Tarz Kadın

Evde Ombre Nasıl Yapılır ki

03.09.2022
1.711
Evde Ombre Nasıl Yapılır ki

Evde ombre nasıl yapılır ki başlıklı yazımızda evde ombre yapımı hakkında detaylı bilgiler vereceğiz. Evde ombre yapmak son dönemlerde bayanların en çok denediği saça yapılan işlemler arasında yer almaktadır. Son on-on beş yıldır sıklıkla kullanılan ombre, hemen hemen her sezon saç trendleri arasına girmeyi başarmaktadır.

Kadınların beğendiği saç modelleri olmasının yanında erkeklerin kadınlarda beğendiği saç modelleri arasında ombre de vardır. Her yaştan kadının kullandığı ombre her kesim ve tarzda çok beğenilmektedir

Her zaman kuaföre gidemeyen kadınlar ombre evde nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabını merak etmektedir. Ekibimiz sizler için evde ombre yapanlar nasıl yapıyor? sorusunun cevabını araştırarak evde ombre saç yapımı bilgileri hazırladı. İşte detaylar…

Evde Ombre Nasıl Yapılır Ki?

Saç boyama teknikleri arasında yer alan ombre nedir? Ombre, saç uçlarının, saç diplerinden daha açık görünen şeklidir. Koyu renk saçlarda ombre ve açık renk saçlarda ombre rahatlıkla uygulanmaktadır. Çünkü tüm saç renklerine uygun ombre boyaları mevcuttur.

evde ombre nasıl yapılır

evde ombre nasıl yapılır

Saçlara doğal bir güzellik veren saç uçlarının açık tonları boyanma işlemine ombre denildiğini biliyoruz artık.

Peki, evde ombre yapılabilir mi? Evde tarakla ombre yapımı mümkün mü? Herkes için evde ombre yapmak sonuç verir mi?

Evde Ombre Yapılabilir Mi Sizce

Ombre nasıl yapılır evde sorusunu duyuyorsak, evde ombre ile saç boyama yapılabileceğini de anlayabiliriz. Ombre tekniği uzman kuaförler tarafından daha doğal geçişlerle yapılmaktadır. Eğer evde saç boyama işlemine eliniz yatkın ise, evde saça ombre nasıl yapılmalıdır sorusunun cevabı sizde evet olacaktır.

evde ombre saç nasıl yapılır

evde ombre saç nasıl yapılır

Evde saç boyama işlemini daha önce hiç yapmayan bayanlara, daha önce bu işlemi evde yapan birinden destek almalarını tavsiye ediyoruz. Aksi halde ombre yapılırken saçta oluşturulan doğal geçişler ve ışıltılı saç görünümü yakalanamayacaktır. Çünkü doğru işlem sıralaması için deneyim şarttır.

Evde Ombre Saç Yapımı

Evde ombre yapmadan önce bazı püf noktalarını bilmeniz gerekmektedir. Birkaç maddede  evde ombre yapmanın püf noktalarını kısaca açıklayalım.

Evde kalın saç için ombre ve ince saç için ombre yapılmaktadır. Aslında kıvırcık saç, dalgalı saç ve düz saçlara da uygulanmaktadır. Böylece hemen hemen herkes için uygulanabilir özelliği öne çıkmaktadır.

Ombre yapılışında doğal saç görünümü için saçları açmaya şakaklardan yavaş yavaş yumuşak geçişler şeklinde yapılmalıdır. Böylece daha doğal ombre sonucu alınır.

Saça uygulanan yumuşak gölge tarzı geçişler hem daha doğal, hem de daha uzun ömürlü olmaktadır.

Evde Ombre Yapmak İçin Hangi Boya

Saç boyama ombre için kullanılacak saç boyası rengi saç renginizin iki ton açığı olmalıdır. Çok koyu bir saç rengine sahipseniz açıcı kullandıktan sonra ombre boya uygulaması yapmalısınız.

Kullanıcıların sorduğu bir diğer soru da doğal saça ombre nasıl yapılmalıdır sorusudur. Bu sorunun cevabı da yukarıdaki gibidir.

Doğal saç renginin iki veya üç ton açık renginde boya kullanarak evde ombre yapabilirsiniz.

Ombre Yapımı Evde [ Malzemeler]

 • Saç boyası renginizin veya doğal saç renginizin 2- 3 ton açık renk boyası
 • Boya kabı ile birlikte boya fırçası
 • Bir miktar alüminyum folyo
 • Eldiven

Evde ombre yapmak için evde ombre seti adı verilen bu malzemeler mutlaka bulunmalıdır. Böylece evde ombreyi daha ucuza maledebilirsiniz.

evde ombre saç yapımı

Hanımlar için evde ombre saç yapımı

Evde Ombre Yapimi

 • İlk olarak boyayı hazırlayın
 • Saçlara ombre yapmak istediğiniz kalınlığı belirleyerek tarak ile tarayın.
 • Hazırladığınız saç boyası karışımını saç diplerinden 15- 20 veya 25 saat saçınıza uygulayın.
 • Boyayı uygulamadan önce saçınızı mutlaka taramalısınız. Çünkü bu şekilde çok daha etkili sonuç alırsınız.
 • Boya uyguladığınız saçları alüminyum folyo ile güzelce kapatın.
 • Açık renk saçlarda bekleme süresi 29-30 dakika koyu renk saçlarda bekleme süresi ise 39-40 dakika olarak belirlenmiştir.
 • Bekleme süresi sonunda alüminyum folyoyu açarak saçlarınızı yıkamanız yeterli olacaktır. Evde ombre yapımı işte bu kadar. Bu saatten sonra ombreli saçları dilerseniz düz, dilerseniz dalgalı, dilerseniz de kıvırcık saç formunda kullanabilirsiniz. Böylece saçlarınızdaki güzellik ile herkesi büyüleyebilirsiniz.

Aşağıdaki resim galerisi sizler için. Öyleyse daha fazla detay için göz atmalısınız.

Resim Galerisi: Evde Nasıl Ombre Yapılmalıdır (Ombre Yapımı)

 

Bir önceki makalemiz olan Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır-Saç Bakım Yağları başlıklı yazımızda en iyi saç bakım yağı ve Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır hakkında bilgiler vermekteyiz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarz Kadın Blogu