Tarz Kadın

Görümce Topuzu Ve Saç modelleri

Görümce Topuzu Ve Saç modelleri

Görümce topuzu ve saç modelleri, düğün için görümce saç modelleri denilince akla gelen ilk saç modelidir. Damadın kız kardeşi kıyafeti, saç modeli ve makyajı ile her zaman gelinden sonra konuşulan kişi olmaktadır. Günümüzde küçük görümce saç modelleri biraz daha doğal iken büyük görümce saç modelleri her zaman abartılı görümce topuz modelleri şeklindedir.

Geçmişte görümce topuzu denilince akla gelin topuzundan daha da devasa topuzlar akla gelmekteydi. Günümüzde biraz daha modern görümce topuzları kullanılırken geçmişteki gibi abartılı görümce topuzu saç modelleri de hala kullanılmaktadır.

Görümce Topuzu Ve Saç Modelleri Nelerdir?

Görümce Saçı modelleri; Görümce topuzu o kadar çok abartılı ve dikkat çekici saç stili olarak öne çıkmış ki günümüzde örgü modelleri olarak bile artık görümce topuzu ve yüksek görümce topuzu şeklinde modeller örgü literatürüne girmiş bulunmaktadır:)

Görümce topuzu modelleri

Görümce topuzu modelleri

Konumuza dönecek olursak bugün sizlere modern görümce topuzu saç modelleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Bekar Görümce Topuzu Ve Bekar Görümce Saç Modelleri

Düğün için saç modelleri ister gelin için olsun, ister görümce için olsun mutlaka yüz şekline göre belirlenmelidir. Yüz şekline göre görümce saçı modelleri ile gelin kadar kusursuz saç modeline sahip olabilirsiniz.

Ayrıca ⇒ Genç Kız Düğün Saç Modelleri

Geçmişte bekar görümce saç topuzu denilince saçın tepe noktasında yapılan yüksek görümce topuzu  simli modelleri öne çıkıyordu. Günümüzde geçmişteki kadar abartılı saç modelleri yerine vücut yapısına göre abiye seçimi ve yüz şekline göre saç modelleri ile çok daha tarz görümce saçı kullanılmaktadır.

Kılçık örgülü saç modelleri, balıksırtı örgü saç modelleri, saç örgülü saç modelleri veya fransız örgü saç modelleri de bekar görümcenin saç modeli olarak kullanılmaktadır.

En güzel görümce topuzu

En güzel görümce topuzu

Küçük görümce saç modeli de denilen bekar görümce saç modelleri, arasında iri dalgalı uzun ve kısa saçlar öne çıkmaktadır. Hafif bir makyajla kullanacağınız iri dalgalı saçlara uygun abiye modelleri ile abartılı görümce topuzu saç modeli kullanmadan da şık ve dikkat çekici olduğunuzu kanıtlayabilirsiniz.

Orta uzunlukta saçlara sahipseniz örgülü atkuyruğu, örgülü yarım topuz da kullanabilirsiniz.

Evli görümce saç modelleri arasında ise ense topuzu saç modelleri, örgülü topuz modelleri, balerin topuzu modelleri, dağınık topuz modelleri, maşalı topuz modelleri yer almaktadır.

En güzel görümce saç modelleri, ışıltılı far ve dikkat çekici göz makyajı ile çok daha kusursuz bir görünüm sunmaktadır.

Kısa Saç Modelleri Görümce Saçı

Tüm görümcelerin saçları uzun olacak diye bir kaide yok elbette. Kısa görümce saçı modelleri arasında da çok daha kusursuz görünüm sunan saç modelleri bulunmaktadır.

Kısa saç görümce modelleri kullanılırken en önemli detay, saç aksesuarları ve makyaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çok abartmadan kullanacağınız minik saç aksesuarları natural makyajla birleştiği zaman gelinden sonra tüm gözleri üzerinize toplayan kişi siz olabilirsiniz.

Bekar görümce topuzu

Bekar görümce topuzu

Kısa görümce saç modelleri arasında pixie saç, bob saç, lob saç, önü uzun arkası kısa kadın saç modelleri, kısa örgülü saç modelleri, kısa saç toplama modelleri, kısa saç maşa modelleri yer almaktadır.

Ayrıca ⇒ Gelin Annesi Saç Modelleri

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin görümce saç modelleri arasından derlediğimiz görselleri paylaşıyoruz. Resimleri inceleyerek sizde tercih ettiğiniz görümce saç modelini yorum kısmından bizlerle ve takipçilerimizle paylaşabilirsiniz.

Resim Galerisi: Görümce Topuzu

 

Bir önceki makalemiz olan Küt Saç Modelleri 2022-2023 başlıklı yazımızda 2021 Küt Saç Modelleri ve küt kesim hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu