Tarz Kadın

İtalyan Gelinlik Modelleri Seçimi

03.02.2020
422
İtalyan Gelinlik Modelleri Seçimi

İtalyan gelinlik modelleri; Gelinlik modelleri zengin çeşitleriyle her zevke hitap etmektedir. Eski zamanlarda giyilen gelinlik modellerinin günümüze farklı bir anlayışla getirildiği bilinen bir gerçektir. Bir de bunun yanında dünyaca ün yapmış İtalyan gelinlik modelleri yer almaktadır. Evlilik teklifi alınmasının ardından türlü gelinlik modelleri incelenmeye başlanmaktadır.

Bu konuda dünyaya açılan gelinlik markalarını takip etmek gerekmektedir.

Bu konuda oldukça çok tercih edebileceğiniz markalar yer almaktadır. Önemli olan gerçekten içinize sinen bir gelinlik modelini üstünüzde taşımanızdır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek faydalı olacaktır.

İtalyan Gelinlik Modelleri

Gelinlik modellerinin kesimi her vücut tipine göre ayrı olarak farklılaşmaktadır.

Bundan dolayı bedeninizi iyi tanımalı ve gelinlik tercihlerinizi buna uygun olarak yapmalısınız.

Beğendiğiniz gelinlikleri mutlaka denemelisiniz çünkü bu sayede hangi modele karar vereceğiniz kafanızda netleşecektir.

talyan gelinlik modelleri dantelli

İtalyan gelinlik modelleri tercihleriniz arasına girdiyse ona uygun mekân seçimine de başlamanız gerekecektir. Bütün gelinliklerin düğünün yapılacağı mekâna uygun olarak seçilmesi gerekmektedir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Bindallı Modelleri Ve Fiyatları

Bu noktada sizin gelin olarak rahat etmeniz, içinde rahat edeceğiniz ve rahat bir şekilde oynayacağınız parçalar seçmelisiniz.

Örneğin bir balo salonunda düğününüz gerçekleşecekse italyan gelinlik prenses modelleri seçmeniz doğru olacaktır.

İtalyan gelinlik giymeyi düşünüyorsanız klasik ve bir o kadar zarif çizgileri olan bu modeller için nezih ve klasik bir mekânda düğününüzün gerçekleşmesi gerekmektedir.

italyan gelinlik modelleri işlemeli

İtalyan gelinlik markaları

Hazır Gelinlik Modelleri

Gelinliğinizi Diktirmeli Mi Hazır Mı Almalısınız? Gelinliğin seçimi kadar nasıl alınması gerektiği de gelin adayları tarafından oldukça çok düşünülmektedir.

Bu konuda ayrım yollarına düşen genç kızlar vücut tiplerine uygun olmayan hazır gelinlikleri beğenmeyerek diktirme planları içerisine girmektedirler.

Eğer hayallerinizde kendi oluşturduğunuz bir tasarımı giymek isterseniz diktirmeniz elbette mantıklı olacaktır.

Ancak fazla vaktiniz yok ise vücut tipinize uygun olacak gelinlik modelleri arasından seçim yapmanız daha doğru olacaktır.

talyan gelinlik modelleri

Gelinlik diktirmenin kolay olmadığı bilinen bir gerçektir. Kastedilmek istenen diktirmenin bol zamanınızı alacağıdır. Diğer bir nokta ise bol bol provaya gitmeniz gerekeceğidir.

Ancak birçok gelinlikçi hazır bir gelinliği üstünüze uygun olarak yeniden dizayn edebilmektedir. Vücut tipinize uygun gelinlik olması en önemli noktadır. Bu noktada rahat hareket edebilmeniz düşünülecektir.

Bu yazımıza da göz atabilirsiniz :)   Türkiye'de ve Dünya'da Ünlü Gelinlik Markaları

Gelinlik İç Çamaşırı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

İtalyan gelinlik modelleri seçmeye kararlı iseniz moda evine diktirmeyi de düşünebilirsiniz. Provaya her gittiğinizde düğünde giyeceğiniz iç çamaşırı yanınızda götürmeniz ve giymeniz önem arz edecektir.

talyan gelinlik modelleri iç çamaşırı

Gelinlik iç çamaşırı seçimini gelinliğinize karar verdikten sonra yapmalısınız.

Örneğin straplez bir gelinlik alacaksanız çamaşırınız elbette ona uygun olmalıdır. (straplez iç çamaşırı olmalıdır)

İç çamaşırları özel dizaynlarla beğenilere sunulmaktadır. Bazı gelinlikler için özel olarak üretilmiş büstiyer modelli sırt kısmı daha açık sutyenleri tercih etmeniz mantıklı olmaktadır. Sırt dekolteli bir gelinlik alacaksanız yine sırt kısmı olmayan bir model tercih etmelisiniz.

Aşağıda italyan gelinlik modelleri 2020 resim galerisi sunuyoruz. İncelemeniz daha doğru tercihler yapmanıza yardımcı olacaktır.

Resim Galerisi: 2020 İtalyan Gelinlik

Bir önceki makalemiz olan Gelin Bohça Modelleri 2020-2021 başlıklı yazımızda farklı bohça çeşitleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. fatma güzel dedi ki:

    italyan gelinlik modellerinin hastasıyım.çok zarif görünüyor. zayıf ve uzun boylular için bence muhteşem bir seçim. üstelik bu model gelinliklerde uzun ve kısa kuyruklar da çok hoş. bir de hafif bir kalçanız ve çıkık bir poponuz var ise sizden güzeli yoktur 🙂

ankara evden eve nakliyat
Tarz Kadın Blogu