Gri Saç Kimlere Yakışır? Gri Saç Renkleri Nelerdir?

29.03.2022
3.522
Gri Saç Kimlere Yakışır? Gri Saç Renkleri Nelerdir?

Gri saç kimlere yakışır başlıklı yazımızda grili saç modelleri, esmerlere gri saç yakışır mı, açık gri saç rengi, koyu gri saç rengi, gri renk saç boyası gibi birçok konuya değineceğiz.  Geçmişte sadece orta yaş kadınların kullandığı saç rengi olarak bilinen gri saç renkleri günümüzde genç kız için saç renkleri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Gri saç renkleri için söylenecek sözler arasında iddialı saç rengi cümlesi çıkıyor karşımıza. “Saçlarımda değişiklik yapmak istiyorum” diyorsanız ve bunu iddialı bir renk ile yapmak istiyorsanız gri saç boyaları arasından seçim yapmanızı öneririz.

Günümüzde modern kadın saç renkleri arasında gri saç renkleri tüm ihtişamı ve güzelliği ile karşımıza çıkmaktadır.

Gri Saç Kimlere Yakışır?

Gri saç rengi nasıl yapılır? Gri saç kimlere yakışır? Gri kıvırcık saç, koyu gri saç rengi, açık gri saç rengi, küllü gri saç , en iyi gri saç boyası, gümüş gri saç ve gri saç boyası markaları hakkında bilgiler vereceğiz.

En iyi gri saç boyası

En iyi gri saç boyası

Tarzınızla ve saç modelleriniz ile daha vamp ve cesur görünmek için gri saç renklerinden yararlanabilirsiniz. Saçı gri yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Gri saç renkleri gri mavi saç, gri sarı saç gibi kendi içerisinde daha marjinal tarz ile karşımıza çıkmaktadır.

Dilerseniz saçlarınızı gri saç boyası ile boyadıktan sonra saç uçlarına mavi beyaz sarı hatıra bileceğiniz gibi gri saça balyaj veya gri ombre de yaptırabilirsiniz.

Gri saç sarı kadar çarpıcı, siyah kadar net bir renk değildir. Nötr renkler arasında yer alan gri saç rengi, beyaz tenlilere yakışan saç renkleri arasında çok fazla yer almasa da esmere yakışan saç ve buğday tenlilere yakışan saç renkleri arasında bulunmaktadır.

Açık bir renk olduğu için beyaz tenlilerde soluk kalabilir. Ancak beyaz tenliler koyu renk makyajla (sıcak renkli makyaj) ile kullanılabilir. Makyaj yapmayı sevmeyen beyaz tenli iseniz gri saç renkleri arasında gri siyah veya gri kahve yada gri ombre kullanabilirsiniz.

Gri saç renkleri arasından seçim yapamayanlar gri ombre modelleri veya gri balyaj modelleri kullanarak ilk denemelerini yapabilirler.

Gri boya saç

Gri boya saç

Esmerlere Gri Saç Yakışır Mı?

Esmere gri saç çok güzel olur. Çılgın ve cesur bir kişi iseniz gri saç renklerini mutlaka denemelisiniz.

Esmere gri saç tek başına kullanılabileceği gibi siyah gri saç, sarı gri saç rengi şeklinde de kullanılabilir. (Gri sarı saç boyasındaki sarı tonu esmerlerde çok açık sarı şeklinde olmalıdır)

Buğday tenli iseniz gri sarı saç boyası esmer tenliler ise gri siyah saç boyası kullanabilirler. Beyaz tenliler ise gri saç boyası uygulama işlemi yerine gri ombre ve balyaj ile çok daha doğru bir seçim yapmış olacaklar.

En İyi Gri Saç Boyası

Gri saç boyaları zor uygulanan bir saç boyasıdır. Gri renk saç boyası kullanarak komple gümüş gri saç istiyorsanız saçı tamamen açmak gerekir. Bu da evde gri saç boyama işlemi için çok uğraşmanız gerekir demektir. Doğru renk tutturmak için uzman bir kuaförde yaptırmanız daha ışıltılı ve parlak saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır.

gri renk saç modelleri

gri renk saç modelleri

Gri saç renkleri arasında açık gri saç rengi, koyu gri saç rengi, gümüş grisi saç boyası, küllü gri saç boyası, gri siyah saç rengi, gri sarı saç rengi, gri mavi saç rengi gibi gri saç boyası renkleri bulunmaktadır.

Gri Renk Saç Modelleri

Gri renk saç tüm saç tipleri ile kusursuz görünüm sunmaktadır. Gri kıvırcık sa, gri dalgalı saç, gri düz saç tipleri ile yüz tipine uygun tüm saç modellerini kullanabilirsiniz.

Gri kısa saç, gri uzun saç, gri omuz hizasında saç modelleri de yine yüz tipine uygun saç kesimi kuralları doğrultusunda kullanılmaktadır.

Gri kadın saçı ile örgülü saç, maşalı saç, fönlü saç, perma saç, röfle saç, su dalgası saç modelleri kusursuz görünüm  sunmaktadır.

Gri Saç Bakımı

Gri saç renkleri ile saçlarını buluşturduysanız diğer tüm boyalı saçlarda ki gibi saçlar uzadıkça diplerden gelen saçlara teslim olacaktır. Ancak saçlar uzayana kadar doğru  gri saç bakım yapmanız halinde belli bir süre ilk günkü güzelliğinde kullanabilirsiniz.

Gri saç bakımı

Gri saç bakımı

En iyi gri saç boyası markaları arasından seçim yaparsanız bu süre daha da uzayacaktır. Bunun için kuaförünüz izle istişare etmeli ve en iyi gri saç boyası kullanmalısınız. Yine kuaförünüz in önerdiği saç bakım şampuanları ve maskeleri kullanabilirsiniz.

Gri saç boyalarının en negatif yanı zamanla sarılaşma olmasıdır. Eğer gri sarı saç sizi rahatsız edecekse gri saça uygun şampuan kullanarak bunun önüne geçebilirsiniz.

Küllü Gri Saç Rengi İncelemesi başlıklı yazımını inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisinde gri rengi saçlar hakkındaki görselleri inceleyerek daha fazla detaya ve ayrıntıya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Gri Saç

 

 

 

Bir önceki makalemiz olan Kısa Saç Toplama Modelleri Nelerdir? başlıklı yazımızda Kısa saç toplama ve Kısa saç toplama modelleri nelerdir hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu