Modelleri 2022-2023

Kabarık Duvak Modelleri 2022 kimlere yakışır?  Gelin aksesuarları arasında en çok kullanılan duvak modelleridir. Duvak, gelinlik modeline duvak olarak çeşitlilik göstermektedir. Bugün sizlere kabarık duvaklar (patlak duvaklar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Yüz tipine göre saç modelleri veya vücut tipine göre kombinler olduğu gibi, yüz tipine göre ve gelinliğe göre duvak modelleri de vardır. Kabarık duvak kimlere yakışır sorusunun cevabını birlikte görelim.

Kabarık Duvak Modelleri 2022-2023

Bir gelinliğin şüphesiz ki en can alıcı parçası duvakdır. Gelinliğe uyumlu duvak seçimi son derece önemlidir. Doğru duvak seçimi hem gelinliği güzel gösterecek hem de şıklığınızı üst seviyelere taşıyacaktır.

kabarık duvak örnekleri

Duvak Modelleri Seçimi-Doğru Duvak Seçimi Nasıl Olmalı?

Doğru duvak seçimi yapmak en az doğru gelinlik seçimi yapmak kadar önemlidir. Aynı özenin gösterilmesi gerekir. Yine de bazı gelinler duvak yerine başlarında taç veya çiçekler kullanmaktadır. Ancak gelini ve gelinliği güzel gösteren en güzel gelinlik aksesuarları arasında duvak ilk sıradadır.

kabarık duvak modeli – iki kat duvak

Bazı gelinler ise bu en özel günlerinde başlarında uçuşan tüllerden yapılmış bir duvak kullanmayı tercih etmektedirler.

Duvak kullanmak veya kullanmamak ya da kullanacağı duvak modeli seçmek tamamen gelinin tercihine kalmıştır. Bu seçim gelinin zevkine, dönemin trendlerine, gelinin fiziksel özelliklerine ve seçtiği gelinlik modeline göre farklılık gösterir.

Duvak çeşitleri nelerdir araması da gelin adayları tarafından sıklıkla yapılmaktadır. İşte yeni çıkan duvak çeşitleri…

 • Yüzü örten duvak modeli
 • Hayal tül duvak
 • Simli duvak modeli
 • Sade duvak modeli
 • 3 boyutlu duvak modeli
 • Güpürlü duvak modeli
 • Kabarık duvak
 • Tesettür duvak modeli
 • Taşlı duvak modeli
 • Rahibe duvak modeli
 • Uzun duvak modeli
 • Açık saç duvak modeli
 • Taçlı duvak modeli
 • Tepeden duvak modeli
 • İncili duvak modeli
 • Patlak duvak modeli
 • İki kat duvak modeli
 • Kısa duvak modelleri en çok tercih edilen duvaklar arasında yer alır. Yeni sezonda özellikle iki kat duvak tercih edilmektedir.

Çift kat duvak nasıl kullanılır diye birçok gelin adayı merak eder. Çift kat duvak modelinin üst katı kısa alt katı uzun olarak tasarlanır.

İkinci katı yerlere kadar uzanan iki kat duvak modeli olduğu gibi iki kat arasında 10 cm olan iki kat duvak modelleri de mevcuttur. Burada duvak modeli tercih size kalmıştır.

gelin duvak modelleri yeni çıkan

gelin duvak modelleri yeni çıkan

Duvak Seçimi Nasıl Olmalı?

⇒ En özel gününüz için istediğiniz o kusursuz görünümü kazanmak için içinize sinen en şahane gelinliği giymeniz tek başına yeterli değildir.

⇒ Nasıl ki vücut tipinize en uygun gelinliği seçtiyseniz, gelinliğe uygun duvak modeli ile tamamlamanız gerekmektedir.

⇒ Ancak Gelinlik modeli,  gelin ayakkabı modeli, gelin duvağı modeli ve gelin saçı modeli en doğru ve güzel parçalar ile seçilerek ve komple bütünlük sağlanarak kusursuz bir güzellik elde edebileceğinizi asla unutmayın.

Gelinlik İçin Duvak Modelleri – Gelinlik Modeline Göre Duvak Seçimi

Gelinliğe göre duvak modelleri; Bir gelinliğin en ana parçası duvak olduğundan, gelinlik modelinize en uygun duvağı seçmek de en az gelinlik modelini seçmek kadar önem taşır.

Duvak modelleri nasıl seçilmelidir-Hangi yüze hangi duvak yakışır?

Yeni çıkan kabarık duvaklar 2022-2023

Örneğin, prenses gelinlik duvak modeli ve kabarık gelinlik duvak modeli olarak kısa duvak modelleri tercih edilmelidir. Çünkü bu tür gelinlik modellerinin etekleri oldukça kabarıktır.

Kabarık uzun duvak modelleri de doğru gelin saçı modeli ve gelinlik modeli ile oldukça şık duracaktır.

Dar kesim gelinlik modelleri ve balık model gelinlik modelleri için ise uzun duvak modelleri tercih etmek daha makul bir seçenektir.

Hatta uzunluğunu yanında kabarık duvak modelleri de tam bu tür sade gelinlik modelleri için biçilmiş kaftandır.

Kabarık duvak seçimi-tepeden duvak modelleri

Eğer seçtiğiniz gelinlik modeli a tipi gelinlik ve az kabarık gelinlik ise uzun ve iki katlı duvak modelleri ile bu model gelinliğinizi en doğru şekilde tamamlamış olabilirsiniz.

Hatta duvakta kullanılacak dantel detayları bu model gelinliklerini görünümlerini kusursuz bir görünüme taşıyacaktır.

Açık saç duvak modeli

2022-2023 Gelin duvak modelleri fiyatları 1000-10000 TL arasında değişiklik göstermektedir. Duvak modeli fiyatı işciliğine ve kullanılan malzemelerin kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Orta halli şık bir duvak modeli için en az 2000 tl yi gözden çıkarmak gerekmektedir. Kabarık duvak modelleri fiyatları içinde bu kriterler geçerlidir.

Kabarık Duvak saç modelleri

Kabarık duvak için saç modelleri arasında dağınık topuz, yüksek topuz saç modellerini ilk sıralarda görmekteyiz. Topuz hizasında tutturulan patlak duvak çok daha havalı görünmektedir.

Kabarık Duvak saç modelleri 

Kabarık Duvak saç modelleri

Açık saç modelleri, yarım topuz, ende topuzu, alttan topuz gibi gelin başı modelleri ile de kabarık duvak kullanılmaktadır.

Kabarık Duvak Kimlere Yakışır?

Kare yüz şekline sahip olan kişiler, yüz hatlarını daha oval göstermek için patlak duvak kullanabilirler. Böylece çok daha etkili ve güzel bir görünüm yakalayabilirler.  Oval yüz tipine sahip olanlar da kabarık duvak kullanabilirler.

Bu yazıyı okuyanlar buna da baktı⇒  Modern Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları

Resim Galerisi: Bu Senenin En Güzel Duvak Modelleri Ve Fiyatları

 

Bir önceki makalemiz olan Bindallı Modelleri 2022-2023- Yöresel Kıyafetler başlıklı yazımızda Bindallı Modelleri ve Yöresel Kıyafetler hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu