Kapalı Yaka Elbise İçin Saç Modelleri

12.06.2022
1.576
Kapalı Yaka Elbise İçin Saç Modelleri

Kapalı yaka elbise için saç modelleri; Konumuzda özellikle hakim yaka elbiseye saç modelleri ve halter yakalı elbiseye saç modellerinden bahsedeceğiz. Yakası kapalı elbiseler yanlış saç modelleri ile şıklığınıza gölge düşürebilir. Bu nedenle elbiseye göre saç modelleri tercih etmek zorundasınız.

Açık yakalı elbise üzerine saç modelleri ile yakası kapalı elbiseye veya abiyeye saç modeli farklılık göstermektedir. Bu nedenle yazımızı sonuna kadar okumanızı öneriyoruz:)

Kapalı Yaka Elbise İçin Saç Modelleri Nelerdir?

Boynu kapalı elbise denilince akla ilk gelen elbise modelleri hakim yaka, illüzyon yaka, halter yaka bisiklet yakadır. Yakasi kapali elbiseye sac modeli seçmek önemlidir. Ancak her şeyden önce yüz tipine uygun saç modellerini kullanmanız gerektiğini unutmamalısınız.

En güzel kapalı yaka elbise saçları

En güzel kapalı yaka elbise saçları

Hakim Yaka Elbiseye Saç Modelleri

Özellikle boynu uzun kadınlarda kusursuz görünüm sunan hakim yaka elbiseler, doğru saç modeliyle daha kusursuz görünebilirler.

Hakim yaka elbisenin üzerine saç modeli tercih ederken toplu saç modellerini tercih etmelisiniz. Ayrıca hakim yaka dışında dar U veya dar V yakalarla da toplu saç modelleri önceliğiniz olmalıdır.

Bisiklet yaka elbisenin üzerine saç modeli de merak edilmektedir. Aslında halter yaka elbise üzerine saç modeli de hakim yaka elbise gibi aynı özelliklerdedir.

Boynu kapalı elbiseye saç modeli seçerken, az görünen boyun kısmını kapatmayacak saç modelleri tercih etmelisiniz. Aksi takdirde çok boğucu ve rüküş bir görünür sunarsanız.

Hakim yaka elbiseye saç modelleri

Hakim yaka elbiseye saç modelleri

Kapalı Yakalı Elbise Topuz Saç

Topuz saç, boynu kapalı elbise için saç modelleri olarak en öne çıkan modeldir. Çünkü topuz saç modellerinde saçlar tamamen toplandığı için boyun tamamen açıkta kalacaktır. Bu da elbisenin yaka detayının ve boynun açıkta kalan kısmının daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Boynu kapalı elbise için hangi topuz modeli kullanılır sorusunun cevabı ise tüm topuz modelleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Kapalı boyun elbiselerde örgülü topuz düşük topuz, ense topuzu ve sıkı topuz ilk sıradadır. Ayrıca yüksek topuz, balerin topuzu, çift topuz, az dağınık topuz ve diğer topuz modellerini kullanabilirsiniz. En önemlisi de saç modellerini tercih ederken elbise modeli ve bulunduğunuz ortam temasına göre topuz modeli seçmelidir.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Balık Elbisenin Üzerine Saç Modeli

Boynu Kapalı Elbise İçin At Kuyruğu Saç

At kuyruğu saç modelleri de kapalı yaka elbiseler ile rahatlıkla kullanılabilir. Kapalı abiye elbise saç modelleri arasında da topuz modelleri dışında at kuyruğu saçları da görüyoruz.

Yakası kapalı elbiseler için yüksek at kuyruğu saç, burgulu at kuyruğu, örgülü at kuyruğu, maşalı at kuyruğu kullanabilirsiniz.  Hatta saçları at kuyruğu noktasında bağladıktan sonra 4-5 tane vurgu yaparak stil sahibi kombin kombinler yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde yaka kısmı kapalı elbiseler ile kullanacağınız görselleri yer verdik. Özellikle saç modelini belirlemeden önce görselleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Böylece elbiseye göre saç modeli yaparak çok daha şık ve etkileyici görünebilirsiniz.

Resim Galerisi: Yakası Kapalı Elbise Saç Modelleri Nasıl Olmalı?

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu