Görümce Topuzu Ve Saç modelleri

05.04.2023
2.347
Görümce Topuzu Ve Saç modelleri

Görümce topuzu ve saç modelleri, düğün için görümce saç modelleri denilince akla gelen ilk saç modelidir. Düğünde görümce saçı ve görümce makyajı düğünde gelinden sonra merak edilen ve konuşulan konudur. Yani damadın kız kardeşi kıyafeti, saç modeli ve makyajı ile her zaman gelinden sonra konuşulan kişi olmaktadır. Günümüzde küçük görümce saç modelleri biraz daha doğal ve sadedir. Ancak büyük görümce saç modelleri her zaman abartılı görümce topuz modelleri şeklindedir.

Geçmişte görümce topuzu denilince akla gelin topuzundan daha da devasa topuzlar akla gelmekteydi. Ancak günümüzde biraz daha modern görümce topuzları kullanılmaktadır. Bazı yörelerde ise Gösterişli büyük topuz modelleri hala görümce topuzu saç modelleri olarak kullanılmaktadır.

Görümce Topuzu Ve Saç Modelleri Nelerdir?

Görümce Saçı modelleri arasında ilk sırada yer alan görümce topuzu farklı seçeneklerde karşımıza çıkmaktadır.

Aslında görümce topuzu geçmişte çok abartılı ve dikkat çekici saç stili olarak öne çıkmış. Ancak günümüzde örgülü topuz modellerinden yan topuz, salaş topuz balerin topuzu gibi farklı seçeneklerde karşımıza çıkmaktadır.

Görümce topuzu modelleri

Görümce topuzu modelleri.

Bekar Görümce Topuzu

Bekar görümce topuz modelleri, diğerlerinde olduğu gibi elbiseye göre saç modelleri, çerçevesinde şekillenmektedir.

Düğün için saç modelleri ister gelin için olsun, ister görümce için olsun mutlaka yüz şekline göre belirlenmelidir. Yüz şekline göre görümce saçı modelleri ile gelin kadar kusursuz saç modeline sahip olabilirsiniz.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Genç Kız Düğün Saç Modelleri

Geçmişte bekar görümce saç topuzu denilince saçın tepe noktasında yapılan yüksek görümce topuzu simli modelleri öne çıkıyordu. Günümüzde geçmişteki kadar abartılı saç modelleri bir tık geri plandadır. Aslında vücut yapısına göre abiye seçimi ve yüz şekline göre saç modelleri ile çok daha tarz görümce saçı kullanılmaktadır.

Görümce saç modelleri seçenekleri arasında olan kılçık örgü, balık kılçığı örgü olarak da bilinmektedir. Ayrıca balıksırtı örgü saç modelleri, saç örgülü saç modelleri de düğünde görümce saçı olarak kullanılmaktadır. Ek olarak Fransız örgü saç modelleri de bekar görümcenin saç modeli olarak kullanılmaktadır.

En güzel görümce topuzu

En güzel görümce topuzu

Küçük görümce saç modeli de denilen bekar görümce saç modelleri, arasında iri dalgalı uzun ve kısa saçlar öne çıkmaktadır. Hafif bir makyajla kullanacağınız iri dalgalı saçlara uygun abiye modelleri ile kullanabilirsiniz.

Orta uzunlukta saçlara sahipseniz örgülü atkuyruğu, örgülü yarım topuz da kullanabilirsiniz.

Evli görümce saç modelleri arasında ise ense topuzu saç modelleri, örgülü topuz modelleri, balerin topuzu modelleri şeklindedir. Ayrıca dağınık topuz modelleri, maşalı topuz modelleri de yer almaktadır.

En güzel görümce saç modelleri, ışıltılı far ve dikkat çekici göz makyajı ile çok daha kusursuz bir görünüm sunmaktadır.

Kısa Saç Modelleri Görümce Saçı

Tüm görümcelerin saçları uzun olacak diye bir kaide yok elbette. Kısa görümce saçı modelleri arasında da çok daha kusursuz görünüm sunan saç modelleri bulunmaktadır.

Kısa saç görümce modelleri kullanılırken en önemli detay, saç aksesuarları ve makyaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok abartmadan kullanacağınız minik saç aksesuarları natural makyajla birleştirilmelidir. Böylece görümceler gelinden sonra tüm gözleri üzerine toplayacaktır.

Bekar görümce topuzu

Bekar görümce topuzu

Kısa görümce saç modelleri arasında pixie saç, bob saç, lob saç vardır. Ayrıca önü uzun arkası kısa kadın saç modelleri de vardır. Kısa örgülü saç modelleri, kısa saç toplama modelleri, kısa saç maşa modelleri de yer almaktadır.

Okurlarımız buna da baktı ⇒ Gelin Annesi Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin görümce topuzu arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Resimleri inceleyerek daha fazla ayrıntıyı fark edebilirsiniz. Sizde tercih ettiğiniz görümce saç modelini yorum kısmından bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Görümce Topuzu

 

Bir önceki makalemiz olan Düz Kısa Saç Modelleri | Farklı Stillerle başlıklı yazımızda Düz saç ve Kısa Düz Saç Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu