Tarz Kadın

Gelin Taç Modelleri 2022/2023

03.10.2021
1.200
Gelin Taç Modelleri 2022/2023

Gelin taç modelleri başlıklı yazımızda saca takilan cicekli taçlar, prenses gelin taçları ve diğer gelin taçları hakkında bilgiler vereceğiz. Tesettür gelin başı ve açık gelin başı modellerine uygun gelin taçları bulunmaktadır.

Gelin adayları gelin saçı, gelin makyajı, gelin ayakkabısı ve tabi ki gelin tacına kadar her detayın üzerinde ayrı ayrı durarak her şeyin en güzel olması, kendisine en yakışanı seçmek için ekstra çaba sarf eder.

Gelin tacları önemli gelin aksesuarları arasında en çok dikkat çekenler arasında yer almaktadır. Gelin tacı modeli arasından yapacağınız seçimlerde gelinlik modeline, düğün mekanına ve düğün konseptine göre seçim yapılmalıdır.

Gelin Taç Modelleri (Yeni Sezon)

Gelinin saçı gelinliğe uyum sağlayan tarz ve yapıda olmalıdır. Bu yüzden saçta bulunan aksesuarların da önemi önemli ölçüde fazladır. Şık ve göz alıcı bir saçın üzerine kondurulan şık bir taç sizi daha kusursuz, hoş ve zarif bir görünüme kavuşturacaktır.

Gelin tacı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şüphesiz gelin saç modelidir.

gelin tacı modelleri incili

gelin tacı modelleri incili

Saç modelinizin gelinliğinize uyum sağlaması otomatik olarak gelin tacı ile de uyum sağlamasına yarayacaktır. Gelinliğinize uyum sağlayan saç modelinizi seçtikten sonra, yine saç modelinize uyum sağlayan gelin taçları arasından seçmek üzere kuaförünüzle görüşmeniz ve birlikte karar vermeniz daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

Bunun dışında düğün konsepti de gelinliğin, saç modelinin ve dolaylı olarak tacın da seçimini etkileyen faktörlerdendir.

Kır düğünü düşünen bir gelin adayı iseniz çiçeklerle zenginleştirilmiş canlı çiçekli gelin tacı, gelin saçı çiçeği sizin hem konsepte uymanızı sağlayacak hem de duru bir güzelliğinizin olmasına katkıda bulunacaktır.

Gelin saçınızı topuz yaptırmak istiyorsanız topuz gelin taçları seçmelisiniz. Dağınık topuz istiyorsanız gelin tacı modelleri arasından bu saç modeline uygun gelin tacı modelleri 2022 seçenekleri arasından seçimler yapmalısınız.

Gelin Tacı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin tacı nasıl seçilir? Hangi gelinliğe hangi gelin tacı olur? Gelin tacı nereden alınmalıdır? Gelin tacı fiyatı ne kadardır? Gelin şimdi de bu soruların cevaplarını görelim. İlk olarak yapmanız gereken şey yaptıracağınız gelin saç modeli ve gelin duvak modelini seçmek olacaktır. Saç modelinizi seçtikten sonra tacınızı seçebilirsiniz.

gelin tacı modelleri

gelin tacı modelleri

Zaten gelin tacı, gelin başı modelinin tamamlayan bir faktör olarak kullanılmaktadır. Taşlı, boncuklu, çiçekli ve daha pek çok alternatifi olan gelin taçları gelinliğe ve gelin çiçeklerine uyumlu olmalıdır.

Bazı gelin adaylarının gelin çiçeklerinde kullandıkları çiçekleri ve dantelleri gelin tacında da kullanarak uyumu yakaladığı ve çok hoş bir görüntü sağladığı görülmüştür.

Kır düğünü gelinliği gelin saç tacı olarak çiçekli taçlar, salon ve otel düğünü kabarık gelinlik için prenses gelin taç modelleri en doğru seçim olacaktır. Kır düğünleri için canlı çiçekli gelin tacı modelleri arasında lavanta gelin tac modeli, papatya gelin taç modeli, orkide gelin taç modeli kuru buğday buketli gelin tac modeli kullanabilirsiniz.

Havuz başı düğünlerinde kullanılan A kesim gelinlikler ilse swarowski taşlarla bezeli gelin taç modelleri veya  incili ve taşlı gelin saçları bantları kullanılabilir.

Topuzlu gelin saç modelleri ile kraliçe gelin tacı seçimi yapabilirsiniz.

Örgülü gelin saçı tac modelleri olarak ise kristal taş gelin tacı modelleri arasında seçimler yapabilirsiniz.

2022-2023 Gelin tacı Modeli

Bu senenin gelin tacı modelleri arasında prenses gelin tacı, boncuklu taç modelleri, saç bandı gelin tacı, gelin saçı çiçeği öne çıkmaktadır. Özellikle prenses gelin tacları ve gelin saç çiçekleri sezonun en çok kullanılacak gelin taçları arasında yer alacak gibi durmaktadır.

Gelin tacı 2022

Hangi Duvağa Hangi Gelin Tacı

Üst kısmı kabarık duvak modellerine prenses gelin tacı, dantelli duvak ile saç bandı şeklinde gelin tacı, kır düğünlerinde çiçekli gelin tacı saç modelleri ile kullanılabilir. Saça takılan çiçek genelde canlı çiçek konsepti olmaktadır. Duvağınızı da bu çiçeklere bağlantılı olmalıdır.

Gelin Tacı Modelleri Ve Fiyatları

Gelin tacı fiyatları kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre değişmektedir. Taşlı gelin taclarındaki taşların kalınlığı ve kalitesi gelin tac fiyatlarında belirleyici rol oynamaktadır.

Ortalama gelin tacı fiyatı 100-5000 TL arası değişmektedir. Metal yerleri gümüş, bakır veya altın olan gelin taşı iskeletleri fiyatları farklılık göstermektedir. Gelin taşı nerede satılır?

İstanbul, gelinlik aksesuarı konusunda en geniş seçeneğe sahip olan bölgemizdir.

gelin tacı modelleri

gelin tacı modelleri

Gelin Tacını Düğünden Sonra Da Kullanmak

Yapılan araştırmalara göre pek çok gelin düğünden sonra gelin tacını, bir köşeye koyup bir daha yüzüne bakmadıkları öğrenildi.

Bekarlık dönemlerinizde katıldığınız davetlere evlendikten sonra da gideceğinizden, bazı özel davetlerde gelin tacınızı, aksesuar niyetiyle kıyafetlerinizde de kullanarak farkındalık yaratabilirsiniz.

Bütün bu bilgilerin ışığında gelin tacı modelleri içerisinden size en uygun olduğunu düşündüğünüz tacı alarak güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

Resim Galerisi: Gelin Tacı

Bir önceki makalemiz olan Bu Senenin Kına Gecesi Kıyafetleri başlıklı yazımızda Kına Gecesi Kıyafetleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu