Kabarık Duvak Modelleri

0
400

Her genç kız en özel günü olan düğün gününde kuruşuz bir güzelliği hak eder. Bu amaç için uzun ve meşakkatli bir sürede kendileri için en güzel ve özel gelinliği seçeler. Ancak seçilen gelinlik doğru aksesuarlar ile tamamlanamaz ise o istenile kusursuz görünümü yakalamak mümkün olmayacaktır. Bir gelinliğin şüphesiz ki en can alıcı parçası duvaktır. Doğru duvak seçimi yapmak en az gelinlik seçimini yapmak kadar önemlidir ve aynı özenin gösterilmesi gerekir. Yine de bazı gelinler duvak yerine başlarında taç veya çiçekler kullanabilirler. Bazı gelinler ise bu en özel günlerinde başlarında uçuşan tüllerden yapılmış bir duvak kullanmayı tercih edebilirler. Duvak kullanmak veya kullanmamak ya da kullanacağı duvak modelini seçmek tamamen gelinin tercihine kalmıştır. Bu seçim gelinin zevkine, dönemin trendlerine, gelinin fiziksel özelliklerine ve seçtiği gelinlik modeline göre farklılık gösterir. Duvak modelleri arasında yüzü örten duvak modelleri, kabarık duvak modelleri, rahibe duvak modelleri, uzun ve kısa duvak modelleri en çok tercih edilenler arasında yer alır.

Duvak Seçimi Nasıl Yapılmalı?

En özel gününüz için istediğiniz o kusursuz görünümü kazanmak için içinize sinen en şahane gelinliği giymeniz tek başına yeterli değildir. Nasıl ki vücut tipinize en uygun gelinliği seçtiyseniz o gelinlik modelini ona en uygun duvak modeli ile tamamlamanız gerekmektedir. Ancak en doğru ve güzel parçalar ile o gelinliği tamamlayarak kusursuz bir güzellik elde edebileceğinizi asla unutmayın.

Gelinlik Modeline Göre Duvak Seçimi

Bir gelinliğin en ana parçası duvak olduğundan, gelinlik modelinize en uygun duvağı seçmek de en az gelinlik modelini seçmek kadar önem taşır. Örneğin, prenses model kabarık gelinlikler için kısa duvaklar tercih edilmelidir. Çünkü bu tür gelinlik modellerinin etekleri oldukça kabarıktır. Dar kesimli ve balık model gelinlikler için ise uzun duvak modellerini tercih etmek daha makul bir seçenektir. Hatta uzunluğunu yanında kabarık duvak modelleri de tam bu tür sade gelinlik modelleri için biçilmiş kaftandır. Eğer seçtiğiniz gelinlik modeli a tipi ve az kabarık bir gelinlik ise uzun ve kat kat bir duvak modeli ile bu model gelinliğinizi en doğru şekilde tamamlamış olabilirsiniz. Hatta duvakta kullanılacak dantel detayları bu model gelinliklerini görünümlerini kusuruz bir görünüme taşıyacaktır.

 

Bir önceki makalemiz olan Straplez Gelinlik Modelleri başlıklı yazımızda 2017 Straplez Gelinlik modelleri, Straplez Gelinlik trendleri ve Straplez Gelinlikler hakkında bilgiler vermekteyiz.


CEVAP VER