Tarz Kadın

Gelin Ayakkabısı Modelleri 2022-2023

30.09.2021
1.945
Gelin Ayakkabısı Modelleri 2022-2023

Gelin Ayakkabı Modelleri başlıklı yazımızda gelin ayakkabısı nasıl 0lmalı? sorusunun cevabı ile birlikte en rahat gelin ayakkabısı nasıl olur konusuna değineceğiz. Gelin ayakkabı modelleri arasında yer alan spor gelin ayakkabısı, inci gelin ayakkabısı, kısa topuklu gelin ayakkabısı, düz taban gelin ayakkabısı, renkli gelin ayakkabısı, converse gelin ayakkabısı gibi pek çok gelin ayakkabısı tasarımları bulunmaktadır.

Düğününüzü nerede yapacağınıza bağlı olarak rahat bir ayakkabı seçmeniz gerekecektir. Kır düğünü gelin ayakkabısı, salon düğünü gelin ayakkabısı, havuz başından yapılan düğünler için gelin ayakkabısı, kumsalda yapılacak düğünler için ayakkabı modelleri farklılık göstermektedir. Tüm bu mekanlara uygun olacak ve içinde rahat adımlar atacağınız gelin ayakkabı modelleri arasından ayakkabınızı seçmelisiniz.

Gelin Ayakkabı Modelleri

Her kadın evliliğe atacağı her adımda ve bu özel gününde muhteşem görünmek ister, aslında her detayıyla gelinliği, gelin ayakkabısı, gelin çiçeği hazırdır adeta! Gelin çiçeği ve ayakkabısı düğün konseptinin tamamlayıcı ögeleri arasında yer almaktadır.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi önemi-Düğün ayakkabısı

Düğün ayakkabısı

Rahat gelin ayakkabısı modelleri için birkaç önemli noktaya değinmekte fayda olacaktır.

Yağmurlu bir havaya denk geliyorsanız kesinlikle süet veya saten bir gelin ayakkabı modeli tercih etmemelisiniz.

Tabanının suya dayanıklı olması da önemli bir nokta olacaktır.

Salonlarda yapılan düğünlerde zemin, gelin ayakkabısı konusunda uygun ortamı sağlayacaktır. Ancak bunun dışında kır ve sahillerde yapılacak düğünlerde çimen, toprak, kum sebebiyle zor anlar yaşayabilirsiniz.

Bu durumda babet veya kısa topuklu rahat gelin ayakkabısı tercih etmelisiniz.

Eğer illaki topuklu ayakkabı giyeceğim diyorsanız topuk koruyucuları edinmelisiniz. Silikondan yapılan topuk koruyucuları, topuğunuza takılır. Bu şekilde ince olan topuğunuzun ucu daha kalınlaşmış olur ve adımlarınızı daha rahat atabilirsiniz.

en güzel gelinler için ayakkabı modelleri

platform gelin ayakkabısı

En Güzel Gelin Ayakkabısı-Süslü Gelin Ayakkabısı

Eğer gelinlik modeli bol işlemelerden farklı tül detaylardan oluşuyorsa ki genel de böyle tercihler yapılır, ayakkabınızın daha sade olmasına dikkat edin.

Eğe hem gelinliğini , hem de gelin ayakkabısı süslü ve abartılı olursa şık değil rüküş olabilirsiniz.

Mini bir gelinlik giyecekseniz ayakkabınız gözler önünde olacağı için daha şık ve gösterişli bir gelinlik ayakkabısı tercih etmelisiniz.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi dantel

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi dantel

Rahat Gelinler Ayakkabıları

Elbette gelinliğiniz beyaz olacak ancak hangi beyaz? Beyazın tüm tonlarını içerebilecek olan gelinlik modelleri mevcuttur. Bundan dolayı gelinliğinizin füme mi, kırık beyaz mı, uçuk pembe mi olduğu kesinleşince ayakkabınızı bu seçtiğiniz renge göre seçmelisiniz.

Gerekirse gelinlik tasarımcınızdan bir parça kumaşından isteyin, bu şekilde daha rahat ayakkabı renginize karar verebileceksiniz. Şimdilerde gelinler daha canlı renkleri tercih etmektedir, ancak siz yine de her zaman uyumlu olmaktan yana olun.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi

İncili gelinlik ayakkabıları

Rahat Gelin Ayakkabısı-Gelin Ayakkabı Modelleri 

Gelinlik ayakkabı modelleri seçerken önceliğiniz her zaman rahatlığınız olmalıdır. Gündelik yaşantınızda yüksek topuklu ayakkabı giymeye alışık değilseniz gelinlik ayakkabınızın çok yüksek olmamasına ve burnunun sıkmamasına dikkat ederek seçmelisiniz. Ayaklarınızın zonklamasını istemezsiniz öyle değil mi?

Eğer çok sevdiğiniz bir ayakkabıdan vazgeçemiyorsanız bir yandan rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız yanınıza gecenin sonu için babet gelin ayakkabısı, spor gelin ayakkabısı veya converse gelin  ayakkabısı alınız. Bu sayede pistte dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

gelinler için ayakkabı modelleri seçimi babet

babet gelin ayakkabısı

Gelin ayakkabısı modelleri seçerken detaylarla farklılık yaratmayı ihmal etmemelisiniz. Topukta farklı bir işleme, gelinliğinizle aynı dantel işlemede bir ayakkabı veya bilekten sallanacak bir duvak. Bu seçeneklerden birini tercih edebilir ve şahane bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

tarz gelinler için ayakkabı modelleri

Ayakkabınızı alırken satıcının ayakkabısını her ne olursa olsun satmaya çalışacağını unutmayınız! İlk giydiğiniz anda ayağınızı sıktığını hissederseniz hele ki rugan veya deri ise genişlemeyeceğini unutmayınız.

Gelinler için ayakkabı modelleri arasından seçiminizi yaparak aldığınız ayakkabınızı evde birkaç kez giyerek dolaşınız. Düğün sırasındaki olası sıkıntıları bu teknikle çözebilirsiniz.

Gelin ayakkabısı düz taban,platform veya sade gelin ayakkabısı şeklindeyse gelin ayakkabısı süsleme malzemeleri ile süsleyebilirsiniz.

Konu hakkında tecrübeleriniz ve görüşleriniz varsa yorum bölümünde bizlerle paylaşarak okuyucularımızın seçimlerine ışık olabilirsiniz.

Aşağıda sizler için derlediğimiz 2022-2023 gelin ayakkabı modelleri resim galerisini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Spor Gelin Ayakkabısı-Gelin Ayakkabı Modelleri

 

Bir önceki makalemiz olan Tesettür Gelinlik Modelleri ve 2023 Fiyatları başlıklı yazımızda Tesettür Gelinlik Modelleri Ve Fiyatları hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu