Tarz Kadın

Gelin Tacı Modelleri | Bu Senenin

20.07.2023
2.394
Gelin Tacı Modelleri | Bu Senenin

Gelin tacı modelleri başlıklı yazımızda, gelin taclari dışında prenses gelin tacı saç modelleri, kır düğünü gelin tacı modelleri paylaşacağız. Ayrıca şal üstüne taç modelleri gibi birçok detaya yer vereceğiz.

Ek olarak saca takilan cicekli taçlar, prenses gelin taçları ve diğer gelin taçları hakkında bilgiler vereceğiz. Tesettür gelin başı çerçevesinde şal üstüne taç modelleri paylaşacağız.

Gelin Tacı Modelleri (Yeni Sezon)

Gelin adayları gelin saçı, gelin makyajı, gelin ayakkabısı ve tabi ki gelin tacı modelleri seçiminde titiz davranmaktadır.

Aslında Gelin tacları, önemli gelin aksesuarları arasında yer almaktadır. Özellikle prenses gelin tacı saç modelleri gibi eşleştirmeler büyülemektedir. Gelin tacı modeli seçilirken gelinlik modeline, düğün mekanına ve düğün konseptine göre seçim yapılmalıdır.

Gelinin saçı gelinliğe uyum sağlayan tarz ve yapıda olmalıdır. Bu yüzden saçta bulunan aksesuarların da önemi önemli ölçüde fazladır. Şık ve göz alıcı bir saçın üzerine kondurulan şık bir taç sizi daha kusursuz, hoş ve zarif bir görünüme kavuşturacaktır.

Gelin tacı seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta şüphesiz gelin saç modelidir.

gelin taç saç modelleri

gelin taç saç modelleri

Saç modelinin gelinliğe uyum sağlaması kadar gelin tacı ile de uyum sağlaması önemlidir. Gelinliğe uyum sağlayan saç modelini seçtikten sonra, saç modelinize uygun gelin taçları seçmelisiniz. Böylece  düğün günü daha kusursuz görünebilirsiniz.

Kır düğünü gelin tacı modelleri olarak papatya gelin tacı düşünebilirsiniz. Özellikle çiçeklerle zenginleştirilmiş canlı çiçekli gelin tacı, gelin saçı ile bütünleşmelidir.

Gelin topuzu kullanacaksanız prenses gelin tacı kullanmalısınız. Dağınık topuz istiyorsanız gelin tacı modelleri arasından bu saç modeline uygun gelin tacı modelleri seçeneklerini incelemelisiniz.

Gelin Tacı Seçimi Nasıl Yapılır?

Gelin tacı nasıl seçilir? Hangi gelinliğe hangi gelin tacı olur? Gelin tacı nereden alınmalıdır? Gelin tacı fiyatı ne kadardır? Şimdi de bu soruların cevaplarını görelim. İlk olarak yapmanız gereken şey yaptıracağınız gelin saç modeli ve gelin duvak modeli seçmek olacaktır. Saç modelinizi seçtikten sonra taç modelleri gelin seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

taç modelleri gelin

taç modelleri gelin

Aslında gelin tacı, gelin başı modelinin tamamlayan bir faktör olarak kullanılmaktadır. Taşlı, boncuklu, çiçekli ve daha pek çok alternatifi olan gelin taçları gelinliğe ve gelin çiçeklerine uyumlu olmalıdır.

Bazı gelin adayları, gelin çiçeğinde kullandığı çiçekleri ve dantelleri gelin tacında kullanmaktadır. Böylece daha uyumlu konsept yakalanmış olmaktadır.

Kır düğünü gelinliği gelin saç tacı olarak çiçekli taçlar kullanabilirsiniz.  Salon ve otel düğünü kabarık gelinlik için prenses gelin taç modelleri en doğru seçim olacaktır. Kır düğünleri için canlı çiçekli gelin tacı arasında seçim yapabilirsiniz. Örneğin, lavanta gelin tac modeli, papatya gelin taç modeli, orkide gelin taç modeli kullanabilirsiniz. Özellikle dantelli gelinliklerle,  kuru buğday buketli gelin tac modeli kullanılmaktadır.

Havuz başı düğünlerinde kullanılan A kesim gelinlikler ise swarowski taşlarla bezeli gelin taç modelleri kullanılmaktadır. Ek olarak incili ve taşlı gelin taçları veya gelin bantları kullanabilirsiniz.

Topuzlu gelin saç modeli ile prenses gelin tacı seçimi yapabilirsiniz.

Örgülü gelin saçı tac modeli olarak ise kristal taş gelin tacı seçenekleri arasında seçimler yapabilirsiniz.

Bu Senenin Gelin tacı Modeli

Bu senenin gelin tacı çerçevesinde arasında prenses gelin tacı, boncuklu taç modelleri, saç bandı gelin tacı öne çıkmaktadır. Özellikle prenses gelin tacları ve gelin saç çiçekleri sezonun en çok kullanılacak gelin taçları arasındadır.

Gelin tacı 2024

Gelin tacı 2024

Hangi Duvağa Hangi Gelin Tacı

  • Kabarık duvak modellerine prenses gelin tacı
  • Dantelli duvak ile saç bandı şeklinde gelin tacı
  • Kır düğünlerinde çiçekli gelin tacı saç modeli ile kullanabilirsiniz
  • Saça takılan çiçekler ise genelde canlı çiçek konseptinde olmaktadır. Duvak modeli de bu çiçeklere bağlantılı olmalıdır.

Gelin Taçı Modelleri Ve Fiyatları

Gelin tacı fiyatları kullanılan malzemeye ve işçiliğe göre değişmektedir. Taşlı gelin taclarındaki taşların kalınlığı ve kalitesi gelin tac fiyatlarında belirleyici rol oynamaktadır.

Ortalama gelin tacı fiyatı 1000-10000 TL arası değişmektedir. Metal yerleri gümüş, bakır veya altın olan gelin taşı iskeletleri fiyatları farklılık göstermektedir.

Gelin tacı nerede satılır? İstanbul, gelinlik aksesuarı konusunda en geniş seçeneğe sahip olan bölgemizdir.

gelin tacı

gelin tacı

Prenses Gelin Tacı Saç Modelleri

En güzel gelin saç modeli, prenses gelin tacı ile eşleştirilmektedir. Prenses gelin tacının saçları arasında ense topuzu, dağınık topuz ve açık saç modelleri vardır.

Aslında prenses gelin tacı yüz tipine uygun tüm saç modelleriyle kusursuz durmaktadır. Dikkat edeceğiniz tek detay gelinliğe uygun saç modeli ve prenses gelin tacı kullanımıdır.

Aşağıdaki resim galerisinde bu senenin taç modelleri gelin seçenekleri görselleri sunulmuştur. Görselleri inceleyerek daha fazla detaya sahip olabilirsiniz.

Resim Galerisi: Gelin Tacı

Bir önceki makalemiz olan Kısa Gelinlik Modelleri 2024 başlıklı yazımızda kısa gelinlik modelleri ve Mini Gelinlik Modelleri hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu