İtalyan Gelinlik Modelleri Seçimi

20.11.2020
3.207
İtalyan Gelinlik Modelleri Seçimi

İtalyan gelinlik modelleri; Hazır gelinlik markaları, gelinlik modellerinde zengin çeşitleriyle her zevke hitap etmektedir. Eski zamanlarda giyilen gelinlik modellerinin günümüze farklı bir anlayışla getirildiği bilinen bir gerçektir. Bir de bunun yanında dünyaca ün yapmış İtalyan gelinlik modelleri yer almaktadır. Evlilik teklifi alınmasının ardından türlü gelinlik modelleri incelenmeye başlanmaktadır.

Bu konuda dünyaya açılan gelinlik markalarını takip etmek gerekmektedir.

Bu konuda oldukça çok tercih edebileceğiniz markalar yer almaktadır. Önemli olan gerçekten içinize sinen bir gelinlik modelini üstünüzde taşımanızdır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek faydalı olacaktır.

İtalyan Gelinlik Modelleri Seçimi

Gelinlik modellerinin kesimi her vücut tipine göre ayrı olarak farklılaşmaktadır.

Bundan dolayı bedeninizi iyi tanımalı ve gelinlik tercihlerinizi buna uygun olarak yapmalısınız.

Beğendiğiniz gelinlikleri mutlaka denemelisiniz çünkü bu sayede hangi modele karar vereceğiniz kafanızda netleşecektir.

İtalyan gelinlik modelleri dantelli

İtalyan gelinlik modelleri dantelli

İtalyan gelinlik modelleri tercihleriniz arasına girdiyse ona uygun mekân seçimine de başlamanız gerekecektir. Bütün gelinliklerin düğünün yapılacağı mekâna uygun olarak seçilmesi gerekmektedir.

Bu noktada sizin gelin olarak rahat etmeniz, içinde rahat edeceğiniz ve rahat bir şekilde oynayacağınız parçalar seçmelisiniz.

Hangi Gelinli Hangi Mekanda Giyilir?

Örneğin bir balo salonunda düğününüz gerçekleşecekse italyan gelinlik prenses modelleri seçmeniz doğru olacaktır.

İtalyan gelinlik giymeyi düşünüyorsanız klasik ve bir o kadar zarif çizgileri olan bu modeller için nezih ve klasik bir mekânda düğününüzün gerçekleşmesi gerekmektedir.

italyan gelinlik modelleri işlemeli

İtalyan gelinlik markaları

Hazır Gelinlik Modelleri

Gelinliğinizi Diktirmeli Mi Hazır Mı Almalısınız? Gelinliğin seçimi kadar nasıl alınması gerektiği de gelin adayları tarafından oldukça çok düşünülmektedir.

Bu konuda ayrım yollarına düşen genç kızlar vücut tiplerine uygun olmayan hazır gelinlikleri beğenmeyerek diktirme planları içerisine girmektedirler.

Eğer hayallerinizde kendi oluşturduğunuz bir tasarımı giymek isterseniz diktirmeniz elbette mantıklı olacaktır.

Ancak fazla vaktiniz yok ise vücut tipinize uygun olacak hazır gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

italyan gelinlik

italyan gelinlik

Gelinlik diktirmenin kolay olmadığı bilinen bir gerçektir. Kastedilmek istenen diktirmenin bol zamanınızı alacağıdır. Diğer bir nokta ise bol bol provaya gitmeniz gerekeceğidir.

Ancak birçok gelinlikçi hazır bir gelinliği üstünüze uygun olarak yeniden dizayn edebilmektedir. Vücut tipinize uygun gelinlik olması en önemli noktadır. Bu noktada rahat hareket edebilmeniz düşünülecektir.

Gelinlik İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Geliklik altına ne giyilir? Düğün günü sabahı ne giyilir? İtalyan gelinlik modelleri seçmeye kararlı iseniz moda evine diktirmeyi de düşünebilirsiniz. Provaya her gittiğinizde düğünde giyeceğiniz iç çamaşırı yanınızda götürmeniz ve giymeniz önem arz edecektir.

Gelinlik sabahlığı-gelin sabahlığı

Gelinlik sabahlığı-gelin sabahlığı

Gelinlik iç çamaşırı seçimini gelinliğinize karar verdikten sonra yapmalısınız.

Örneğin straplez bir gelinlik alacaksanız çamaşırınız elbette ona uygun olmalıdır. (straplez iç çamaşırı olmalıdır)

İç çamaşırları özel dizaynlarla beğenilere sunulmaktadır. Bazı gelinlikler için özel olarak üretilmiş büstiyer modelli sırt kısmı daha açık sutyenleri tercih etmeniz mantıklı olmaktadır. Sırt dekolteli bir gelinlik alacaksanız yine sırt kısmı olmayan bir model tercih etmelisiniz.

Aşağıda italyan gelinlik modelleri 2020 resim galerisi sunuyoruz. İncelemeniz daha doğru tercihler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Resim Galerisi: 2021 İtalyan Gelinlik

Bir önceki makalemiz olan Taşlı Gelinlik Modelleri 2024 Seçenekleri başlıklı yazımızda Taşlı Gelinlik Modelleri 2021 hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. fatma güzel dedi ki:

    italyan gelinlik modellerinin hastasıyım.çok zarif görünüyor. zayıf ve uzun boylular için bence muhteşem bir seçim. üstelik bu model gelinliklerde uzun ve kısa kuyruklar da çok hoş. bir de hafif bir kalçanız ve çıkık bir poponuz var ise sizden güzeli yoktur 🙂

    1. Emine dedi ki:

      Merhaba Fatma hanım, italyan gelinlik modelleri hakkındaki değerli yorumlarını için çok teşekkürler. bizimle kalarak güncel moda trendlerinden haberdar olmaya devam edin.

Tarz Kadın Blogu