Halter Yaka Elbiseye Saç Modeli Nasıl Olmalı?

27.06.2022
1.320
Halter Yaka Elbiseye Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Halter yaka elbiseye saç modeli özellikle elbiseye göre saç modelleri seçimine dikkat eden kadınların merak ettiği detaylardır. Aslında elbise üstüne saç modelleri kullanılırken gidilecek ortam, elbise modeli ve mevsim etkili olmaktadır. Yani kısa halter yaka elbise üzerine saç modeli ile uzun halter yaka elbise ile saç modelleri değişiklik göstermektedir. Bunun en önemli nedeni ise kişinin vücut yapısına göre tercih ettiği elbise boyudur.

Aslında halter yaka elbise kombinleri hemen hemen tüm vücut tipi ile uyumludur. En önemli güzelliği ise kısa boylu kadınların uzun halter yaka elbise ile çok daha uzun görünecekleridir.

Halter Yaka Elbiseye Saç Modeli

Dekolte elbise modelleri arasında yer alan halter yaka elbise modellerinde genelde sırt dekoltesi yer almaktadır. Ancak dekoltesiz veya küçük dekolteli halter yaka elbiselerde vardır.

Halter yaka elbisenin üstüne hangi saç modeli gider

Halter yaka elbisenin üstüne hangi saç modeli gider

Halter yaka elbise kombinleri, ofis kombinlerinden-abiye kombinlerine kadar birçok ortamda kullanılmaktadır. Burada halter yaka kalem elbiseler ofis kombini olarak tercih edilirken, tüllü halter yaka elbiseler abiye olarak kullanılmaktadır.

Halter yaka elbisenin üstüne saç modelleri arasında topuz modelleri ilk sıralarda yer almaktadır. Özellikle balerin topuzu halter yaka elbise ile her türlü ortamda rahatlıkla kullanılan saç modelidir. Bunun yanında kısa boylu kadınlar halter yaka elbise üstüne balerin topuzu kullanırken çok daha uzun görünürler.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Şifon Elbiseye Saç Modelleri 

Aslında halter yaka elbise kombinlerinde dikkat edilecek en önemli detay yüz tipine göre saç modeli seçimidir. Yani hem elbiseye uygun sen de yüz tipine uygun saç modeli ile daha kusursuz görünürsünüz.

Uzun Halter Yaka Elbisenin Üstünde Saç Modeli

Elbise modellerinin boyu kullanıcısının vücut tipine ve yapısına göre değişkenlik göstermektedir. Uzun elbiseler tüm kadınlar tarafından rahatlıkla kullanılabilirken kısa elbiselerin özel kullanıcısı olmaktadır. Yani kısa elbiseler uzun boylu zayıf kadınlara daha çok yakışmaktadır.

Uzun halter yaka elbise üstüne saç modeli

Uzun halter yaka elbise üstüne saç modeli

Çünkü kısa elbiseler kullanıcısının boy uzunluğunun ve kilo orantısını etkilemektedir. Yani kısa boylu kadın kısa elbise giydiği zaman daha kısa görüneceğini bilmelidir. Mesela, kilolu bayanlar, kısa elbise ile daha kilolu ve daha kısa görüneceklerini unutmamalıdır.

Halter yaka uzun elbise üstüne saç olarak ikili örgülü ense topuzu, balerin topuzu, yandan topuz kullanılabilir. Bunların dışında dağınık ense topuzu da halter yaka uzun elbiselerle kusursuz görünmektedir. Ayrıca açık saç modelleri de halter yaka uzun elbise modelleri ile birlikte her türlü ortamda kullanılmaktadır.

Kısa Halter Yaka Elbise Üstüne Saç Modeli Nasıl Olmalı?

Balerin topuzu, kısa halter yaka elbise üstüne en güzel yakışan saç modelidir. Kısa boylu kadınlar kısa halter yaka elbise kullanacakları zaman balerin topuzu dışında saç modeli düşünmemelidir. Çünkü diğer saç modelleri ile çok daha kısa ve basık görünebilirler.

Kısa halter yaka elbise üstüne ense topuzu, ikili topuz, yarım topuz saç modeli  kullanabilirsiniz. Ayrıca omuz hizasında açık saç modelleri, uzun saç modelleri de açık saç stilleri ile kullanılmaktadır.

At kuyruğu saç modeli kısa halter yaka elbise saç modeli olarak daha çok kullanılmaktadır.  Ancak uzun halter yaka elbiselerin üstüne saç olarak da at kuyruğu saç kullanabilirsiniz.

Kısa halter yaka elbise üstüne saç modelleri

Kısa halter yaka elbise üstüne saç modelleri

Bir öneri:  kısa boylu kullanıcılar, halter yaka elbise kombinleri ile toplu saç modeli ve mutlaka uzun küpe kullanmalıdır. Böylece daha uzun ve daha şık görüneceklerdir.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin halter yaka elbise ve saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri inceleyebilirsiniz. Böylece yüz tipine uygun saç modeline daha doğru karar verebilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Kapalı Yaka Elbise İçin Saç Modelleri

Resim Galerisi: Halter Yaka Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu