Düğün Ayakkabısı 2024

27.07.2023
2.364
Düğün Ayakkabısı 2024

Düğün ayakkabısı modelleri başlıklı yazımızda gelin ayakkabısı nasıl 0lmalı? sorusunun cevabı ile birlikte en rahat gelin ayakkabısı nasıl olur konusuna değineceğiz. Düğün ayakkabı modelleri arasında yer alan gelin ayakkabısı modelleri farklı seçenekleri ile öne çıkmaktadır. Spor gelin ayakkabısı, incili gelin ayakkabısı, kısa topuklu gelin ayakkabısı, düz taban gelin ayakkabısı öne çıkmaktadır. Renkli gelin ayakkabısı, converse gelin ayakkabısı gibi pek çok gelin ayakkabısı tasarımları bulunmaktadır.

Düğününüzü nerede yapacağınıza bağlı olarak rahat bir ayakkabı seçmeniz gerekmektedir. Çünkü mekana ve kullanacağınız abiye veya gelinliğe göre düğün ayakkabılar farklıdır. Kır düğünü gelin ayakkabısı, salon düğünü gelin ayakkabısı, havuz başı düğün ayakkabıları farklılık göstermektedir. Tüm bu mekanlara uygun olacak ve içinde rahat adımlar atacağınız düğün ayakkabı modelleri arasından ayakkabınızı seçmelisiniz.

Düğün Ayakkabısı

Düğün ayakkabısı ince topuk ve spor tasarımları ile öne çıkmaktadır. Her kadın evliliğe atacağı özel gününde muhteşem görünmek ister. Aslında gelinliği, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği hazırdır. Gelin çiçeği ve ayakkabısı düğün konseptinin tamamlayıcı ögeleri arasında yer almaktadır.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi önemi-Düğün ayakkabısı

Düğün ayakkabısı

Rahat gelin ayakkabısı modelleri için birkaç önemli noktaya değinmekte fayda olacaktır.

Yağmurlu havada kesinlikle süet veya saten ayakkabı tercih etmemelisiniz.

Kışlık düğün ayakkabısında ayakkabı tabanının suya dayanıklı olması da önemli bir noktadır.

Salon düğünlerinde zemin, topuklu gelin ayakkabısı konusunda uygun ortamı sağlayacaktır. Ancak bunun dışında kır ve sahillerde yapılacak düğünlerde çimen, toprak, kum sebebiyle zor anlar yaşayabilirsiniz. Bu durumda babet veya kısa topuklu rahat gelin ayakkabısı tercih etmelisiniz.

en güzel gelinler için ayakkabı modelleri

platform gelin ayakkabısı

İllaki topuklu ayakkabı giyeceğim diyorsanız topuk koruyucuları edinmelisiniz. Silikondan yapılan topuk koruyucuları kullanabilirsiniz. Bu şekilde ince olan ayakkabı topuğu ucu daha kalınlaşmış olur. Böylece adımlarınızı daha rahat atabilirsiniz.

En Güzel Gelin Ayakkabısı-Süslü Gelin Ayakkabısı

Eğer gelinlik modeli bol işlemelerden  ve tülden oluşuyorsa sade ayakkabı kullanmalısınız.

Mini gelinlik altına daha şık ve gösterişli bir gelinlik ayakkabısı tercih etmelisiniz.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi dantel

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi dantel

Rahat Gelin Ayakkabısı-Gelin Ayakkabı Modelleri 

Gelinlik ayakkabı modelleri seçerken önceliğiniz her zaman rahatlığınız olmalıdır. Gündelik yaşantınızda yüksek topuklu ayakkabı giymeye alışık değil misiniz? O halde gelinlik ayakkabınızın çok yüksek olmamasına ve burnunun sıkmamasına dikkat etmelisiniz. Ayaklarınızın zonklamasını istemezsiniz değil mi?

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi

İncili gelinlik ayakkabıları

Rahatlık arıyorsanız spor düğün ayakkabıları kullanabilirsiniz. Topuklu ayakkabı kullanacaksanız, arada ayaklarınızı dinlerdirmek için yanınıza babet veya spor ayakkabı almalısınız. böylece daha şık ve konforlu anlar geçirebilirsiniz.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi babet

babet gelin ayakkabısı

Gelin ayakkabısı modelleri seçerken detaylarla farklılık yaratmayı ihmal etmemelisiniz. Topukta farklı bir işleme, gelinliğinizle aynı dantel işlemede bir ayakkabı veya bilekten sallanacak bir duvak. Bu seçeneklerden birini tercih edebilir ve şahane bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

tarz gelinler için ayakkabı modelleri

tarz gelinler için ayakkabı modelleri

Deneme sırasında ayakkabı sıkıyorsa almayınız. Özellikle rugan veya deri ayakkabının genişlemeyeceğini unutmayınız.

Gelinler için ayakkabı modelleri arasından seçiminizi yaparak aldığınız ayakkabınızı evde birkaç kez giyin. Böylece düğün sırasındaki olası sıkıntıları bu teknikle çözebilirsiniz.

Gelin ayakkabısı düz taban, platform veya sade gelin ayakkabısı şeklindeyse gelin ayakkabısı süsleme malzemeleri ile süsleyebilirsiniz.

Konu hakkında tecrübeleriniz ve görüşleriniz varsa yorum bölümünde bizlerle paylaşabilirsiniz. Böylece okuyucularımızın seçimlerine ışık olabilirsiniz.

Aşağıda sizler için derlediğimiz düğünlük gelin ayakkabı modelleri resim galerisini incelemelisiniz.

Resim Galerisi: Spor Gelin Ayakkabısı-Gelin Ayakkabı Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Kına Ayakkabısı 2024-2025 Modelleri başlıklı yazımızda 2021-2022 Kına Ayakkabıları ve Kına Ayakkabısı Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu