Tarz Kadın

Gezmeye Giderken Yapılacak Saç Modelleri

09.09.2022
791
Gezmeye Giderken Yapılacak Saç Modelleri

Gezmeye giderken yapılacak saç modelleri başlıklı yazımızda en güzel gezme saç modelleri vereceğiz. Sabah evden çıkarken veya gezmeye giderken kolay ve doğal saç modelleri aranır. Tam da bu noktada kolay ve doğal saç modeli diyebileceğimiz modeller araştırılmaktadır.

Yani bir birkaç dakikada güzel görünme bileceğiniz tarz saçlar kadınlar için en önemlisidir. Biz de bugün sizlere pratik, zaman harcanmadan yapılabilen saç modellerinden bahsedeceğiz.

Gezmeye Giderken Yapılacak Saç Modelleri Nelerdir?

Saç modelini yapmadan önce dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Öncelikle yüz tipinizi belirlemeli ve bu yönde kullanabileceğiniz saç modellerini incelemelisiniz.

Disariya-cikarken-yapilan-sac-modelleri-yapimi

Dışarıya çıkarken yapılan saç modelleri yapımı

Daha sonra toplu saç modelleri ve veya salık saç modelleri arasından birkaç tanesini seçmelisiniz.

Son olarak ise gideceğiniz ortama göre saç modeli belirleyerek bu saç modelini uygulayabilirsiniz. Aşağıdaki resim galerisinde

Gezmeye giderken yapılan toplu saç modelleri;

Örgülü Veya Klasik Ense Topuzu

Hemen hemen tüm yüz tipleri için uygun olan ense topuzu birçok farklı seçeneğe sahiptir.

Yandan ense topuzu veya örgülü ense topuzunu uzun süre görmediğiniz bir arkadaşınızla gezmeye giderken kullanabilirsiniz. Klasik ense topuzu veya burgulu ense topuzu ise her türlü ortamda kullanılabilir.

Gezme-icin-sac-modelleri

Gezme için saç modelleri

Basit ense topuzu nasıl yapılır? Konusunun ayrıntılarını Ensede Topuz Modelleri Yapılışı başlıklı yazımızda bulabilirsiniz.

At Kuyruğu Saç Modelleri

Pratik uzun saç toplama modelleri deyince hemen hemen herkesin aklına at kuyruğu saç modeli gelmektedir. Klasik at kuyruğu saç modeli dışında sportif görünebileceğiniz at kuyruğu saç stilleri de mevcuttur.

At kuyruğu noktasında saçları sıkıca bağlayın. Kendi saçınızla veya lastikle belli aralıklarla boğum yaparak arasındaki kısmı dolaştırın. Böylece daha sportif görünen at kuyruğu kadın saç modeli sizin ne demektir.

Ayrıca saçının kısmından at kuyruğu noktasına kadar balıksırtı örerek de at kuyruğu saç yapabilirsiniz. Örgülü at kuyruğu saç modelleri çok seçeneklidir. Aslında hayal gücünüze dayalı olarak farklı noktalarda bölgesel örgüler yaparak at kuyruğu ile tamamlayabilirsiniz.

2023 at kuyruğu saç modelleri arasında dik duran at kuyruğu, gevşek at kuyruğu, salaş at kuyruğu ve örgülü at kuyruğu öne çıkmaktadır.

Gezmeye-giderken-yapilan-sac-modelleri

Gezmeye giderken yapılan saç modelleri

Topuz Saç

Abiye saçlarından pratik günlük saç modellerine kadar kullanılabilecek topuz modelleri vardır. Kadınların hemen hemen her ortamda başvurdukları birçok yerde de işlerini kolaylaştıran pratik saç toplama modeli topuzdur.

Yüz tipine uygunluk çerçevesinde balerin topuzu, dağınık topuz, salaş topuz, maşalı topuz kullanabilirsiniz. Ayrıca örgülü topuz, yüksek topuz, yandan topuz da seçenekler arasındadır.

Gezmeye giderken yapabileceğiniz en kolay ve en güzel topuz modelleri olarak ise bella topuz öneriyoruz. Özellikle spor kıyafetlerle kullanabileceğiniz bella topuzunu uzun saç, kısa saç ve orta boy saçlar da düşünmelisiniz.

Dışarı Çıkarken Açık Saç Modelleri

Arkadaş gezmesi için yapılan saç modelleri olarak karşımıza açık saç modelleri de çıkmaktadır. Bölgesel örgülü açık saç modelleri veya su dalgası açık saç modelleri gezmeye giderken en çok kullanılan modellerdir.

gezme-icin-acik-sac

gezme için açık saç

Özel bir arkadaş ortamı ile gezmeye gidileceği zaman maşalı saç modelleri ilk alternatiftir. Açık saç modelleri hakkında daha fazla detay için Açık Saç Modelleri-Günlük-Abiye başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim  galerisinde bu senenin modası gezme saçları karşımıza çıkmaktadır. Resim galerisini inceleyerek tarzınıza uygun seçimler yapabilirsiniz.

Resim Galerisi: Dışarıya Çıkarken Yapılan Saç Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Evde Ombre Nasıl Yapılır ki başlıklı yazımızda Evde ombre nasıl yapılır, evde ombre yapımı ve ombre hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu